podatek za spadek zagraniczny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu podatek za spadek zagraniczny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące podatek za spadek zagraniczny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Najważniejsze elementy planu uszczelniania podatków już działają i przynoszą efekty, ale przedsiębiorcy chcieliby szerszej dyskusji o wprowadzanych kolejnych – to wnioski z debaty „Uszczelnianie podatków – wyzwanie dla Polski, wyzwanie międzynarodowe”. Resort finansów deklaruje otwartość na postulaty biznesu

  czytaj więcej

 • Klimat do inwestycji tworzą samorządy

  Klimat do inwestycji tworzą samorządy

  Nowi inwestorzy oznaczają dodatkowe miejsca pracy, a co za tym idzie spadek wskaźnika bezrobocia. Dlatego samorządy nie ustają w rozwijaniu i promowaniu swoich regionów.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Mało rąk do pracy - innowacje kluczem do efektywności

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Mało rąk do pracy - innowacje kluczem do efektywności

  Demografia oznacza, że musimy się nauczyć pracować bardziej efektywnie. Jak odpowiedzieć na wyzwania demograficzne? Jak sprawić, by rosnące koszty pracy nie były zabójcze dla biznesu i jaka jest w tym rola państwa?

  czytaj więcej

 • Podatek u źródła jest kosztem

  Podatek u źródła jest kosztem

  Jeżeli polska firma nie ma możliwości pobrania od kontrahenta podatku u źródła i sama ponosi ten ciężar, wówczas może odliczyć go od własnego przychodu – potwierdził dyrektor KIS.

  czytaj więcej

 • Ryszard Bugaj: Chcieliśmy po prostu zmałpować Zachód [WYWIAD]

  Ryszard Bugaj: Chcieliśmy po prostu zmałpować Zachód [WYWIAD]

  - Na spotkaniu w Sejmie niedługo przed przyjęciem planu Balcerowicza Jeffrey Sachs mówił nam, jakbyśmy na drzewach siedzieli, że jak będzie popyt i podaż, to będą ceny i wszystko będzie w porządku - mówi w rozmowie z DGP Ryszard Bugaj.

  czytaj więcej

 • Tydzień na rynkach finansowych

  Tydzień na rynkach finansowych

  W poniedziałek kluczowe dla rynków finansowych mogą się okazać majowe wyniki handlu zagranicznego Chin. Pokażą, jakie znaczenie dla gospodarki Państwa Środka ma wojna celna wywołana przez Donalda Trumpa, prezydenta Stanów Zjednoczonych. Analitycy spodziewają się kolejnego miesiąca spadku eksportu, a także zmniejszenia importu oraz ograniczenia chińskiej nadwyżki handlowej.

  czytaj więcej

 • Czas na zagranicę

  Czas na zagranicę

  Nie można stać w miejscu, jeśli chce się rozwijać. Dlatego w 2017 r. zapadła decyzja o rozszerzaniu działalności na rynkach zagranicznych. Zaczęło się od otwarcia biura w Hamburgu. W planach są kolejne, m.in. w Szwecji i Czechach – mówią Bartłomiej Glinka i Marek Rostkowski, założyciele Omida Group

  czytaj więcej

 • Spadek z UK nadal podwójnie opodatkowany

  Spadek z UK nadal podwójnie opodatkowany

  Zagraniczny podatek nie jest długiem ani ciężarem odliczanym od masy spadkowej na potrzeby opodatkowania w Polsce – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Podwójny klincz akcyzowy

  Podwójny klincz akcyzowy

  Witold Włodarczyk: „Polska wódka” to marka, która mogła by być lokomotywą także dla innych produktów rolnych. Politycy w kuluarach przyznają nam rację, ale dalej nikt w tej sprawie nie robi nic

  czytaj więcej

 • MF: Wysokość progu dokumentacyjnego nie zależy od charakteru wspólnego przedsięwzięcia

  MF: Wysokość progu dokumentacyjnego nie zależy od charakteru wspólnego przedsięwzięcia

  W maju pisaliśmy, że podatnicy nie wiedzą, jaki próg dokumentacyjny będzie właściwy dla umów konsorcjum i innych o podobnym charakterze. A wszystko dlatego, że w obecnym stanie prawnym – inaczej niż to było do końca 2018 r. – ani przepisy ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 865; dalej: ustawa o CIT), ani bliźniacze dla nich w tym zakresie regulacje ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1509 ze zm.; dalej: ustawa o PIT) nie wskazują expressis verbis, że wspólne przedsięwzięcie, konsorcjum czy umowa o podobnym charakterze stanowią transakcje kontrolowane i to mające istotny wpływ na wysokość dochodu podatnika, podlegające obowiązkowi sporządzenia dokumentacji.

  czytaj więcej

 • Rząd Turcji robi skok na kasę tamtejszego banku centralnego

  Rząd Turcji robi skok na kasę tamtejszego banku centralnego

  Rząd w Ankarze chce przetransferować równowartość ok. 8 mld dol. z rezerw gromadzonych przez bank centralny wprost na rachunki rządowe, aby zalepić w ten sposób część dziury budżetowej. Projekt umożliwiającej to ustawy jest już w parlamencie. Planowane są też podwyżki podatków.

  czytaj więcej

 • Kłopoty Demokratów ze znalezieniem skutecznego przeciwnika dla Trumpa

  Kłopoty Demokratów ze znalezieniem skutecznego przeciwnika dla Trumpa

  W amerykańskiej Partii Demokratycznej nie widać na razie bezspornego lidera w wyścigu do nominacji prezydenckiej na przyszłoroczne wybory, a jej zdecydowany skręt w lewo może ułatwić reelekcję Donaldowi Trumpowi.

  czytaj więcej

 • Wolny handel z innymi narodami nie szkodzi gospodarkom. Jego ograniczanie jest absurdalne

  Wolny handel z innymi narodami nie szkodzi gospodarkom. Jego ograniczanie jest absurdalne

  Wbrew modnym ostatnio teoriom wolny handel z innymi narodami nie szkodzi gospodarkom. Jego ograniczanie jest nie tylko szkodliwe, ale i zwyczajnie absurdalne

  czytaj więcej

 • Unia lubelska. Najnudniejszy z polskich triumfów

  Unia lubelska. Najnudniejszy z polskich triumfów

  Jeśli Polacy zrobią coś znakomicie, to potem tego nie cenią – w przeciwień stwie do własnych klęsk

  czytaj więcej

 • Jest szansa na zieloną energię. Źródła odnawialne po kolejnym prawnym liftingu

  Jest szansa na zieloną energię. Źródła odnawialne po kolejnym prawnym liftingu

  Jest szansa, że na koniec grudnia 2020 r. 15 proc. wytwarzanej w Polsce energii będzie pochodziło z zielonych źródeł. Ustawa została znowelizowana. Choć z przygodami.

  czytaj więcej

 • Szef PFR: Wyrok TSUE ws. kredytów frankowych może doprowadzić do prawdziwego kryzysu gospodarczego w Polsce [WYWIAD]

  Szef PFR: Wyrok TSUE ws. kredytów frankowych może doprowadzić do prawdziwego kryzysu gospodarczego w Polsce [WYWIAD]

  - Jeśli unijny trybunał uzna, że kredyty frankowe należy zamienić na złotowe, ale utrzymać oprocentowanie takie jak w szwajcarskiej walucie, to możemy mieć prawdziwy kryzys gospodarczy – uważa Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, jeden z najbliższych współpracowników premiera

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Przyszłość polskiej przedsiębiorczości rodzinnej była tematem dyskusji, jaka miała miejsce 17 września w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych firm rodzinnych w stolicy. Inicjatorem debaty było Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a partnerem wydarzenia Family Business Network Poland. Pierwszy raz w Polsce politycy debatowali nad sprawami dotyczącymi tej ogromnej rzeszy przedsiębiorców. – Mam nadzieję, że spotkanie to rozpocznie szeroką debatę o firmach rodzinnych i ich roli w naszej gospodarce – powiedział Łukasz Rotarski, członek zarządu krajowego i prezes Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), inaugurując obrady. Jak podkreślił, reprezentuje on też własną firmę rodzinną jako sukcesor w drugim pokoleniu.

  czytaj więcej

 • Opieszałość fiskusa działa na szkodę branży elektronicznej

  Opieszałość fiskusa działa na szkodę branży elektronicznej

  Dystrybutorzy elektroniki mają problem z ubezpieczeniem swoich zobowiązań. Winą za to obarczają urzędników skarbówki, którzy przedłużają kontrole.

  czytaj więcej

 • Polskie podatki mało przyjazne dla biznesu. Gorsza jest tylko Francja

  Polskie podatki mało przyjazne dla biznesu. Gorsza jest tylko Francja

  Pod względem konkurencyjności systemu opodatkowania zajmujemy w Europie przedostatnie miejsce. Ostatnia jest Francja. Najbardziej konkurencyjny system ma Estonia. Takie wyniki przedstawiła amerykańska organizacja Tax Foundation w najnowszym rankingu „International Tax Competitiveness Index 2019”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników