prawnik w firmie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawnik w firmie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawnik w firmie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawdziwie wrogie przejęcie spółki. Z czołowymi prawnikami w tle

  Prawdziwie wrogie przejęcie spółki. Z czołowymi prawnikami w tle

  Odbijanie budynków za pomocą granatów, zaspawanie wejścia do siedziby firmy, pobicie adwokatów. To nie film sensacyjny. Tak wygląda walka o spółkę. Po dwóch stronach barykady dwaj bracia. A za ich plecami czołowi krajowi prawnicy.

  czytaj więcej

 • Iustitia: Prezydent nie może wybierać sędziów

  Iustitia: Prezydent nie może wybierać sędziów

  Konstytucja daje głowie państwa prawo do powoływania na stanowisko sędziowskie osoby wskazanej przez Krajową Radę Sądownictwa. Prezydent nie może jednak dokonywać swobodnego wyboru – stwierdza Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” w opinii do projektu nowelizacji ustawy o KRS (Dz.U. z 2011 r. nr 126, poz. 714 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Resort zdrowia zmieni zasady refundacji. Wyroby medyczne niczym leki

  Resort zdrowia zmieni zasady refundacji. Wyroby medyczne niczym leki

  Resort zdrowia zamierza zmienić zasady refundacji. Urzędnicy ustalą maksymalne ceny oraz marże. Obecnie NFZ określa limit, do którego finansuje wyroby medyczne. Nie ma natomiast wpływu na ostateczną cenę produktu – tę ustala wolny rynek. Resort zdrowia przekonuje, że nie chce dokładać pieniędzy, jeżeli nie ma pewności, ile ostatecznie zapłacą pacjenci i czy produkty będą dla nich dostępne. Dlatego zapowiada przejęcie kontroli nad tą częścią rynku.

  czytaj więcej

 • Ekspert o klauzuli obejścia prawa podatkowego: Taka regulacja jest jak broń palna

  Ekspert o klauzuli obejścia prawa podatkowego: Taka regulacja jest jak broń palna

  Taka regulacja jest jak broń palna. Może służyć do odstraszania agresywnie działających osobników, utrzymywania porządku publicznego, ale w nieodpowiednich rękach może stać się narzędziem ucisku - mówi PAP ekspert od prawa podatkowego Marcin Sroga z kancelarii Zimny-Doradcy Podatkowi.

  czytaj więcej

 • Radni bezkarnie paraliżują gminy

  Radni bezkarnie paraliżują gminy

  Prawnicy z urzędów wojewódzkich wskazują na potrzebę dokonania zmian w przepisach, które pozwoliłyby im skutecznie dyscyplinować samorządowców bojkotujących sesje.

  czytaj więcej

 • Jędrzej Niklas, Panoptykon: W USA jest słabsza ochrona danych niż w krajach UE

  Jędrzej Niklas, Panoptykon: W USA jest słabsza ochrona danych niż w krajach UE

  Facebook i Google zagrożą naszym danym? Pamiętając doświadczenie ACTA, można się tego obawiać. Dziś wiadomo, że tamta umowa miała służyć amerykańskim koncernom medialnym. Komisja Europejska zapewnia, że TTIP nie będzie skutkować równaniem w dół norm bezpieczeństwa, ale z ujawnionych zapisów wynika, że porozumienie może uderzać w unijne standardy ochrony danych osobowych. Warto przypomnieć, że KE jeszcze niedawno zapewniała, iż ochrona prywatności nie będzie stanowiła przedmiotu negocjacji. Tymczasem ten wątek pojawia się w ujawnionym dokumencie w kilku rozdziałach: poświęconym telekomunikacji, współpracy regulacyjnej oraz w podsumowaniu taktyki negocjacyjnej UE.

  czytaj więcej

 • Po uchwale siódemki korporacyjni więźniowie odzyskają wolność

  Po uchwale siódemki korporacyjni więźniowie odzyskają wolność

  W XXI w. nie można dopuścić do sytuacji, w której menedżerowie wysokiego szczebla są więzieni przez... spółki. O co chodzi? Otóż przez wiele lat w prawie spółek mieliśmy do czynienia z dwoma poważnymi dylematami.

  czytaj więcej

 • Problem członków zarządu: Komu zakomunikować odejście

  Problem członków zarządu: Komu zakomunikować odejście

  Uchwała siódemki ucięła wieloletni spór: na czyje ręce ustępujący menedżer powinien złożyć rezygnację. Teraz już wiadomo: oświadczenie należy złożyć jednemu członkowi zarządu lub prokurentowi. Przez lata orzecznictwo było bardzo rozbieżne.

  czytaj więcej

 • Prof. Stawnicka: Język zdradza jak odciski palców

  Prof. Stawnicka: Język zdradza jak odciski palców

  Każdy z nas ma swój niepowtarzalny, wyjątkowy sposób komunikowania się ze światem. Mamy osobnicze cechy językowe. Jeśli lingwiści potrafią badać te cechy w odniesieniu do pisarzy, to dlaczego nie robić tego samego w stosunku do przestępców.

  czytaj więcej

 • Ławnicy - od lat marginalizowani, teraz obawiają się całkowitej eliminacji

  Ławnicy - od lat marginalizowani, teraz obawiają się całkowitej eliminacji

  Rzadko się o nich mówi, a jeśli już, to najczęściej pogardliwie. Paprotki, donice, śpiochy. Od lat są marginalizowani, wyśmiewani, wycinani z postępowań. Ławnicy obawiają się, że zostaną całkowicie wyeliminowani

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Zrób sobie test Zimocha. Na myślenie

  Andrysiak: Zrób sobie test Zimocha. Na myślenie

  Jesteś dobrym nauczycielem, świetnie ocenianym przez uczniów i współpracowników? Rozchwytywanym pediatrą? Ekonomistą z dorobkiem i doświadczeniem? A może odwrotnie – kiepski z ciebie menedżer i żadna szanująca się firma nie chce cię zatrudnić? Albo jako urzędnik zblatowałeś się z biznesem i tyle jesteś wart, ile załatwisz przy flaszce?

  czytaj więcej

 • Ziobro odbierze majątki gangsterom

  Ziobro odbierze majątki gangsterom

  To sprawca będzie musiał dowieść, że nie wzbogacił się nielegalnie. Jeżeli mu się nie uda – straci mienie z pięciu lat przed przestępstwem i pięciu lat po nim. Cel długo oczekiwanego projektu dotyczącego konfiskaty rozszerzonej jest jasny: uderzenie w podstawy finansowe przestępczości zorganizowanej. Jak ustalił DGP, przepisy będą pozwalać na przejmowanie mienia gangsterów, często przepisywanego na podstawione osoby i firmy słupy (ułatwia im to m.in. pranie brudnych pieniędzy i wyłudzanie VAT). Organy ścigania nie będą już musiały udowadniać, że dany majątek jest efektem przestępstwa. To sprawcy będą musieli dowieść, że tak nie jest.

  czytaj więcej

 • Urzędnicy Szydło bronią decyzji poprzedniej ekipy

  Urzędnicy Szydło bronią decyzji poprzedniej ekipy

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał w lutym tego roku, że dwie decyzje Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczące dostępu do informacji publicznej naruszały prawo (sygn. akt II SA/Wa 1354/15).

  czytaj więcej

 • Jak wnieść znak towarowy aportem do spółki kapitałowej

  Jak wnieść znak towarowy aportem do spółki kapitałowej

  OPIS SYTUACJI: Trzy współpracujące do tej pory osoby zamierzają zawiązać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, aby w jej ramach kontynuować działalność gospodarczą pod wspólną firmą. Aby wyraźnie zaznaczyć odrębność powołanego podmiotu od prowadzonych przez nich uprzednio przedsiębiorstw, postanowili opracować nową, odrębną identyfikację wizualną spółki.

  czytaj więcej

 • Jest furtka do kupna gruntów rolnych

  Jest furtka do kupna gruntów rolnych

  Minęło już kilka tygodni obowiązywania ustawy ograniczającej handel ziemią rolną (weszła w życie 30 kwietnia br.), a wciąż ujawniają się kolejne wątpliwości związane z praktycznym stosowaniem nowych przepisów.

  czytaj więcej

 • Przestępstwa finansowe: Będą częstsze kary dla firm za działania szefów

  Przestępstwa finansowe: Będą częstsze kary dla firm za działania szefów

  Resort sprawiedliwości poprawi przepisy dotyczące przestępstw białych kołnierzyków. Firmy będą częściej karane za działania swoich szefów.

  czytaj więcej

 • Pieniądze ukradł haker, ale zwróci bank

  Pieniądze ukradł haker, ale zwróci bank

  Jeśli przedsiębiorca został obrabowany przez cyberprzestępców, są szanse na odzyskanie pieniędzy na drodze sądowej. Ostatnio zapadła seria korzystnych wyroków dla poszkodowanych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników