odrzucenie spadku u notariusza cena

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu odrzucenie spadku u notariusza cena. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące odrzucenie spadku u notariusza cena.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Od niedzieli zapis windykacyjny pozwoli wskazać spadkobiercę firmy

  Od niedzieli zapis windykacyjny pozwoli wskazać spadkobiercę firmy

  Od niedzieli 23 października spadkodawca w testamencie w formie aktu notarialnego może ustanowić zapis windykacyjny i wskazać osobę, która po jego śmierci otrzyma firmę.

  czytaj więcej

 • Jak dziedziczymy po przedsiębiorcy

  Jak dziedziczymy po przedsiębiorcy

  Fundamentalną zmianą w sposobie dziedziczenia przedsiębiorstw jest zapis windykacyjny możliwy do sporządzenia od 23 października 2011 r.

  czytaj więcej

 • BTE czyli będziesz tumanie eksmitowany: Banki mają potężną broń przeciw frankowiczom

  BTE czyli będziesz tumanie eksmitowany: Banki mają potężną broń przeciw frankowiczom

  Bankowy tytuł egzekucyjny. Potężne, niebezpieczne narzędzie, które sprawia, że banki są tak naprawdę wszechmocne i mało zainteresowane tym, aby wyjść naprzeciw swoim klientom

  czytaj więcej

 • Ranking 50 najbardziej wpływowych prawników według DGP

  Ranking 50 najbardziej wpływowych prawników według DGP

  Numerem 1 czwartej edycji naszego rankingu został przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak, na drugim miejscu uplasował się szef gabinetu przewodniczącego Rady Europejskiej Piotr Serafin, podium zamyka wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie spadkowym 2015: Można osobiście sporządzić wykaz inwentarza

  Zmiany w prawie spadkowym 2015: Można osobiście sporządzić wykaz inwentarza

  Zgodnie z przyjętą nowelizacją Kodeksu cywilnego, ustalenia stanu majątku w momencie przyjmowania spadku z dobrodziejstwem inwentarza będzie można dokonać samodzielnie w sądzie lub u notariusza. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało do tego celu specjalne formularze.

  czytaj więcej

 • Długi spadkowe na nowych zasadach

  Długi spadkowe na nowych zasadach

  Obawiam się, że spadek, który najprawdopodobniej już wkrótce odziedziczę, będzie zadłużony i mimo przyjęcia go z dobrodziejstwem inwentarza będę musiała uregulować długi, przynajmniej do pewnej wysokości. Nie chcę go jednak odrzucić – masa spadkowa obejmuje kilka cennych rodzinnych pamiątek, które pragnę zatrzymać – pisze pani Marta. – Czy regulacje zawarte w nowych przepisach spadkowych pozwolą objąć zadłużony spadek na korzystniejszych zasadach? Czy wierzyciel zmarłego może domagać się sporządzenia spisu inwentarza, nawet gdy sama to zrobię – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Prawo spadkowe 2015: Nie wszystko się zmieni

  Prawo spadkowe 2015: Nie wszystko się zmieni

  Zmiany w prawie spadkowym to przede wszystkim uprawnienia dla spadkobierców. Spowodują, że odziedziczenie samych długów stanie się w praktyce niemożliwe. Gdyby ktoś jednak chciał odpowiadać całym majątkiem za długi spadkowe, nadal będzie miał taką możliwość.

  czytaj więcej

 • Długi spadkowe: Komornik i tak może zająć rachunek bankowy

  Długi spadkowe: Komornik i tak może zająć rachunek bankowy

  Eksperci pytani o zagrożenia związane z nowymi regulacjami wskazują tylko jedno: niezrozumienie reguł odpowiedzialności za długi spadkowe przez obywateli. A dokładniej, niezrozumiałe mogą być konsekwencje płynące z nowego brzmienia art. 1031 par. 2 kodeksu cywilnego. Stanowi on, że w razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe tylko do wartości ustalonego w wykazie inwentarza albo spisie inwentarza stanu czynnego spadku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne