porady prawne wrocław

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu porady prawne wrocław. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące porady prawne wrocław.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Notariusze bezpłatnie udzielą porad prawnych dotyczących nieruchomości

  Notariusze bezpłatnie udzielą porad prawnych dotyczących nieruchomości

  Samorząd Notarialny organizuje Dzień Otwarty Notariatu. Akcja edukacyjna przeprowadzana jest od 2010 r. i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Także w tym roku w sobotę 24 listopada 2012 r. w wybranych miastach notariusze będą udzielali bezpłatnych porad prawnych

  czytaj więcej

 • Wszystkie obietnice premier Ewy Kopacz [PODSUMOWANIE]

  Wszystkie obietnice premier Ewy Kopacz [PODSUMOWANIE]

  Rząd Ewy Kopacz zaakceptowany przez Sejm. Posłowie większością udzielili nowemu gabinetowi wotum zaufania. Przed południem premier wygłosiła w Sejmie expose. Mówiła w nim m.in. o rozbudowie dróg, bezpłatnych przedszkolach i nowej ordynacji podatkowej. Zebraliśmy wszystkie obietnice, jakie złożyła nowa premier.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie za rentę, czyli odwrócona hipoteka

  Mieszkanie za rentę, czyli odwrócona hipoteka

  Jesteśmy z mężem właścicielami mieszkania, a brakuje nam pieniędzy na codzienne utrzymanie. Zastanawiamy się właśnie, skąd zdobyć teraz trochę pieniędzy i jak najrozsądniej rozdysponować naszym majątkiem na przyszłość, po naszej śmierci. Do niedawna myśleliśmy, że podarujemy mieszkanie wnukowi, teraz jednak skłaniamy się do tego, by zdecydować się na hipotekę odwróconą. Ponoć ma być bezpieczniej. Będziemy mogli nadal mieszkać w naszym mieszkaniu, a jednocześnie zyskamy dodatkowe pieniądze do naszych skromnych emerytur – opowiada pani Grażyna.

  czytaj więcej

 • Klub sportowy musi ubezpieczyć swoich zawodników

  Klub sportowy musi ubezpieczyć swoich zawodników

  Mój uczący się syn jest zawodnikiem AZS-AWF Wrocław, ma przyznane stypendium sportowe. W czasie ostatniego treningu w październiku ub. roku doznał zerwania więzadeł kolana. W chwili urazu był niepełnoletni, ale nikt w klubie się nie zajął się zebraniem dokumentacji ubezpieczeniowej, nie wiem nawet czy takie ubezpieczenie istnieje. Proszę o poradę, jak mam postąpić i od kogo domagać się odszkodowania i zwrotów kosztów leczenia? Czy jest obowiązek ubezpieczenia zawodnika w czasie treningów przez klub?

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna: Rząd hojny z cudzej kieszeni

  Bezpłatna pomoc prawna: Rząd hojny z cudzej kieszeni

  Do końca października zawarte mają być umowy pomiędzy powiatami a samorządami prawniczymi w sprawie nieodpłatnych usług prawnych. Nie będzie to proste.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Jednostki samorządu terytorialnego mogą tworzyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, a także mogą przystępować do takich spółek. (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 45, poz. 236 ze zm.)

  czytaj więcej

 • Zwara: Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego

  Zwara: Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego

  Rozpoczął się czas zgromadzeń wyborczych w izbach w całym kraju. To ważny dla adwokatury czas. Czas rozliczania; decyzji, czy akceptujemy dotychczasowe działania naszych władz, czy potrzebujemy świeżego spojrzenia na sprawy adwokackie. Zwieńczeniem będzie listopadowy Krajowy Zjazd Adwokatury w Krakowie.

  czytaj więcej

 • Kryształowe Serce Radcy Prawnego 2016 - oto laureaci konkursu

  Kryształowe Serce Radcy Prawnego 2016 - oto laureaci konkursu

  Krajowa Rada Radców Prawnych ogłosiła wyniki konkursu Kryształowe Serce Radcy Prawnego 2016.

  czytaj więcej

 • MZ zapowiada zmiany w psychiatrii dziecięcej. Nastąpią za cztery lata

  MZ zapowiada zmiany w psychiatrii dziecięcej. Nastąpią za cztery lata

  - Harmonogram tworzenia nowego modelu leczenia dzieci i młodzieży rozpisaliśmy na cztery lata; rozpoczniemy we wrześniu. Naprawiamy lata zaszłości – nie mam poczucia, że coś można było zrobić szybciej - mówi Zbigniew Król, wiceminister zdrowia

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników