odwołanie pełnomocnictwa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu odwołanie pełnomocnictwa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące odwołanie pełnomocnictwa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zarządy spółdzielni mieszkaniowych przed mieszkańcami chronią zbrojeni ochroniarze. Państwo mówi zwykłym ludziom: Radźcie sobie sami

  Zarządy spółdzielni mieszkaniowych przed mieszkańcami chronią zbrojeni ochroniarze. Państwo mówi zwykłym ludziom: Radźcie sobie sami

  Za kilka tygodni mija rok, odkąd wszystko miało się zmienić. Sytuacja niemal 10 mln Polaków mieszkających w obiektach zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe miała ulec w końcu radykalnej poprawie i przestać przypominać tę, o jakiej opowiada znany przez wszystkich serial „Alternatywy 4” z lat 80. (samowola prezesów, nieodpowiadanie na wnioski, obciążanie lokatorów opłatami, z którymi nie zgadza się większość spółdzielców, wykorzystywanie środków ze spółdzielczej kasy do realizacji własnych interesów).

  czytaj więcej

 • Pani w pocztowym oknie ważniejsza niż notariusz

  Pani w pocztowym oknie ważniejsza niż notariusz

  Pełnomocnictwo notarialne nie uprawnia do odbioru przesyłki sądowej – twierdzi Poczta Polska. Choć prawnicy nie są jednomyślni, obywatele odbijają się od ściany. To się jednak może zmienić.

  czytaj więcej

 • Profesjonalny pełnomocnik może być bez e-PUAP

  Profesjonalny pełnomocnik może być bez e-PUAP

  Radcy prawnemu, który nie ma adresu e-PUAP, fiskus powinien doręczać pisma tradycyjną pocztą – orzekł WSA w Gliwicach.

  czytaj więcej

 • Pełnomocnictwa: Kłopotliwa dla biur rachunkowych luka w przepisach

  Pełnomocnictwa: Kłopotliwa dla biur rachunkowych luka w przepisach

  Profesjonaliści w ogóle nie chcą korzystać z pełnomocnictw ogólnych. Natomiast pozostali mają problemy, jeżeli podatnik nie zgłosi fiskusowi, że już z usługodawcą nie współpracuje.

  czytaj więcej

 • MF: Biuro rachunkowe może poinformować o zakończeniu współpracy

  MF: Biuro rachunkowe może poinformować o zakończeniu współpracy

  Jeśli mocodawca po wypowiedzeniu pełnomocnictwa nie zawiadomi o tym szefa Krajowej Administracji Skarbowej, były już pełnomocnik może poprosić o to organ podatkowy. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów z 17 października 2018 r. na pytanie DGP. To dobra informacja m.in. dla biur rachunkowych, które jako pełnomocnicy nieprofesjonalni nie mogą same zwrócić się do szefa KAS, aby ten wykreślił je z listy pełnomocników.

  czytaj więcej

 • Wybory poszły nie po myśli prezesa SM "Bródno"? To anulował wyniki

  Wybory poszły nie po myśli prezesa SM "Bródno"? To anulował wyniki

  Gdy prezes spółdzielni mieszkaniowej zorientował się, że wybory poszły nie po jego myśli, anulował wyniki. To bezprawie, ale prezes z uśmiechem na ustach mówi, że jak się komuś nie podoba, to może iść do sądu.

  czytaj więcej

 • Dane dłużnika banku wyciekły smsem. Co na to przepisy RODO i tajemnica bankowa?

  Dane dłużnika banku wyciekły smsem. Co na to przepisy RODO i tajemnica bankowa?

  Klientka pewnego banku dostała sms z informacją i wezwaniem do zapłaty za zaległość w spłacie pożyczki. Zaczęła się zastanawiać czy to możliwe. Sprawdziła swoje zobowiązania, jednak nic takiego nie miało miejsca. Złożyła reklamację do banku. Bank ją przeprosił i stwierdził, że to zaległość innego klienta, a sprawa z wysyłaniem smsów się więcej nie powtórzy. W smsie były jednak wrażliwe dane klienta dotyczące zaległości i jego faktyczne konto. Czy doszło, zatem do nieuprawnionego udostępniania danych osobie postronnej?

  czytaj więcej

 • Podatnicy zastosują nową ordynację podatkową w 2020 r.

  Podatnicy zastosują nową ordynację podatkową w 2020 r.

  Resort liczy na to, że w przyszłym roku Sejm uchwali nową ordynację podatkową – mówił podczas debaty DGP wiceminister Filip Świtała. Uczestnicy spotkania podkreślali jednak, że aby los podatników się polepszył, nie wystarczą nowe przepisy, musi się zmienić przede wszystkim mentalność urzędników

  czytaj więcej

 • Pakiet MSP, czyli korzystne zmiany dla firm od 2019 roku

  Pakiet MSP, czyli korzystne zmiany dla firm od 2019 roku

  Od 1 marca 2019 r. wejdą w życie istotne zmiany w kodeksie spółek handlowych, które resort przedsiębiorczości technologii zawarł w ramach pakietu MSP. 

  czytaj więcej

 • Taśmy Kaczyńskiego: Wyjaśniamy, o co w nich chodzi [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

  Taśmy Kaczyńskiego: Wyjaśniamy, o co w nich chodzi [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

  W sejmowych kuluarach panuje przekonanie, że afera taśmowa ujawniona przez „GW” na razie nie będzie stanowić paliwa, które dowiozłoby anty-PiS do zwycięskich wyborów w maju, a potem na jesieni

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • Stanowisko MRPiPS dotyczące dokumentacji pracowniczej

  Stanowisko MRPiPS dotyczące dokumentacji pracowniczej

  Listy obecności zawsze trzeba przechowywać trzy lata. To, co związane z wypadkiem w pracy – dziesięć lat. Ale już harmonogramy – trzy lata albo dziesięć w zależności od daty nawiązania stosunku pracy. Ten ostatni wniosek może zaskakiwać – tak jednak wynika z najnowszych wyjaśnień ministerstwa.

  czytaj więcej

 • Skan pełnomocnictwa z e-podpisem należy uznać w przetargu

  Skan pełnomocnictwa z e-podpisem należy uznać w przetargu

  Pełnomocnictwo do złożenia oferty może być najpierw sporządzone w formie pisemnej. Jeśli zostanie zeskanowane, a plik opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej, to jest ono ważne.

  czytaj więcej

 • Co to jest sukcesja? Co dzieje się z firmą po śmierci przedsiębiorcy

  Co to jest sukcesja? Co dzieje się z firmą po śmierci przedsiębiorcy

  25 listopada 2018 r. zaczęły obowiązywać regulacje prawne, które pozwalają na zachowanie ciągłości funkcjonowania mniejszych, rodzinnych firm po śmierci przedsiębiorcy. Przewidują one, że pozostawionym w spadku biznesem może od razu kierować wskazana przez zmarłego osoba. Do czasu zakończenia procedur spadkowych firma może funkcjonować w obrocie prawnym, zatrudniać pracowników i realizować wcześniej zawarte kontrakty. Wszystko dzięki ustawie z 5 lipca o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (Dz.U. z 2018 r. poz 1629).

  czytaj więcej

 • Tylko wpis do rejestru firm pozwala ustanowić prokurenta

  Tylko wpis do rejestru firm pozwala ustanowić prokurenta

  Fundacja może ustanowić prokurę, ale tylko wówczas gdy prowadzi działalność gospodarczą. Liczy się tu wpis do rejestru przedsiębiorców, a nie postanowienia statutu. Nawet jeśli sąd przez pomyłkę wpisze prokurenta do Krajowego Rejestru Sądowego, to nie znaczy, że może on reprezentować fundację – wynika z niedawnego wyroku Krajowej Izby Odwoławczej.

  czytaj więcej

 • UOKiK bierze się za deweloperów. Są kary za niedozwolone klauzule

  UOKiK bierze się za deweloperów. Są kary za niedozwolone klauzule

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę niemal 160 tys. zł na spółkę 3DOM budującą osiedle Strzeszyn Park w Poznaniu. Postępowanie przeciw deweloperowi UOKiK rozpoczął jeszcze w październiku 2018 r. W jego wyniku zakwestionował kilka klauzul w umowach między firmą i kupującymi mieszkania.

  czytaj więcej

 • Sukcesja w spółkach handlowych: testament czy zapisy w umowie?

  Sukcesja w spółkach handlowych: testament czy zapisy w umowie?

  Jan Nowak, Anna Kowalska oraz Antoni Wiśniewski są wspólnikami spółki jawnej. Przy okazji jubileuszu 25-lecia firmy w rozmowach pojawił się temat sukcesji na wypadek ich śmierci. Każdy wspólnik ma małżonka oraz dzieci, ale poglądy na sposób podziału majątku spadkowego okazały się odmienne. Co więcej, spółka jawna swoją działalność oraz rynkowy sukces zawdzięcza w głównej mierze bezpośredniej pracy wspólników w firmie. Obawiają się oni zatem, że jeżeli w miejsce zmarłego wspólnika wstąpią osoby bez odpowiedniego doświadczenia i umiejętności, może się to negatywnie odbić na wynikach działalności. Poszczególni wspólnicy zwracają także uwagę, że nie sposób wykluczyć konfliktu pomiędzy spadkobiercami, co mogłoby doprowadzić do paraliżu decyzyjnego w spółce.

  czytaj więcej

 • Sądy kontra samorządy. Pozbawiając dyrektora szkoły stanowiska, trzeba zadbać o uzasadnienie

  Sądy kontra samorządy. Pozbawiając dyrektora szkoły stanowiska, trzeba zadbać o uzasadnienie

  Prawo oświatowe upoważnia organ prowadzący do zwolnienia szefa placówki bez wypowiedzenia i w trakcie roku szkolnego. Ale tylko w przypadkach szczególnie uzasadnionych. Problem w tym, że samorządowcy tej przesłanki nadużywają.

  czytaj więcej

 • Podatek od nieujawnionych dochodów: Fiskus żąda dowodów, a nie tłumaczeń

  Podatek od nieujawnionych dochodów: Fiskus żąda dowodów, a nie tłumaczeń

  Podatnicy bronią się przed 75-proc. podatkiem od nieujawnionych dochodów na setki sposobów. Mówią o zagranicznych zarobkach, prezentach weselnych, a nawet dochodach z nierządu. Zapominają jednak, że muszą mieć na to wszystko dowody. Potwierdził to NSA w najnowszym wyroku.

  czytaj więcej

 • Nowe zamówienia publiczne na ostatniej prostej. Ale jeszcze nie wszystko uporządkowano

  Nowe zamówienia publiczne na ostatniej prostej. Ale jeszcze nie wszystko uporządkowano

  Senat 27 września 2019 r. bez poprawek przyjął nowe prawo zamówień publicznych (dalej: p.z.p.). To znaczy, że za 15 miesięcy wejdą w życie 623 nowe przepisy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników