polecenie przelewu zus

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu polecenie przelewu zus. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące polecenie przelewu zus.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak można przyspieszyć przelew bankowy

  Jak można przyspieszyć przelew bankowy

  Jestem pewien, że wielu z was zastanawiało się nieraz i pytało samych siebie – skoro wykonałem przelew o godzinie A z banku X, to o jakiej godzinie trafi on do banku Y? Czy mogę to jakoś przyspieszyć? Co oznaczają nazwy ELIXIR, SORBNET, SEPA, SWIFT? Wyjaśniamy czym są poszczególne systemy, kiedy dojdą przelewy oraz jak możemy wpływać na szybkość dostarczania środków na rachunek odbiorcy.

  czytaj więcej

 • Mała firma i konto firmowe – zakładać czy nie?

  Mała firma i konto firmowe – zakładać czy nie?

  Rozpoczynając działalność gospodarczą, stajemy przed dylematem – gdzie założyć konto firmowe? Tymczasem okazuje się, że nie tylko nie jest to konieczne, ale również dość kosztowne. A do transakcji nie przekraczających wartości 15 000 euro (czyli na tę chwilę ok. 62 700 zł) wystarczy nam zwykły rachunek osobisty.

  czytaj więcej

 • Zmiany na rynku kont dla firm, o których warto wiedzieć

  Zmiany na rynku kont dla firm, o których warto wiedzieć

  Banki konkurują nieustannie o klienta indywidualnego, oferując nowe konta, programy lojalnościowe, lepsze warunki na lokatach. Ostatnio jednak przypomniano sobie także o małych i średnich przedsiębiorstwach i w wielu bankach uatrakcyjniono ofertę także dla nich.

  czytaj więcej

 • Zbyt wysokie opłaty mogą ograniczać firmom dostęp do sądów

  Zbyt wysokie opłaty mogą ograniczać firmom dostęp do sądów

  Propozycje środowiska sędziowskiego, mające na celu podwyżki opłat w postępowaniu cywilnym, mogą spowodować nieopłacalność dochodzenia mniejszych należności. A są przecież przedsiębiorstwa, których gros wierzytelności opiewa na stosunkowo niewielkie kwoty.

  czytaj więcej

 • Jak założyć własny biznes?

  Jak założyć własny biznes?

  Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej niejednej osobie jawi się jako długi i karkołomny proces. Nie jest to aż tak skomplikowane i nie zawsze wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych nakładów czasu i pieniędzy. Statystyki pokazują, że dziennie od 1 tys. do 1,2 tys. osób w Polsce decyduje się na „pójście na swoje”. Eksperci Meritum Banku i przedsiębiorcy wyjaśniają od czego zacząć.

  czytaj więcej

 • Nie zabierajcie nam gotówki: Karta płatnicza nie daje poczucia bezpieczeństwa

  Nie zabierajcie nam gotówki: Karta płatnicza nie daje poczucia bezpieczeństwa

  Jest środkiem przeciwbólowym i antydepresantem. Wzmacnia samoocenę i poczucie bezpieczeństwa. Powstrzymuje przed rozrzutnością. Żadna karta czy płatnicza aplikacja w smartfonie nie zastąpi zbawiennego dla naszej psychiki szelestu banknotów i brzęku monet

  czytaj więcej

 • Andrzej czyli Joanna. Jak fikcyjny prawnik naciągnął pokrzywdzonych przez Amber Gold

  Andrzej czyli Joanna. Jak fikcyjny prawnik naciągnął pokrzywdzonych przez Amber Gold

  Fikcyjny prawnik naciągnął pokrzywdzonych przez Amber Gold. Ludzie myśleli, że walkę o odszkodowania powierzają renomowanej kancelarii, że zarządza nią człowiek poważany w prawniczym świecie. Prowadzący interesy w Londynie, Nowym Jorku, Szanghaju i Dubaju. Ale to bujdy -piszą: Mira Suchodolska z Dziennika Gazety Prawnej i Marcin Rybak z Gazety Wrocławskiej.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka

  Jak rozliczyć organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka

  Podatniczka prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie imprez okolicznościowych. Na początku maja 2015 r. otrzymała zlecenie od jednej z firm na organizację Dnia Dziecka w sobotę 30 maja 2015 r. Zgodnie z umową zobowiązała się zapewnić animatorów zabaw (m.in. pokaz baniek mydlanych, zabawy ruchowe i taneczne, malowanie twarzy kredkami), catering (grill, słodycze i napoje). Obchody Dnia Dziecka odbyły się w siedzibie zleceniodawcy (na placu przez budynkiem biura i w wynajętym przez zleceniodawcę namiocie). Zgodnie z umową podatniczka ma otrzymać wynagrodzenie w wysokości 7000 zł netto na podstawie wystawionej przez nią faktury.

  czytaj więcej

 • Firmowe konto gratis albo z dodatkami

  Firmowe konto gratis albo z dodatkami

  Małym i średnim firmom coraz trudniej znaleźć darmowe rachunki bankowe, ale choć nie mogą liczyć na tak dobre warunki, jakie mają mikroprzedsiębiorcy, nie oznacza to, że ich nie znajdą... I to bez promocji.

  czytaj więcej

 • ZUS nie działa jak bank. Nie można ze zgromadzonych środków spłacać zobowiązań

  ZUS nie działa jak bank. Nie można ze zgromadzonych środków spłacać zobowiązań

  Wystąpiłem do ZUS o potrącanie z mojej emerytury alimentów na rzecz syna i przekazywanie ich na jego konto. Załączyłem kopię wyroku sądu, który mnie do tego zobowiązuje. ZUS jednak odmówił, tłumacząc, że nie jest do tego zobligowany. Czy mógł tak zrobić?

  czytaj więcej

 • Przejęcie długu składkowego niemożliwe nawet za zgodą ZUS

  Przejęcie długu składkowego niemożliwe nawet za zgodą ZUS

  Należności publicznoprawne nie mogą być przedmiotem obrotu. Jeśli taka umowa zostałaby zawarta, byłaby nieważna z mocy prawa i obowiązek uregulowania zaległości nadal ciążyłby na płatniku.

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa: Jak ustalić, czy wpłata składki nastąpiła w terminie?

  Poradnia ubezpieczeniowa: Jak ustalić, czy wpłata składki nastąpiła w terminie?

  Od niedawna prowadzę samodzielną działalność gospodarczą, opłacając składki jedynie za siebie. Zwykle robiłem przelew z kilkudniowym wyprzedzeniem, jednak w tym miesiącu opłaciłem składkę za czerwiec dopiero 9 lipca. Od znajomego usłyszałem, że jeśli składki do ZUS płaci się przelewem, to za termin ich opłacenia uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy ZUS. Czy to prawda?

  czytaj więcej

 • Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały rynek usług księgowych. Sprawiły, że prowadzenie dokumentów związanych z działalnością biznesową, takich jak wystawianie faktur, prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów czy środków trwałych, jest możliwe z dowolnego miejsca, do tego w prosty sposób.

  czytaj więcej

 • Dofinansowanie wypoczynku zimowego dziecka księguje się na koncie Inne rozrachunki z pracownikami

  Dofinansowanie wypoczynku zimowego dziecka księguje się na koncie Inne rozrachunki z pracownikami

  Dzieci pracowników otrzymują dofinansowanie do wypoczynku zimowego z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pracownicy mają prawo do przyznania środków na ten cel w wysokości 300 zł. W jaki sposób zaksięgować przekazanie tych środków?

  czytaj więcej

 • Wyrzuceni poza system emerytalny. Artyści na starość będą przymierać głodem

  Wyrzuceni poza system emerytalny. Artyści na starość będą przymierać głodem

  Wyrzuciliśmy twórców poza system emerytalny, ale oni sobie na tym marginesie poradzą. Kłopoty zaczną się, kiedy się zestarzeją i zniedołężnieją.

  czytaj więcej

 • Ze składkami za grudzień 2017 roku lepiej nie czekać do stycznia [WYWIAD]

  Ze składkami za grudzień 2017 roku lepiej nie czekać do stycznia [WYWIAD]

  - Jeśli płatnik będzie próbował w 2018 r. dokonać wpłaty na stary rachunek, to systemy bankowe jej nie przyjmą. Gdy zapłaci awansem, nie będzie miał problemu z chwilowym brakiem nowego numeru konta - informuje Paweł Jaroszek członek zarządu nadzorujący pion finansów i realizacji dochodów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników