prawo budowlane obowiązki najemcy komercyjnego remont

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo budowlane obowiązki najemcy komercyjnego remont. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo budowlane obowiązki najemcy komercyjnego remont.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • Drugie życie kwaterunku, czyli i deweloper syty, i lokatorzy cali

  Drugie życie kwaterunku, czyli i deweloper syty, i lokatorzy cali

  Na dniach ma dojść do podpisania pierwszych porozumień między burmistrzem Pragi-Północ a inwestorami będącymi właścicielami dekretowych nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie Plus: Zachęty i bariery

  Mieszkanie Plus: Zachęty i bariery

  Uzyska niedrogo grunt, a część wybudowanych lokali będzie mógł przeznaczyć na cele komercyjne. Jednak spoczywać na nim będzie masa biurokratycznych obowiązków i pod groźbą kary nie będzie mógł przekroczyć ustawowych regulacji.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Osiem najważniejszych punktów dla samorządów

  Zmiany w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Osiem najważniejszych punktów dla samorządów

  Wprowadzana właśnie nowelizacja ma usprawnić działanie programu Mieszkanie Plus, a przede wszystkim doprowadzić do tego, że KZN będzie miał więcej gruntów na cele mieszkaniowe. Ale zmianie ulegają postanowienia zawarte łącznie w kilkunastu ustawach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników