pełnomocnictwo do pobrania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pełnomocnictwo do pobrania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pełnomocnictwo do pobrania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

  Jak uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

  Zaświadczenie o niekaralności załatwia się w punktach informacyjnych KRK w sądach rejonowych i okręgowych. Zapytanie można też przesłać pocztą, kurierem lub złożyć online poprzez system e-krk. Zaświadczenia wydawane są zazwyczaj od ręki w godzinach pracy sądu. Opłata za zaświadczenie wynosi 30 zł (jeśli online - wtedy 20 zł). Można to załatwić także przez pełnomocnika.

  czytaj więcej

 • Elektroniczne doręczenia to spore oszczędności

  Elektroniczne doręczenia to spore oszczędności

  Od 1 lipca 2016 roku w zmienionej Ordynacji podatkowej zacznie obowiązywać kompleksowa regulacja w zakresie pełnomocnictw podatkowych. Wprowadzono możliwość ustanawiania przez podatników pełnomocnika ogólnego. Pełnomocnikiem w sprawach podatkowych (oprócz postępowania przed NSA) nie musi być adwokat, radca prawny czy doradca podatkowy. Przed organami podatkowymi, czy przed wojewódzkim sądem administracyjnym - pełnomocnikiem podatnika może być każda osoba fizyczna, która maj pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto zmieniły się przepisy w zakresie doręczania pism. Najwięcej zamieszania wywołała wprowadzona od 1 stycznia 2016 r. zasada, że pisma są doręczane profesjonalnym pełnomocnikom za pomocą środków komunikacji elektronicznej albo w siedzibie organu podatkowego (art. 144 par. 5 Ordynacji podatkowej).

  czytaj więcej

 • Coraz więcej możliwości dla spółki z o.o. z internetu

  Coraz więcej możliwości dla spółki z o.o. z internetu

  Jej zawiązanie i rejestracja w systemie S24 są możliwe już od kilku lat. Teraz przybyło argumentów, by wybrać właśnie tę drogę jej powołania: od 1 kwietnia 2016 r. w trybie online da się także podjąć uchwały i podwyższyć kapitał zakładowy. Przedstawiamy procedurę krok po kroku

  czytaj więcej

 • Podział majątku: Nie warto rezygnować z prawa do przeglądania akt

  Podział majątku: Nie warto rezygnować z prawa do przeglądania akt

  Zostałem oszukany przy podziale majątku – pisze pan Krzysztof. – Zgłosiłem na policję, że była żona zabrała z domu wartościowe przedmioty, ale odmówiono mi wszczęcia dochodzenia. Dlatego złożyłem zażalenie do prokuratury. Chciałbym się zapoznać z aktami sprawy. Sporym utrudnieniem jest jednak to, że mieszkam za granicą, a w tej chwili nie mogę przyjechać do kraju. Czy prokuratura może przesłać dokumentację na mój aktualny adres zamieszkania – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Klient nie zapłaci adwokatowi, przez którego błąd stracił szansę na zawieszenie wykonania kary

  Klient nie zapłaci adwokatowi, przez którego błąd stracił szansę na zawieszenie wykonania kary

  Kiedy pełnomocnik podejmuje czynności procesowe, co do których należy się spodziewać, że nie przyniosą oczekiwanego efektu, postępuje nieetycznie

  czytaj więcej

 • Współpraca OZZ. Jak to łatwo powiedzieć

  Współpraca OZZ. Jak to łatwo powiedzieć

  Nie może być tak, że w starej maszynie wymienia się silnik na nowoczesny, pozostawiając bez zmian zespoły z nim współpracujące w całości urządzenia. W związku z implementacją dyrektywy o zbiorowym zarządzaniu inne ustawy też będą wymagały nowelizacji.

  czytaj więcej

 • Ekspert: E-sklep ponosi odpowiedzialność także za wysyłkę towaru

  Ekspert: E-sklep ponosi odpowiedzialność także za wysyłkę towaru

  Sprzedawcy internetowi są odpowiedzialni za zamówioną przesyłkę aż do momentu fizycznego przekazania jej konsumentowi; próba ograniczenia tego obowiązku w regulaminie sklepu jest niedozwolona - mówi Marcin Jędrzejczak ekspert firmy certyfikującej sklepy internetowe Trusted Shops.

  czytaj więcej

 • Niewydajny system ePUAP. Jest gorzej niż rok temu

  Niewydajny system ePUAP. Jest gorzej niż rok temu

  Adresując pismo np. do Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, możemy nieopatrznie wysłać je do Delegatury Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach, Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Łomży lub... Delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

  czytaj więcej

 • Zobacz, jak uniknąć błędów w odwołaniu od decyzji ZUS

  Zobacz, jak uniknąć błędów w odwołaniu od decyzji ZUS

  Błędna argumentacja nie pomoże wygrać sporu.

  czytaj więcej

 • Zanim prześlesz JPK_VAT. 10 faktów o jednolitym pliku kontrolnym

  Zanim prześlesz JPK_VAT. 10 faktów o jednolitym pliku kontrolnym

  Zbliża się termin przesłania pierwszego pliku JPK_VAT. Dla mikroprzedsiębiorców jest to nowy obowiązek. Duże przedsiębiorstwa a także sektor MŚP już zobowiązane są do raportowania skarbówce danych w ramach struktur JPK. Co zmieniło się w prawie podatkowym i na co należy zwrócić uwagę przed wysyłką pierwszego pliku?

  czytaj więcej

 • Ostatnie chwile na JPK_VAT. Sprawdź, jak przesłać pliki

  Ostatnie chwile na JPK_VAT. Sprawdź, jak przesłać pliki

  Najbliższy poniedziałek, czyli 26 lutego mija ostateczny termin obowiązkowej wysyłki JPK_VAT za styczeń. Od tej pory już wszystkie firmy będą musiały raportować skarbówce pliki w ramach jednolitego pliku kontrolnego w terminie do 25. dnia każdego miesiąca. Zaniedbanie tego obowiązku czy nieprawidłowa interpretacja przepisów może skutkować dotkliwymi karami finansowymi. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów i sprawnie przesłać pliki JPK.

  czytaj więcej

 • O tym jak to spadkobiercy po bohaterze Tadeuszu Malinowskim musieli udowadniać, że spadek jest im należny [WYWIAD]

  O tym jak to spadkobiercy po bohaterze Tadeuszu Malinowskim musieli udowadniać, że spadek jest im należny [WYWIAD]

  Im władza więcej mówi o patriotyzmie, wartościach, tym bardziej chce zapomnieć o naszym dziadku. Najlepiej, by go nie było w historii. A jeśli już, to bez tych wszystkich nieruchomości – mówi Adam Robiński w wywiadzie dla Magdaleny Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Odwołany lot? Sprawdź, jak uzyskać odszkodowanie od linii lotniczej [PORADNIK]

  Odwołany lot? Sprawdź, jak uzyskać odszkodowanie od linii lotniczej [PORADNIK]

  Odszkodowanie za odwołany lot jest jednym z podstawowych praw pasażerów podróżujących liniami lotniczymi. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, w jakich sytuacjach możesz ubiegać się o wypłatę należnej ci kwoty, ile może wynieść odszkodowanie oraz co robić w sytuacji, gdy przewoźnik nie odpowiada na złożoną reklamację. Poznaj swoje prawa i obowiązki linii lotniczych.

  czytaj więcej

 • Zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami można dostać przez internet

  Zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami można dostać przez internet

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z Ministerstwem Finansów uruchomiło nową internetową usługę.

  czytaj więcej

 • Cieszyński: Dzięki informatyzacji lekarska pieczątka trafi do szuflady [WYWIAD]

  Cieszyński: Dzięki informatyzacji lekarska pieczątka trafi do szuflady [WYWIAD]

  - W trakcie pilotażu pierwszą e-receptę wystawiła pani doktor w wieku emerytalnym, a najstarszy lekarz je wystawiający ma 75 lat - mówi w wywiadzie dla DGP Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za informatyzację.

  czytaj więcej

 • Pakiet MSP, czyli korzystne zmiany dla firm od 2019 roku

  Pakiet MSP, czyli korzystne zmiany dla firm od 2019 roku

  Od 1 marca 2019 r. wejdą w życie istotne zmiany w kodeksie spółek handlowych, które resort przedsiębiorczości technologii zawarł w ramach pakietu MSP. 

  czytaj więcej

 • Zaświadczenie o niekaralności. Jak je uzyskać?

  Zaświadczenie o niekaralności. Jak je uzyskać?

  Zaświadczenie o niekaralności załatwia się w punktach informacyjnych KRK w sądach rejonowych i okręgowych. Zapytanie można też przesłać pocztą, kurierem lub złożyć online poprzez system e-krk. Zaświadczenia wydawane są zazwyczaj od ręki w godzinach pracy sądu. Opłata za zaświadczenie wynosi 30 zł (jeśli online - wtedy 20 zł). Można to załatwić także przez pełnomocnika.

  czytaj więcej

 • Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Do Sądu Rejonowego w Radomsku: Ja, niżej podpisany Willy Goldberg, oświadczam, że jestem jedynym spadkobiercą rodziny Goldbergów, której wszyscy członkowie zginęli w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego nie toczyło się po żadnej z tych osób postępowanie spadkowe. Moim zamiarem jest uregulowanie stanu prawnego po moich przodkach i na dzień dzisiejszy ustalam majątek, który był kiedyś w ich posiadaniu. Zwracam się o wydanie odpisów poszczególnych dokumentów, znajdujących się z aktach Ksiąg Hipotecznych Nr…”. I dalej wyliczanka na pięciu stronach: numery ksiąg, decyzje, pełnomocnictwa, postanowienia, akty urodzenia i zgonu, opłaty stemplowe, decyzje urzędu skarbowego, tytuły wykonawcze, nakazy egzekucyjne. Wszystko, co pomoże w ustaleniu prawa do dziedziczenia.

  czytaj więcej

 • Dystrybutorzy energii ułatwiają składanie oświadczeń ws. zamrożenia cen prądu

  Dystrybutorzy energii ułatwiają składanie oświadczeń ws. zamrożenia cen prądu

   Spółki dystrybuujące energię elektryczną ułatwiają swoim klientom, m.in. wszystkim małym i średnim przedsiębiorcom, składanie oświadczeń potwierdzających uprawnienie do zamrożenia cen energii elektrycznej. Oświadczenia będą przyjmowane przez weekend i w poniedziałek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników