porada prawna online

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu porada prawna online. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące porada prawna online.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak bezpiecznie kupić nieruchomość

  Jak bezpiecznie kupić nieruchomość

  Noszę się z zamiarem kupna mieszkania. Nie wiem jednak, jakich formalności powinnam dopełnić i czego dopilnować, żeby uniknąć potencjalnych zasadzek i niemiłych niespodzianek – zastanawia się pani Anna

  czytaj więcej

 • Private Banking: Bankowość dla najbogatszych

  Private Banking: Bankowość dla najbogatszych

  Private Banking to usługa dla najzamożniejszych klientów. Powierzając bankowi swoje miliony, możesz liczyć na pomoc w wielu sytuacjach, zarówno codziennych jak i bardziej skomplikowanych. Indywidualna obsługa i specjalnie przygotowane warunki to kolejna z zalet. Sprawdź, w którym banku możesz zyskać najwięcej. Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej aktualnym ofertom.

  czytaj więcej

 • Bobrowicz: Czego prawnicy mogą się nauczyć od bankowców

  Bobrowicz: Czego prawnicy mogą się nauczyć od bankowców

  Urlopy w pełni, a ja postanowiłem kupić operacyjną kartę kredytową w którymś z banków. Piszę ,,kupić”, bo wiadomo, że darmowych obiadów nie ma. Mianem operacyjnej określam codzienną kartę, która spełnia bardzo określone i specyficzne wymagania: zapewnia powiadomienia SMS o każdej transakcji, umożliwia ustawienie limitów transakcji gotówkowych, bezgotówkowych i MOTOEC (m.in. transakcje internetowe) oraz ma funkcję PayPass. I koniecznie pozwala na dokonywanie mikropłatności, np. zakup biletów kolejowych za pomocą dosłownie kilku kliknięć. Zamierzam też uniknąć podwójnego przewalutowania, bo to prawie 6 proc. opłaty pobieranej przez mój obecny bank za płatności za granicą. No i oczywiście zależy mi na ładnej aplikacji na telefon i tablet.

  czytaj więcej

 • Starą lodówkę odbiorą z domu za darmo? Co zrobić ze zużytym sprzętem, gdy nie kupujemy nowego

  Starą lodówkę odbiorą z domu za darmo? Co zrobić ze zużytym sprzętem, gdy nie kupujemy nowego

  Chciałbym się pozbyć zalegającego w piwnicy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Czy mogę go oddać do sklepu z RTV i AGD? A może lepiej wystawić go na osiedlowy śmietnik, skąd powinna go odebrać firma śmieciarska? W końcu co miesiąc płacę gminie za odbiór odpadów komunalnych – zastanawia się pan Grzegorz.

  czytaj więcej

 • Nowy system fiskusa rozpoznaje głos. Ale tylko urzędnika

  Nowy system fiskusa rozpoznaje głos. Ale tylko urzędnika

  Z biometrii korzysta 800 pracowników urzędów skarbowych, którzy dzwonią do Krajowej Informacji Podatkowej. Ma to przyspieszyć ich pracę i obsługę podatników. Eksperci są jednak sceptyczni.

  czytaj więcej

 • Na rynek konsumenta musimy jeszcze poczekać

  Na rynek konsumenta musimy jeszcze poczekać

  - W Unii Europejskiej nadal nie uwzględnia się dostatecznie interesu klienta, jego prawa do bezpieczeństwa, informacji czy ochrony danych osobowych. Polska nie jest tu wyjątkiem – uważa Piotr Stańczak, Dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, należącego do Sieci Europejskich Centrów Konsumenckich ECC-Net.

  czytaj więcej

 • Kupujesz w sklepie internetowym? Możesz zwrócić nawet noszoną bluzkę z plamą

  Kupujesz w sklepie internetowym? Możesz zwrócić nawet noszoną bluzkę z plamą

  Nowela ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów z końca zeszłego roku, która wprowadziła m.in. wiele nowych obowiązków dla sprzedawców internetowych, wydłużyła także klientom prawo do odstąpienia od umowy ze sklepem online, bez podania przyczyn, z 10 do 14 dni.

  czytaj więcej

 • List z OFE dotyczy tylko ostatniego roku

  List z OFE dotyczy tylko ostatniego roku

  Właśnie otrzymałem pocztą list z otwartego funduszu emerytalnego (OFE), w którym zawarta jest informacja o wielkości wpływów z moich składek do tego funduszu. Problem polega na tym, że dane obejmują jedynie ostatnie 12 miesięcy. Tymczasem ja pracuję na etacie już od dwóch lat. Jestem zaniepokojony, czy za pierwszy rok mojej pracy moje składki trafiły do OFE – pisze pan Karol.

  czytaj więcej

 • Zakup biletu lotniczego: Obowiązuje ten regulamin, który zaakceptował klient

  Zakup biletu lotniczego: Obowiązuje ten regulamin, który zaakceptował klient

  Kupując bilety lotnicze, należy zachowywać czujność. Okazuje się bowiem, że przewoźnicy mogą w diametralnie inny sposób kształtować prawa i obowiązki pasażerów pochodzących z różnych państw

  czytaj więcej

 • Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Jednostki samorządu terytorialnego mogą tworzyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, a także mogą przystępować do takich spółek. (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 45, poz. 236 ze zm.)

  czytaj więcej

 • Federacja Konsumentów: Można dochodzić zwrotu kosztów za problemy z transmisją

  Federacja Konsumentów: Można dochodzić zwrotu kosztów za problemy z transmisją

  - Naszym zdaniem konsument może dochodzić odszkodowania w wysokości 1,94 zł za każdy mecz, którego nie mógł obejrzeć lub oglądanie było utrudnione. Co będzie dowodem w takiej sprawie? Pomocne może być np. nagranie na telefonie jakości transmisji meczu świadczonego przez ipla, print screen aplikacji analizującej prędkość pobierania i wysyłania, na dowód że problemu nie stanowił nasz Internet – uważa Agnieszka Popławska, prawnik federacji Konsumentów.

  czytaj więcej

 • Po punkty karne nadal tylko na komisariat

  Po punkty karne nadal tylko na komisariat

  W dalszym ciągu nie jest możliwe sprawdzenie konta kierowcy przez internet. Samo uzyskanie informacji od policjanta jest bezpłatne, lecz za zaświadczenie zapłacimy już 17 zł.

  czytaj więcej

 • Każdą umowę trzeba przeczytać. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów

  Każdą umowę trzeba przeczytać. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów

  Pamiętaj, że masz 14 dni na odstąpienie od umowy – mówi Bartłomiej Wodzicki, dyrektor Departamentu Prawnego w Provident Polska.

  czytaj więcej

 • Słowik: Prawnicze wycieki do sieci

  Słowik: Prawnicze wycieki do sieci

  Z serwisu Adwokat.com wyciekła korespondencja osób, które starały się uzyskać poradę prawną online. Zawiera ona bardzo wrażliwe informacje na temat wielu spraw ponad dwóch tysięcy osób i dotyczy wiadomości z ostatnich trzech lat – poinformował w ostatni czwartek serwis Niebezpiecznik.pl.

  czytaj więcej

 • Recepta na udaną gospodarkę odpadami

  Recepta na udaną gospodarkę odpadami

  W dobie narastającego problemu z zagospodarowaniem wytworzonych śmieci i galopujących cen za ich odbiór zadajemy sobie pytanie, czy istnieje model, który zaspokoi nasze oczekiwania.

  czytaj więcej

 • Raportowanie schematów podatkowych: Nie tylko fiskus chce wiedzieć o optymalizacjach

  Raportowanie schematów podatkowych: Nie tylko fiskus chce wiedzieć o optymalizacjach

  Coraz częściej banki i domy maklerskie pytają klientów, czy transakcja, którą przeprowadzają, nie jest czasem schematem podatkowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników