prawnik wejherowo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawnik wejherowo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawnik wejherowo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • "Egzaminu na aplikację komorniczą nie zdało 20 procent osób"

  "Egzaminu na aplikację komorniczą nie zdało 20 procent osób"

  JAROSŁAW ŚWIECZKOWSKI - Wzrasta liczba chętnych do wykonywania zawodu komornika. Tegoroczne pytania na aplikację nie były trudne. Egzamin zdało 268 osób na 341

  czytaj więcej

 • Coraz mniej miejsc na zapalenie papierosa

  Coraz mniej miejsc na zapalenie papierosa

  Radni rozszerzają zakaz palenia. Będzie ubywać miejsc, w których palacze czują się swobodnie.

  czytaj więcej

 • Orlen układa się z Amerykanami w kwestii wydobycia gazu łupkowego

  Orlen układa się z Amerykanami w kwestii wydobycia gazu łupkowego

  W najbliższych tygodniach dojdzie do strategicznych sojuszy w kwestii poszukiwań gazu łupkowego na Pomorzu. Tu wspólne wydobycie planują Orlen z BNK oraz PGNiG z KGHM, PGE, Tauronem i Eneą.

  czytaj więcej

 • Nie stać cię na prawnika – idź do urzędu gminy

  Nie stać cię na prawnika – idź do urzędu gminy

  Dostęp do usług prawniczych wciąż jest ograniczony: Polaków na konsultacje prawne często nie stać lub w miejscu ich zamieszkania nie ma nawet osób z prawniczym wykształceniem. Resort sprawiedliwości już po raz czwarty robi podejście do tego tematu i analizuje możliwości wdrożenia systemu nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób najuboższych.

  czytaj więcej

 • Jeszcze nie zabrali śmieci, a już żądają za to opłat od mieszkańców

  Jeszcze nie zabrali śmieci, a już żądają za to opłat od mieszkańców

  Część gmin żąda od mieszkańców wnoszenia z góry opłat za wywózkę odpadów, co budzi coraz większe kontrowersje. Na brak podstaw prawnych do wprowadzenia takiego trybu poboru należności wskazują prawnicy. Są już pierwsze samorządy, które wycofują się z uchwał wprowadzających to wątpliwe rozwiązanie.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż zajętej przez komornika ruchomości już nie tak szybka

  Sprzedaż zajętej przez komornika ruchomości już nie tak szybka

  Sejm przyjął ostatecznie nowelizację kodeksu postępowania cywilnego. Ustawa zmienia m.in. przepisy dotyczące sprzedaży komisowej. To efekt głośnej sprawy rolnika spod Mławy, któremu – choć nie był dłużnikiem – asesor komorniczy odebrał ciągnik, po czym sprzedał, przekazując w komis. Ruchomości można w tym trybie sprzedać już w siedem dni od ich zajęcia, a to nie zawsze pozwala na reakcję i złożenie wniosku o wyłączenie spod egzekucji rzeczy, która nie należy do dłużnika. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 864 par. 1 sprzedaż zajętych ruchomości nie będzie mogła nastąpić wcześniej niż po upływie dwóch tygodni od dnia uprawomocnienia się zajęcia.

  czytaj więcej

 • Elektroniczne zajęcie bankowego rachunku za 50 gr., ale może być drożej

  Elektroniczne zajęcie bankowego rachunku za 50 gr., ale może być drożej

  Od 8 września zajęcie rachunku bankowego przez komornika kosztuje tylko 50 gr. Kłopot w tym, że żadne przepisy nie określają limitu, do jakiego można tę opłatę podnieść.

  czytaj więcej

 • Czy PUMA pokazuje zbyt wiele? Jeśli tak, samorządy mogą mieć kłopot

  Czy PUMA pokazuje zbyt wiele? Jeśli tak, samorządy mogą mieć kłopot

  PROBLEM: Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego alarmuje, że system dziedzinowy PUMA stosowany w urzędach m.in. do obsługi mieszkańców czy prowadzenia spraw pracowniczych nie spełnia wymogów ochrony danych osobowych. A wszystko dlatego, że urzędnikom oprócz informacji o klientach wyświetlają się także dane ich kolegów, w tym numery ich kont bankowych. Według starostów i ekspertów stwarza to ryzyko manipulacji oraz nieuprawnionego pozyskiwania informacji. Co więcej, zmieszanie danych uniemożliwia urzędom zarejestrowanie bazy w Generalnym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych.

  czytaj więcej

 • Kampania Mysłowic przeciw dopalaczom etycznie wątpliwa, ale prawnie dopuszczalna

  Kampania Mysłowic przeciw dopalaczom etycznie wątpliwa, ale prawnie dopuszczalna

  PROBLEM: Miasta od lat walczą z niedozwolonymi substancjami psychoaktywnymi na swoim terenie. Na nietypowy pomysł wpadły Mysłowice, które wraz z miejscowymi zakładami pogrzebowymi przeprowadziły kampanię społeczną w szkołach. Grabarze, którzy zdecydowali się wziąć udział w programie, oferują 50 proc. zniżki na pogrzeb temu, kto bierze dopalacze. W środowisku lokalnym kampania znalazła akceptację wśród większości pedagogów i młodzieży. Wywołała też oczekiwane przez samorząd dyskusje na temat skutków zażywania dopalaczy. Pojawiło się jednak pytanie, czy takie działania są w ogóle zgodne z prawem. I czy są etyczne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników