prawnik on line

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawnik on line. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawnik on line.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak najtaniej i najbezpieczniej kupić mieszkanie

  Jak najtaniej i najbezpieczniej kupić mieszkanie

  Najpopularniejszy system płatności za mieszkanie to zapłata w transzach. Ale dla klientów wcale nie jest to najkorzystniejsza oferta. Dużo więcej zyskują płacąc w systemie 10/90, który deweloperzy proponują nieporównywalnie rzadziej. Dlaczego? Ponieważ trzeba mieć solidne zaplecze finansowe i stawiać dobro klienta na pierwszym miejscu.

  czytaj więcej

 • Odpady nie trafią na dzikie wysypiska

  Odpady nie trafią na dzikie wysypiska

  Gminy nie będą już mogły przeprowadzać łącznego przetargu na wywóz i zagospodarowanie nieczystości. Ma to zapobiec m.in. zaśmiecaniu lasów

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie autorskim: Budżet zapłaci poczytnym pisarzom

  Zmiany w prawie autorskim: Budżet zapłaci poczytnym pisarzom

  Zgodnie z najnowszą propozycją od 40 zł do 20 tys. zł rocznie będą mogli otrzymać wydawcy i pisarze za to, że ich książki wypożyczane są za darmo w bibliotekach

  czytaj więcej

 • Ustawa o prawach konsumenta: Nowe wymogi kosztem starszych

  Ustawa o prawach konsumenta: Nowe wymogi kosztem starszych

  Konsumenci oczekują krótkich i prostych komunikatów tekstowych. T natomiast stoi częściowo w sprzeczności ze stale poszerzanymi obowiązkami informacyjnymi e-sklepów

  czytaj więcej

 • Zarządzaj kancelarią bez ryzyka

  Zarządzaj kancelarią bez ryzyka

  Tendencja do prowadzenia wyłącznie elektronicznej dokumentacji, rosnąca liczba nowych przepisów prawnych, czy zwiększające się wymagania klientów sprawiają, że zakres ryzyka i ilość możliwych zagrożeń związanych z zarządzaniem kancelarią prawną stale się powiększa. Ich właściciele zdają sobie z tego sprawę. Coraz więcej z nich decyduje się na zakup narzędzi, które umożliwią inteligentne zarządzanie ryzykiem. Mają świadomość, że choć nie wyeliminują one wszystkich problemów, pozwolą zmniejszyć liczbę popełnianych błędów, wnoszonych skarg, czy roszczeń. Pozwolą tym samym zminimalizować ryzyko zwiększenia kosztów ubezpieczenia, strat finansowych, czy utraty reputacji, bądź klientów. Debiutująca na polskim rynku platforma, która usprawnia działanie kancelarii wyróżnia się na tle jej podobnych zupełnie nową funkcjonalnością. Pozwala ona jako pierwsza w Polsce zarządzać ryzykiem związanym z rozproszeniem klientów pośród poszczególnych pracowników.

  czytaj więcej

 • Sędziowie: O karierze w sądzie decydują nie tylko umiejętności i doświadczenie

  Sędziowie: O karierze w sądzie decydują nie tylko umiejętności i doświadczenie

  Nominacje sędziowskie i awanse na wyższe stanowiska odbywają się na podstawie innych kryteriów niż tylko umiejętności i doświadczenie kandydata.

  czytaj więcej

 • Społeczeństwo surowo ocenia trzecią władzę

  Społeczeństwo surowo ocenia trzecią władzę

  Polacy nie znają prawa, ale o pracy sądów wypowiadają się negatywnie. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie kwartalnika „Iustitia” oraz śląskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Jego wyniki zostały przedstawione na wczorajszej konferencji pt. „(Nie)świadomość prawna Polaków” w Sądzie Najwyższym. Dziennik Gazeta Prawna sprawował patronat medialny nad wydarzeniem.

  czytaj więcej

 • Witajcie w FutureNet. Marketingowa platforma przyszłości czy raczej Amway bez towaru?

  Witajcie w FutureNet. Marketingowa platforma przyszłości czy raczej Amway bez towaru?

  Po co harować w pocie czoła, po co siedzieć osiem godzin za biurkiem, jeśli możesz, tylko klikając w internecie, zostać „szafirem” i zarabiać setki tysięcy złotych? W sieci działa internetowy Amway. Tyle że ten jakby... nie dysponuje towarem

  czytaj więcej

 • Rząd: Obywatele kupią tylko ekologiczne piece. Samorząd: Nie ma pieniędzy, będzie czarny rynek

  Rząd: Obywatele kupią tylko ekologiczne piece. Samorząd: Nie ma pieniędzy, będzie czarny rynek

  PROBLEM: Od początku 2018 r. w całym kraju będzie można legalnie kupować tylko ekologiczne, ale zarazem drogie piece na paliwa stałe. Taki projekt rozporządzenia ministra rozwoju w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe o mocy nie większej niż 500 kW przedstawiło niedawno Rządowe Centrum Legislacji. Eksperci z zakresu środowiska są zgodni, że to dobry kierunek w budowaniu proekologicznego systemu. Dodają jednak, że słabym ogniwem będzie człowiek. Bez jego odpowiedniej edukacji nie dojdzie do ograniczenia niskiej emisji. Niektórzy samorządowcy są zdania, że rozporządzenie, zawierające rozwiązania nakazowo-zakazowe, nie ma szans na powodzenie. Wprowadzenie nakazu sprzedaży, a tym samym nabywania lepszych, ale drogich i skomplikowanych w eksploatacji kotłów, może spowodować skutek odwrotny do zamierzonego. Doprowadzi do powstania czarnego rynku tańszych kotłów czy produkcji urządzeń grzewczych metodą chałupniczą. To z kolei zamiast polepszyć stan powietrza w kraju, tylko ten problem pogłębi.

  czytaj więcej

 • Kontrahent nie chce odebrać i zapłacić faktury. Co można zrobić?

  Kontrahent nie chce odebrać i zapłacić faktury. Co można zrobić?

  Wyegzekwowanie swojej należności warto rozpocząć od sporządzenia wezwania do zapłaty, choc to dopiero pierwszy z możliwych kroków. Nieterminowe regulowanie płatności to dla firm podwójne obciążenie. Nie otrzymują należnego im wynagrodzenia, a podatek wynikający z wykonanych usług lub dokonanych dostaw muszą i tak oddać fiskusowi.

  czytaj więcej

 • Rekrutacja ustawiczna czyli lista grzechów agencji zatrudnienia

  Rekrutacja ustawiczna czyli lista grzechów agencji zatrudnienia

  Szukasz pracy? Ona znajdzie ciebie. Agencje zatrudnienia cały czas tropią pracowników dla swoich klientów. Nikt nie dzwoni? Pewnie znaleźli kogoś lepszego albo przestali szukać, bo pracodawca wstrzymał rekrutację, żeby nie płacić kilku firmom za tego samego kandydata

  czytaj więcej

 • Policja: Bilingi służą przeciwdziałaniu lub wykrywaniu przestępstw

  Policja: Bilingi służą przeciwdziałaniu lub wykrywaniu przestępstw

  Policja korzysta z tzw. bilingów ratując ludzkie życie oraz w celu zapobiegania lub wykrywania przestępstw - poinformowała w komunikacie w środę KGP. Według fundacji Panoptykon policja nadużywa swoich uprawnień, m.in. pobierając billingi ws. o przestępstwa skarbowe i wykroczenia.

  czytaj więcej

 • Obowiązkowe kasy online dla wszystkich lekarzy, prawników i stomatologów

  Obowiązkowe kasy online dla wszystkich lekarzy, prawników i stomatologów

  Od początku 2020 r. każdy prawnik, lekarz i stomatolog będzie musiał wymienić kasę fiskalną na nowoczesny model działający online – wynika z najnowszej wersji projektu nowelizacji ustawy o VAT i ustawy – Prawo o miarach.

  czytaj więcej

 • Inaczej zalogujesz się do banku. Sprawdź, co się zmieni 14 września

  Inaczej zalogujesz się do banku. Sprawdź, co się zmieni 14 września

  Od 14 września 2019 r. dostawcy usług płatniczych zobowiązani są do stosowania silnego uwierzytelnienia użytkownika. Oznacza to, że zarówno logowanie do bankowości internetowej czy płatności kartami staną się nieco bardziej skomplikowane.

  czytaj więcej

 • Blockchain będzie wsparciem przy silnym uwierzytelnianiu i zabezpieczeniu danych?

  Blockchain będzie wsparciem przy silnym uwierzytelnianiu i zabezpieczeniu danych?

  We wrześniu br. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (w skrócie – PUODO) ukarał spółkę Morele.net sp. z o.o. karą pieniężną w wysokości 2.830.410 PLN. Jest to najwyższa kara jaka została nałożona w Polsce od czasu wejścia w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (w skrócie – RODO).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników