postępowanie spadkowe auto

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu postępowanie spadkowe auto. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące postępowanie spadkowe auto.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polisa jest dobra, ale trzeba wiedzieć na jakich zasadach działa

  Polisa jest dobra, ale trzeba wiedzieć na jakich zasadach działa

  Polisa to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa finansowego. Trzeba tylko rozumieć zasady, na jakich działają różne produkty.Zakłady dzielą polisy na dwie grupy – życiowe i osobowe oraz majątkowe.

  czytaj więcej

 • Czy alimenty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych są sprawiedliwe? Tak, jeśli rodzica na nie stać

  Czy alimenty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych są sprawiedliwe? Tak, jeśli rodzica na nie stać

  Czy alimenty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy są sprawiedliwe? Tak. Jeśli rodzica stać na apartament czy drogie auto. Ale to wyjątki. Średnio sądy przyznają na dzieci nieco ponad 500 zł

  czytaj więcej

 • Jak ubiegać się o uzyskanie spadku po krewnym zmarłym za granicą

  Jak ubiegać się o uzyskanie spadku po krewnym zmarłym za granicą

  Spadek po członku rodziny zmarłym za granicą można uzyskać przed sądem w Polsce bądź jego zagranicznym odpowiednikiem. Już od przyszłego roku kwestie dziedziczenia kompleksowo będzie regulować unijne prawo

  czytaj więcej

 • Najpierw stwierdzenie nabycia spadku, potem sprzedaż auta

  Najpierw stwierdzenie nabycia spadku, potem sprzedaż auta

  Jestem wdową. Po śmierci męża kilka lat temu nie odbył się podział spadku, bo wydawało się, że wszystkie należące do nas składniki majątkowe zostały podzielone za życia męża, kiedy razem przepisaliśmy posiadane nieruchomości na trójkę dzieci. Ostatnio zrozumiałam, że wszyscy w rodzinie byliśmy w błędzie. Otóż w chwili śmieci męża należał do niego kupiony w czasie trwania związku samochód. Po jego odejściu nie korzystałam z auta, które stało przez lata w garażu. Teraz jednak pojawiła się okazja jego sprzedaży. Problem polega na tym, że formalnie nie był on przedmiotem postępowania spadkowego. W związku z tym chyba nie mogę go tak po prostu sprzedać – zastanawia się pani Marianna. – Samochód był kupiony w czasie trwania małżeństwa, ale zarejestrowany na męża – dodaje czytelniczka

  czytaj więcej

 • Śmierć nie kończy sporu o wizerunek

  Śmierć nie kończy sporu o wizerunek

  Sąd wykluczył możliwość spadkobrania w obrębie prawa do wizerunku. Można mieć jednak wątpliwość, czy słusznie. Sąd Apelacyjny w Warszawie w postanowieniu z 7 stycznia 2015 r. odmówił spadkobiercom zmarłej w 2014 r. Anny Przybylskiej* wstąpienia we wszczęty za jej życia spór sądowy w zakresie bezprawnie rozpowszechnionego, powszechnie znanego wizerunku aktorki (sygn. akt I ACz 2501/14, niepublikowane). Chodzi o proces z wydawcą jednego z poczytnych tabloidów. Sąd umorzył postępowanie w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Polskie drogi: Więcej ciężarówek, mniej wypadków

  Polskie drogi: Więcej ciężarówek, mniej wypadków

  Pozytywny trend w logistyce. Zdarzeń drogowych ubywa odwrotnie proporcjonalnie do rosnącej liczby pojazdów.

  czytaj więcej

 • Sąd Najwyższy w obronie ludzi. Pomaga w codziennych sprawach [RAPORT]

  Sąd Najwyższy w obronie ludzi. Pomaga w codziennych sprawach [RAPORT]

  Ostatnie 18 miesięcy to pasmo korzystnych dla obywateli rozstrzygnięć. Tam, gdzie konsumenci byli przez lata naciągani – interweniował SN. Tam, gdzie drobny biznes nie wiedział, jak zinterpretować niedoskonałe przepisy – wydawana była rozwiewająca wątpliwości uchwała.

  czytaj więcej

 • Dlaczego SN jest ważny dla zwykłych obywateli? Oto 10 uchwał, o których powinieneś wiedzieć

  Dlaczego SN jest ważny dla zwykłych obywateli? Oto 10 uchwał, o których powinieneś wiedzieć

  Uchwały SN to jednak wcale nie narzędzie do wymuszania na sędziach konkretnych decyzji. Służą one usuwaniu rozbieżności w orzecznictwie. Często przepisy uchwalone przez Sejm są bowiem niejasne lub prowadzą do nielogicznych wniosków. Wówczas np. sąd w Łodzi interpretuje prawo inaczej niż sąd we Wrocławiu. A prawa obywateli wszędzie powinny być chronione w tym samym stopniu.

  czytaj więcej

 • Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku

  Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku

  Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt dużej nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ordynacji podatkowej, które przewidują wiele kontrowersyjnych rozwiązań dla podatników. Projekt nowych regulacji ma przejść szybką ścieżkę legislacyjną i wejść w życie już za niecałe cztery miesiące. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian, z jakimi podatnicy i ich doradcy będą musieli zmierzyć się już niedługo.

  czytaj więcej

 • Do Sądu Najwyższego trafiła pierwsza skarga nadzwyczajna w sprawie karnej

  Do Sądu Najwyższego trafiła pierwsza skarga nadzwyczajna w sprawie karnej

  Do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego wpłynęła pierwsza skarga nadzwyczajna w sprawie karnej złożona przez Prokuratora Generalnego - poinformował PAP zespół prasowy SN. Termin rozpatrzenia skargi nie został jeszcze wyznaczony.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników