obliczanie emerytury kalkulator

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu obliczanie emerytury kalkulator. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące obliczanie emerytury kalkulator.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Disco polo znowu przyciąga publiczność. Kto na tym zarabia?

  Disco polo znowu przyciąga publiczność. Kto na tym zarabia?

  "Ja uwielbiam ją, ona to wie, i tańczy dla mnie...” - gdyby zliczyć wszystkie odsłony tego discopolowego przeboju zespołu Weekend na kanale YouTube, zebrałoby się z 80 mln kliknięć. Jeśli wierzyć internetowemu kalkulatorowi, tylko to przyniosło jego autorom ponad 130 tys. zł zysku, a przecież tego hitu disco polo słucha się wszędzie.

  czytaj więcej

 • Nieopłacone składki ZUS to nie wina pracownika

  Nieopłacone składki ZUS to nie wina pracownika

  Niedawno pan Michał, zatrudniony na etat, chcąc uzyskać z NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, odkrył, że jego pracodawca nie płaci składek do ZUS. Ta sytuacja trwa już od ponad roku. Nie wie, czy pracodawca składa deklaracje do ZUS, czy też nie. – Jak powinienem postąpić, aby zapłacił składki? I czy ten okres pracy i nieopłaconych składek liczy się do emerytury – martwi się pan Michał, dodając, że firma (spółka z o.o.) jest w fatalnej sytuacji finansowej

  czytaj więcej

 • ZUS nie zdefiniuje podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne

  ZUS nie zdefiniuje podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne

  Pojęcie to występuje bowiem w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. A to dla organu rentowego argument, by w kwestiach wątpliwych odsyłać do fiskusa

  czytaj więcej

 • Emerytura, czyli 30 proc. pensji. Stopa zastąpienia będzie nie na rękę

  Emerytura, czyli 30 proc. pensji. Stopa zastąpienia będzie nie na rękę

  Symulacje emerytalne, jakie na naszą prośbę przeprowadził ZUS, wskazują na poważny problem. Na rynek weszło pokolenie młodych ludzi, których zabezpieczenie emerytalne będzie bardzo niskie. To 30-latkowie, którzy swoją karierę rozpoczynali, pracując na umowach cywilnoprawnych. Ten inicjacyjny etap na rynku pracy stał się dla nich obciążeniem, którego nie będą w stanie się pozbyć. Niezależnie od tego, ile będą zarabiać i jak długo pracować.

  czytaj więcej

 • Rafalska o rekomendacjach po przeglądzie emerytalnym: To nie są propozycje rozwiązań ustawowych

  Rafalska o rekomendacjach po przeglądzie emerytalnym: To nie są propozycje rozwiązań ustawowych

  To nie są żadne propozycje rozwiązań ustawowych - powiedziała w czwartek minister RPiPS Elżbieta Rafalska pytana o projekt rekomendacji rządu po przeglądzie systemu emerytalnego. Przypomniała, że obecnie trwają konsultacje międzyresortowe i społeczne tego projektu.

  czytaj więcej

 • ZUS w komfortowej sytuacji, ale legion młodych emerytów może mu zaszkodzić

  ZUS w komfortowej sytuacji, ale legion młodych emerytów może mu zaszkodzić

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych jest w najlepszej kondycji od co najmniej 10 lat. Rośnie zdolność do obsługi bieżących zobowiązań ze spływających składek, ale możliwość wcześniejszego niż obecnie przechodzenia na emeryturę zmniejszy dochody i zwiększy wydatki ZUS. Sprzyjać mu będzie sytuacja na rynku pracy.

  czytaj więcej

 • Prezes ZUS Gertruda Uścińska: Wiek emerytalny niedługo zniknie z debaty [WYWIAD]

  Prezes ZUS Gertruda Uścińska: Wiek emerytalny niedługo zniknie z debaty [WYWIAD]

  Gertruda Uścińska: Systemy emerytalne nie przewidują wypłaty 13. emerytury. Mogłoby to mieć miejsce w Norwegii. U nas takie trzynastki zwiększałyby wydatki o ponad 8 proc. To duże koszty

  czytaj więcej

 • Zmiany w emeryturach: Od 3 lipca blisko sześciuset doradców w ZUS

  Zmiany w emeryturach: Od 3 lipca blisko sześciuset doradców w ZUS

  Prawie sześciuset doradców emerytalnych w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od poniedziałku będzie udzielało informacji dotyczących przechodzenia na emeryturę i tego, jak zmieni się jej wysokość, jeśli uprawnieni do niej będą pracować jeszcze przez kolejne miesiące lub lata.

  czytaj więcej

 • 595 doradców emerytalnych czeka w ZUS na przyszłych emerytów

  595 doradców emerytalnych czeka w ZUS na przyszłych emerytów

  595 doradców emerytalnych czeka w placówkach ZUS w całym kraju na przyszłych emerytów. Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zainaugurowały II etap przygotowań do obniżenia wieku emerytalnego od 1 października.

  czytaj więcej

 • Obniżony wiek emerytalny. 10 najważniejszych pytań i odpowiedzi

  Obniżony wiek emerytalny. 10 najważniejszych pytań i odpowiedzi

  Czy obniżenie wieku zakończenia aktywności zawodowej ma wpływ na zmianę sposobu wyliczania świadczenia? Czy można kontynuować zatrudnienie po przyznaniu emerytury? Na te i inne pytania dotyczące emerytury odpowiedział nam ZUS.

  czytaj więcej

 • Emerytury na nowych zasadach. Jak ubiegać się o świadczenie?

  Emerytury na nowych zasadach. Jak ubiegać się o świadczenie?

   Od 1 października br. wejdą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Dzięki nowym regulacjom wiele osób zyska możliwość wcześniejszego zakończenia pracy.

  czytaj więcej

 • Uwaga na kalkulator ZUS. Program źle wylicza emerytury

  Uwaga na kalkulator ZUS. Program źle wylicza emerytury

  Tylko doradcy mogą obliczyć prawidłową wysokość świadczenia osobom chcącym przejść na emeryturę. Narzędzia internetowe udostępnione przez zakład podają mało wiarygodne wyniki.

  czytaj więcej

 • Mazanec: Wyliczenia tu i teraz

  Mazanec: Wyliczenia tu i teraz

   Z uwagą i zaciekawieniem przeczytałem opinię Wojciecha Andrusiewicza, rzecznika ZUS, w której odnosi się do artykułu DGP „ZUS-owski kalkulator źle wylicza emerytury”.

  czytaj więcej

 • Rzecznik prasowy ZUS: Co pokazuje kalkulator?

  Rzecznik prasowy ZUS: Co pokazuje kalkulator?

   Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia swoim klientom różne narzędzia do szacowania wysokości przyszłej emerytury. Tam gdzie założenia są pewne, horyzont czasowy krótki, a dane pochodzą w całości z systemu informatycznego ZUS, symulacja emerytury jest dokładna. Natomiast tam, gdzie dane podaje sam klient, a moment przejścia na emeryturę jest odleglejszy, otrzymujemy jedynie przybliżoną prognozę.

  czytaj więcej

 • Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Do Sądu Rejonowego w Radomsku: Ja, niżej podpisany Willy Goldberg, oświadczam, że jestem jedynym spadkobiercą rodziny Goldbergów, której wszyscy członkowie zginęli w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego nie toczyło się po żadnej z tych osób postępowanie spadkowe. Moim zamiarem jest uregulowanie stanu prawnego po moich przodkach i na dzień dzisiejszy ustalam majątek, który był kiedyś w ich posiadaniu. Zwracam się o wydanie odpisów poszczególnych dokumentów, znajdujących się z aktach Ksiąg Hipotecznych Nr…”. I dalej wyliczanka na pięciu stronach: numery ksiąg, decyzje, pełnomocnictwa, postanowienia, akty urodzenia i zgonu, opłaty stemplowe, decyzje urzędu skarbowego, tytuły wykonawcze, nakazy egzekucyjne. Wszystko, co pomoże w ustaleniu prawa do dziedziczenia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników