obliczanie faktury vat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu obliczanie faktury vat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące obliczanie faktury vat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Poradnia podatkowa z dnia 14 maja 2018

  Poradnia podatkowa z dnia 14 maja 2018

  ● Jak opodatkować sprzedaż towarów na zagranicznych targach● Czy złożenie informacji VAT-26 po terminie wyklucza pełne odliczenie przy leasingu● Jak przy ustalaniu prawa do zwolnienia podmiotowego obliczać wartość sprzedaży w lombardzie● Czy mechanizm odwrotnego obciążenia ma zastosowanie w przypadku usługi spawania

  czytaj więcej

 • Stażysta musi dostać zwrot za benzynę

  Stażysta musi dostać zwrot za benzynę

  Urząd pracy nie może ustanowić regulaminu zwrotu kosztu dojazdu osoby bezrobotnej do miejsca stażu. Zwracane powinny być zarówno koszty przejazdu środkami transportu komunikacji zbiorowej, jak i środkami transportu prywatnego – stwierdził w wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp.

  czytaj więcej

 • Jednolity plik kontrolny: Przegląd zmian dla przedsiębiorców

  Jednolity plik kontrolny: Przegląd zmian dla przedsiębiorców

  Wysyłka danych w ramach wszystkich struktur JPK na wezwanie skarbówki to od tego roku obowiązek wszystkich firm rozliczających VAT. Można spodziewać się kolejnych zmian. Ministerstwo Finansów szykuje bowiem nową strukturę JPK, która wyeliminuje deklaracje VAT.

  czytaj więcej

 • JPK: Jest nowa wersja aplikacji e-mikrofirma

  JPK: Jest nowa wersja aplikacji e-mikrofirma

  Ministerstwo Finansów informuje o nowej wersji aplikacji e-mikrofirma. Ta służy do przesyłania danych w ramach struktur jednolitego pliku kontrolnego.

  czytaj więcej

 • Nowa ulga na złe długi wymaga dopracowania

  Nowa ulga na złe długi wymaga dopracowania

  Celem nowej preferencji jest zapewnienie ochrony małym przedsiębiorcom, którzy miesiącami muszą czekać na uregulowanie należności przez nierzetelnych kontrahentów. Jednak zdaniem ekspertów może być trudno to osiągnąć.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1445 ze zm.; dalej: u.p.o.l.), inaczej niż inne polskie ustawy podatkowe normuje w swojej treści kilka danin. Wspólnym mianownikiem podatków i opłat, których dotyczą przepisy tej ustawy jest to, że stanowią one dochód jednostek samorządu terytorialnego, a co za tym idzie, organami są podmioty kierujące gminami. I w zasadzie w tym miejscu kończą się ogólne podobieństwa.

  czytaj więcej

 • Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2019 roku

  Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2019 roku

  Na rozstrzygnięcie TSUE oczekują m.in. podatnicy, którzy chcieliby skorzystać z ulgi na złe długi i ze stawki 0 proc. VAT w eksporcie. NSA natomiast zajmie się podatkiem od najmu nieruchomości na doby, zawiadomieniami o zawieszaniu terminu przedawnienia i 50-proc. kosztami uzyskania przychodu

  czytaj więcej

 • Ważne wyroki podatkowe w 2018 roku. Zmiany dla samorządowców

  Ważne wyroki podatkowe w 2018 roku. Zmiany dla samorządowców

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Kto używa auta w biznesie, ten liczy procenty od procentów

  Kto używa auta w biznesie, ten liczy procenty od procentów

  Od 1 stycznia 2019 r. obliczanie kosztów podatkowych związanych z eksploatacją samochodów do celów firmowo-prywatnych stało się szczególnie skomplikowane

  czytaj więcej

 • Masz samochód służbowy? Ewidencjonowanie przebiegu nie gwarantuje pełnego odliczenia

  Masz samochód służbowy? Ewidencjonowanie przebiegu nie gwarantuje pełnego odliczenia

  Kto nie zapisuje przebiegu, ten odlicza tylko 75 proc. wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego. Kto go skrupulatnie odnotowuje, też nie może być pewien 100-proc. odliczenia.

  czytaj więcej

 • Umowa leasingu w spółce. Jak ją rozliczyć bilansowo? [PORADNIA RACHUNKOWA]

  Umowa leasingu w spółce. Jak ją rozliczyć bilansowo? [PORADNIA RACHUNKOWA]

  Kiedy skorygować przychód bilansowy związany z przyznanymi rabatamiCzy spółka może dla celów bilansowych rozliczać umowę leasingu tak jak w podatkachZ jaką dokładnością należy podawać dane liczbowe zawarte w sprawozdaniuJak zaewidencjonować opłatę produktową

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z dnia 25.02.19

  Poradnia podatkowa z dnia 25.02.19

  Kto w spółce komandytowej musi płacić podatek od przychodów z budynków?W jaki sposób opodatkować VAT sprzedaż reklamy w gazecie dla polskiego oddziału zagranicznej firmy?Kiedy przychody z dzierżawy ziemi rolnikowi są opodatkowane podatkiem dochodowym?Jakie skutki w PIT wywołuje użyczenie adresu na siedzibę spółki cywilnej?Czy auto musi być środkiem trwałym, żeby można było odliczać 75 proc. kosztów?

  czytaj więcej

 • Jaki CIT i VAT przy zakupie paliwa do samochodów osobowych

  Jaki CIT i VAT przy zakupie paliwa do samochodów osobowych

  Y spółka z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się wyłącznie sprzedażą opodatkowaną VAT (usługi architektoniczne). Spółka jest właścicielem dwóch samochodów osobowych (w rozumieniu prawa drogowego). Oba auta stanowią środki trwałe spółki. Samochód marki Fiat służy wyłącznie do działalności gospodarczej (co potwierdza stosowny regulamin używania pojazdu), prowadzona jest ewidencja przebiegu pojazdu oraz złożono informację VAT-26 (z samochodu tego korzystają wyłącznie pracownicy do celów służbowych, jest on parkowany na parkingu pod firmą).

  czytaj więcej

 • Skarb Państwa bogaci się dzięki błędom komorników

  Skarb Państwa bogaci się dzięki błędom komorników

  Kto kupi nieruchomość na licytacji i niesłusznie zapłaci VAT w cenie, nie ma co liczyć na zwrot nadpłaty.

  czytaj więcej

 • Wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu ciężarowego a VAT-23 [PORADNIA PODATKOWA]

  Wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu ciężarowego a VAT-23 [PORADNIA PODATKOWA]

  Jaką stawką VAT opodatkować budowę obiektów mieszkalnych przeznaczonych na placówki opiekuńczo-wychowawcze? Czy w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu ciężarowego trzeba złożyć VAT-23? Jak rozliczyć premię pieniężną otrzymaną z pominięciem dystrybutorów Ile czasu podatnik musi przechowywać dokumentację podatkową, jeżeli odliczał stratę.

  czytaj więcej

 • Kluczowe wyroki TSUE nie zakończyły sporów: MF nadal analizuje i czeka na stanowiska NSA

  Kluczowe wyroki TSUE nie zakończyły sporów: MF nadal analizuje i czeka na stanowiska NSA

  W ostatnim miesiącu zapadło kilka ważnych wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE. Po tym, jak udzielił on odpowiedzi na pytania prejudycjalne, w sprawach tych stanowisko będzie musiał jeszcze zająć Naczelny Sąd Administracyjny, a w jednym przypadku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu. A w związku z tymi orzeczeniami może też ulec zmianie stanowisko Ministerstwa Finansów dotyczące zagadnień, które rozstrzygał unijny trybunał. Przedstawiamy więc, co już wiadomo w tych sprawach i czego podatnicy mogą się spodziewać.

  czytaj więcej

 • Jaki VAT i CIT przy ulepszeniu budynku galerii handlowej

  Jaki VAT i CIT przy ulepszeniu budynku galerii handlowej

  Y spółka z o.o. (podatnik VAT czynny) jest właścicielem budynku galerii handlowej. Budynek został nabyty przez spółkę w maju 2017 r. i w tym samym miesiącu wprowadzony do ewidencji środków trwałych. Wartość początkowa budynku wynosi 12 500 000 zł. Jest amortyzowany metodą liniową z zastosowaniem ustawowej 2,5-proc. rocznej stawki amortyzacyjnej.

  czytaj więcej

 • "Zatrudnię osobę do 26. roku życia". Niejeden się pożywi na zwolnieniu dla młodych

  "Zatrudnię osobę do 26. roku życia". Niejeden się pożywi na zwolnieniu dla młodych

  Nowa preferencja w PIT będzie skłaniać do zawierania fikcyjnych umów. Skorzystają obie strony – ten, kto rzekomo zatrudni, i ten kogo „zatrudnią”.

  czytaj więcej

 • NSA: Kryterium powierzchni nie przy wyliczaniu proporcji sprzedaży

  NSA: Kryterium powierzchni nie przy wyliczaniu proporcji sprzedaży

  Jeżeli VAT ma odliczyć podatnik, który wykonuje czynności opodatkowane i zwolnione z podatku, to zastosowanie ma art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, a nie art. 86 ust. 2a – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Walka o miliardy z podatków na wszystkich frontach

  Walka o miliardy z podatków na wszystkich frontach

  Prawnicy zwracają uwagę, że to nieuchronność kary wpływa na zniechęcenie do oszustw podatkowych. Dlatego wszystkie służby traktują sprawę priorytetowo.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników