porady prawne czy wydziedziczony ma prawo do zachowku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu porady prawne czy wydziedziczony ma prawo do zachowku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące porady prawne czy wydziedziczony ma prawo do zachowku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dni otwarte u notariuszy: Nieznajomość prawa szkodzi

  Dni otwarte u notariuszy: Nieznajomość prawa szkodzi

  RENATA GRESZTA - Wprowadzając do notarialnej praktyki zawodowej dni otwarte, jako podstawowy cel stawiamy sobie przybliżenie problematyki związanej z instytucją dziedziczenia.

  czytaj więcej

 • Jak chronić majątek w konkubinacie

  Jak chronić majątek w konkubinacie

  Partner nie ma żadnych praw do rzeczy nabytych przez drugiego. Po rozpadzie związku nie może się domagać podziału majątku na równe części. Aby zatrzymać konkretne przedmioty, musi udowodnić, które należą do niego

  czytaj więcej

 • Jak przepisać majątek jednemu dziecku

  Jak przepisać majątek jednemu dziecku

  Pani Maria jest właścicielką kilku hektarów pola i działki budowlanej z domem, w którym mieszka. Ma czwórkę dorosłych dzieci, ale kontakt utrzymuje z nią tylko jedna córka Małgorzata, dlatego chciałaby darować jej działkę budowlaną wraz z domem. – Boję się, że po mojej śmierci pozostałe rodzeństwo zgłosi roszczenia do nieruchomości. Czy jest możliwość, by uchronić i zabezpieczyć interesy córki w związku z darowizną? – pyta zaniepokojona.

  czytaj więcej

 • Żyjesz w nieformalnym związku? Sprawdź, czy możesz liczyć na małżeńskie przywileje

  Żyjesz w nieformalnym związku? Sprawdź, czy możesz liczyć na małżeńskie przywileje

  Zanim zostanie uchwalona ustawa o związkach partnerskich, konkubenci powinni skorzystać z obowiązujących przepisów, aby chronić swoje prawa przy rozliczeniach finansowych w razie rozstania się i przy dziedziczeniu. Natomiast ich wspólne dzieci mają takie same uprawnienia jak urodzone w małżeństwie

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników