porady prawne przez telefon

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu porady prawne przez telefon. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące porady prawne przez telefon.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Powakacyjne remanenty, czyli jak reklamować nieudany urlop

  Powakacyjne remanenty, czyli jak reklamować nieudany urlop

  O tej porze roku tradycyjnie nasilają się konflikty z nieuczciwymi biurami podróży: a to hotel nie spełniał obiecanych standardów, a to zawiódł przewoźnik, a to pojawiają się trudności z powrotem do kraju...

  czytaj więcej

 • Windykator nie jest bezkarny. Ściąganie długów ma określone granice

  Windykator nie jest bezkarny. Ściąganie długów ma określone granice

  Pani Krystyna prowadzi firmę odzieżową. Od pewnego czasu ma poważne problemy finansowe, bo odbiorcy nie płacą za dostarczony towar. W związku z tym czytelniczka nie spłaca w terminie m.in. zaciągniętych kredytów. Nachodzi ją windykator – puka do drzwi o różnych porach, zostawia karteczki u jej rodziców, wykonuje zastraszające telefony. – Tłumaczę, że dług spłacę w pierwszym realnym terminie, jak tylko otrzymam pieniądze za swój towar. Niestety nie wiem, kiedy to nastąpi. Czy windykator postępuje zgodnie z prawem? Co mogę zrobić w tej sytuacji – pyta przerażona kobieta

  czytaj więcej

 • Informacje o zdrowiu innej osoby otrzymamy tylko z upoważnieniem

  Informacje o zdrowiu innej osoby otrzymamy tylko z upoważnieniem

  Moja niedołężna matka (87 lat) leżała w ciężkim stanie na oddziale kardiologicznym w szpitalu, a ja byłam osobą wskazaną do otrzymywania informacji o jej stanie zdrowia. Mieszkam jednak ok. 200 km od szpitala, a inni członkowie najbliższej rodziny – w odległości ok. 100 km. Chciałam więc o stanie mamy dowiadywać się przez telefon. Niestety, kilkakrotnie odmówiono mi informacji i kazano przyjechać do szpitala – żali się pani Zofia. – Kto ma prawo do uzyskania informacji o stanie zdrowia pacjenta i na jakiej podstawie odmawia się udzielenia jej telefonicznie – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Portret prawnika po przejściach, czyli jak tornado deregulacji zmieniło rynek

  Portret prawnika po przejściach, czyli jak tornado deregulacji zmieniło rynek

  Stary prawnik przypomina starego taksówkarza. Tamten z rozmarzeniem wspomina czasy, kiedy podjeżdżał na postój i mówił ludziom, dokąd jedzie. Ten pamięta, jak to mógł do rachunku doliczać każdą godzinę, kiedy tylko wspomniał w myślach nazwisko klienta. W obu przypadkach to się skończyło.

  czytaj więcej

 • Wolontariat prawniczy: Korzystny dla obydwu stron

  Wolontariat prawniczy: Korzystny dla obydwu stron

  Dla mnie pomaganie innym jest codziennością, a nie czymś, czym należy się jakoś szczególnie chwalić. Ktoś kiedyś mi pomógł, dał szansę, i ja w ten sposób teraz podaję to dalej - tłumaczy Ewa Miszczyk-Wróbel radca prawny, prowadzi kancelarię specjalizującą się w obsłudze podmiotów gospodarczych.

  czytaj więcej

 • Jak i kiedy wybrać swojego lekarza

  Jak i kiedy wybrać swojego lekarza

  Możemy leczyć się w dowolnym szpitalu na terenie całego kraju. Ale o wyborze specjalisty, który nas zoperuje, zdecyduje lecznica.

  czytaj więcej

 • Biznes bez znajomości nie istnieje. Menedżer jest od tego, żeby bywać

  Biznes bez znajomości nie istnieje. Menedżer jest od tego, żeby bywać

  W biznesie jak w miłości: trzeba kogoś uwieść i samemu dać się poderwać. Zakochać, wzajemnie zauroczyć. Zaufać. Musi być chemia, bez niej nic się nie uda. Nie wypali żaden interes.

  czytaj więcej

 • Nocą lepiej nie chorować. Brakuje specjalistów

  Nocą lepiej nie chorować. Brakuje specjalistów

  Starostowie mają problem z obsadzaniem dyżurów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej i apelują o zniesienie ograniczeń ustawowych. Ministerstwo nie zamierza jednak zmieniać przepisów.

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna od 2016 grozi windykacją rządu

  Bezpłatna pomoc prawna od 2016 grozi windykacją rządu

  Zaledwie 100–150 zł ma wystarczyć samorządom na miesięczne utrzymanie jednego punktu pomocy prawnej. Zaczną one działać już od stycznia. Zdaniem powiatów to zdecydowanie za mało

  czytaj więcej

 • Mamy obowiązek udzielania pomocy ofiarom wypadków

  Mamy obowiązek udzielania pomocy ofiarom wypadków

  Niedawne zamachy w Paryżu skłoniły mnie do zastanowienia, jak się zachować, gdy staniemy się przypadkowymi świadkami, albo – nie daj Boże – weźmiemy udział jako pokrzywdzeni w jakimś niebezpiecznym zdarzeniu, wypadku masowym. Refleksja naszła mnie w związku z odległymi zamachami, ale przecież coś takiego może się stać i u nas. Poza tym zdarzają się jeszcze powodzie, pożary, katastrofy budowlane – każdy z nas powinien być przygotowany na taką okoliczność. Jak się do tego zabrać – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Płatności zbliżeniowe: Czy to bezpieczne?

  Płatności zbliżeniowe: Czy to bezpieczne?

  Wciąż mam opory, aby płacić kartą nawet za drobne zakupy w sposób zbliżeniowy. To wprawdzie wygodne, ale czy ten system na pewno jest bezpieczny – pyta pani Anna.

  czytaj więcej

 • Świąteczne zakupy: Jak zwrócić towar kupiony przez internet i w sklepie tradycyjnym

  Świąteczne zakupy: Jak zwrócić towar kupiony przez internet i w sklepie tradycyjnym

  Czy mam prawo zwrócić produkty nabyte podczas wyprzedaży w internecie – pyta pani Zofia. – A czy mam taką możliwość robiąc zakupy w tradycyjnych sklepach – dopytuje czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Inwigilacją w obywateli, czyli wchodzimy w rok 1984

  Inwigilacją w obywateli, czyli wchodzimy w rok 1984

  Gdyby nie głęboka wiara w dobre intencje polityków, mogłaby nam przez głowę przemknąć myśl, że paraliż Trybunału Konstytucyjnego miał pomóc we wprowadzeniu tzw. ustawy policyjnej, przewidującej mechanizmy praktycznie niekontrolowanej inwigilacji obywateli.

  czytaj więcej

 • W całym kraju ruszyły punkty darmowej pomocy prawnej

  W całym kraju ruszyły punkty darmowej pomocy prawnej

  W Kielcach od momentu otwarcia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej cieszy się ona sporym zainteresowaniem. „Jesteśmy miło zaskoczeni. Przed punktem działającym przy kieleckim rynku ustawiały się kolejki osób, które chcą skorzystać z takiej formy pomocy” – powiedziała PAP rzeczniczka Urzędu Miasta w Kielcach Anna Ciulęba. W mieście działa osiem punktów, z których dwa prowadzą adwokaci, kolejne dwa radcy prawni i cztery, które powierzono organizacjom pozarządowym wyłonionym w konkursie ofert.

  czytaj więcej

 • Doradca restrukturyzacyjny zamiast syndyka. Nowość w ratowaniu firm

  Doradca restrukturyzacyjny zamiast syndyka. Nowość w ratowaniu firm

  Od początku 2016 roku firmom w poważnych tarapatach może pomóc nowy specjalista nazwany ustawowo doradcą restrukturyzacyjnym. Będzie miał szersze kompetencje niż syndyk.

  czytaj więcej

 • Darmowa pomoc prawna: Istnieje ryzyko wycieku danych osób zgłaszających się po porady

  Darmowa pomoc prawna: Istnieje ryzyko wycieku danych osób zgłaszających się po porady

  Pierwsi chętni pojawili się na początku roku w punktach darmowej pomocy prawnej. Nie wszędzie jednak ruszyły one w terminie

  czytaj więcej

 • Zanim wybierzesz się na narty lub na wycieczkę w góry. Poradnik prawny

  Zanim wybierzesz się na narty lub na wycieczkę w góry. Poradnik prawny

  Zachowania na terenach górskich są ściśle regulowane ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

  czytaj więcej

 • Jeśli energia ma złe parametry, należy się odszkodowanie

  Jeśli energia ma złe parametry, należy się odszkodowanie

  Napięcie dostarczane przez zakład energetyczny waha się u mnie od 190 do 270 V. Przepalają się żarówki energooszczędne, w domu mam wiecznie migoczące światło. Czy mogę się domagać odszkodowania od dostawcy energii? – pyta pan Krzysztof

  czytaj więcej

 • Prawo więźnia do internetu

  Prawo więźnia do internetu

  Romeo Kalda jest obywatelem Estonii odbywającym karę dożywotniego pozbawienia wolności. W październiku 2007 r. władze więzienia w Tartu odmówiły mu dostępu do strony internetowej Rady Europy oraz do dwóch witryn narodowych: ministra sprawiedliwości i parlamentu. Więzień chciał na nie wejść, ponieważ zawierały informacje na temat wyroków ETPC, projekty ustaw oraz porady prawne.

  czytaj więcej

 • Jak egzekwować prawa naruszone klauzulami

  Jak egzekwować prawa naruszone klauzulami

  Nowe przepisy mają spowodować, że niedozwolone postanowienia umowne będą szybciej eliminowane z obiegu. Teraz zajmować się tym będzie prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zakaże ich stosowania. Nie oznacza to jednak, że konsument został pozbawiony prawa do samodzielnego egzekwowania swoich praw.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników