motor prawo jazdy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu motor prawo jazdy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące motor prawo jazdy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  "Panie Geniu, zatańczymy sobie?" – pyta przedstawiciela „starej” inteligencji Edek, który siłą wprowadził nowy porządek w rodzinie Stomilów. Scena z Mrożkowskiego dramatu symbolizuje uległość inteligencji wobec bezwzględnej władzy i jednocześnie jest motywem przewodnim cyklu spektakli, które widzowie obejrzą w ramach przeglądu Teatru Telewizji. Spektakle w programie głównym wybrał, podobnie jak w zeszłym roku, Wojciech Majcherek. Z kolei Joanna Rogacka zapowiedziała siedem spektakli dla dzieci. 37. edycja WST potrwa od 30 marca do 11 kwietnia.

  czytaj więcej

 • Nepalczycy z dnia na dzień przestali używać klaksonów w dolinie Katmandu [REPORTAŻ]

  Nepalczycy z dnia na dzień przestali używać klaksonów w dolinie Katmandu [REPORTAŻ]

  W połowie kwietnia Nepalczycy z dnia na dzień przestali używać klaksonów w dolinie Katmandu. Zmiana nawyków kierowców jest ewenementem w południowej Azji, gdzie chaotyczny ruch uliczny bazuje na wykorzystaniu sygnałów dźwiękowych.

  czytaj więcej

 • Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do ... [Honda Civic 4D]

  Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do ... [Honda Civic 4D]

  Producenci różnych przedmiotów robią, co w ich mocy, abyśmy stali się jeszcze bardziej leniwi, niż jesteśmy i wydawali jeszcze więcej pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy. Wczoraj dostałem e-maila z ofertą zakupu szczoteczki do zębów. Sonicznej. Wow! „Soniczna szczoteczka do zębów” – to brzmi naprawdę super. Jakby używali jej kosmonauci, Transformersi albo jakby została wynaleziona przez obcą cywilizację. I w dodatku można ją obsługiwać z poziomu smartfona. Serio. Szorujecie plomby i gapicie się w ekran telefonu, który podpowiada wam, czy w danej sekundzie powinniście skupić swoją uwagę na dolnej prawej trójce czy może górnej lewej siódemce. Przed popełnieniem błędów chronią was czujniki lokalizacji, nacisku i ścierania. Przypominam w tym miejscu nieśmiało, że nie mówimy o najnowszym myśliwcu szturmowym Lockheeda Martina tylko o przyrządzie do dbania o higienę jamy ustnej. Aha... właśnie doczytałem, że główka szczoteczki wykonuje 62 tys. ruchów sonicznych na minutę. Nie do końca rozumiem, czym są te „ruchy soniczne”, ale od razu wyobraziłem sobie króliki...

  czytaj więcej

 • Bąk: Żółtodzioby i stary wyjadacz

  Bąk: Żółtodzioby i stary wyjadacz

   Pamiętam, jak prawie 20 lat temu Toyota wprowadzała na rynek pierwszą na świecie seryjną hybrydę – priusa. Prezes koncernu z pełną powagą oświadczył wtedy publicznie, że przyszłość motoryzacji należy do tego typu samochodów. Śmiechom nie było końca. Wyglądem auto przypominało obuch młotka, jego wnętrze było równie urodziwe co plastikowa butelka, a osiągi zbliżone do śpiącego leniwca. Z priusa szydzili wszyscy: kierowcy, eksperci, inne koncerny. – Japończycy to idioci. To się nie ma prawa udać – powiedzieli głośno Niemcy i wrócili do udoskonalania diesli.

  czytaj więcej

 • Bąk: Zrobić ci masaż czy złamać kręgosłup? [Audi RS4 i A8 50TDI]

  Bąk: Zrobić ci masaż czy złamać kręgosłup? [Audi RS4 i A8 50TDI]

  Jestem gorącym zwolennikiem teorii, że człowiek w życiu powinien robić to, co lubi. Bo tylko wówczas będzie robił to dobrze. Jeden z moich znajomych został przymuszony przez ojca do tego, by pójść na studia medyczne. Wiecie, jak to się skończyło? Przez pięć lat migał się, jak umiał, od wszelkich zajęć, na których trzeba było choćby wbić wykałaczkę w brzuch żaby. Bo nienawidził widoku krwi. A co robi dzisiaj? Jest bardzo dobrym specjalistą od PR-u. Serio. Zawodowo zajmuje się psuciem krwi dziennikarzom.

  czytaj więcej

 • Polski pojazd Triggo - bezpieczny jak samochód, zwinny jak motocykl [WIDEO]

  Polski pojazd Triggo - bezpieczny jak samochód, zwinny jak motocykl [WIDEO]

  Polskie pojazdy elektryczne Triggo łączyć mają cechy motocykla i samochodu. Zamykana kabina sprawi, że kierowcy będzie wygodnie w każdą pogodę. A zsuwane koła przydadzą się przy parkowaniu i omijaniu najgorszych korków. Pierwsze Triggo w ciągu kilku lat mogą trafić na polskie ulice.

  czytaj więcej

 • Bąk: Ewolucja hoduje grubasków [BMW M5]

  Bąk: Ewolucja hoduje grubasków [BMW M5]

  Gdy człowiek zszedł z drzewa, rozpalił ogień, urządził sobie jaskinię i przyciągnął do niej za włosy kobietę, stanął przed dylematem: co by tu zjeść? Wystrugał z patyka coś na kształt dzidy i ruszył polować na ryby. Potem wpadł na pomysł, żeby na końcu patyka przymocować ostry kamień. I ruszył na mamuty. Gdy ganiał za jedzeniem, jego dziewczyna ganiała za dziećmi, które z kolei ganiały za innymi dziećmi. I tak to wszystko pędziło przez tysiąclecia. I dzięki temu było szczupłe, zwinne, lekkie, sprytne.

  czytaj więcej

 • H jak samocHód

  H jak samocHód

  Moda na auta elektryczne może dobiec końca, zanim na dobre się rozkręci. Są one tylko etapem przejściowym. Ostatnim odcinkiem drogi prowadzącej nas do celu: motoryzacji wodorowej.

  czytaj więcej

 • Ostre hamowanie w salonach. Sprzedaż nowych aut spadła o połowę

  Ostre hamowanie w salonach. Sprzedaż nowych aut spadła o połowę

  Sprzedaż aut spadła o ponad 50 proc. Tym razem problem był nie tylko z popytem, ale i z podażą.

  czytaj więcej

 • Dolny Śląsk jeszcze bardziej japoński

  Dolny Śląsk jeszcze bardziej japoński

  Toyota uruchamia w Wałbrzychu pierwszą poza Azją produkcję komponentów napędu do hybryd.

  czytaj więcej

 • Pędź i odpoczywaj. Oto samochody, które przynoszą wytchnienie

  Pędź i odpoczywaj. Oto samochody, które przynoszą wytchnienie

  To był pracowity rok. Dlatego najbardziej doceniłem w nim samochody, które dają wytchnienie. Pozwalają zrelaksować się nawet wtedy, gdy siedzi się za ich kierownicą.

  czytaj więcej

 • Noworoczna suma strachów. Czego bały się poprzednie pokolenia, czego i my się boimy

  Noworoczna suma strachów. Czego bały się poprzednie pokolenia, czego i my się boimy

  Mieszkańcy krajów Zachodu przez kilkadziesiąt ostatnich lat uwielbiali bać się urojonych zagrożeń. Aż wróciły prawdziwe, które już nawiedzały kontynent i zmieniały go nie do poznania

  czytaj więcej

 • Bąk: Witaj w epoce streamingu [Jaguar i-Pace]

  Bąk: Witaj w epoce streamingu [Jaguar i-Pace]

  W święta odbyłem sentymentalną podróż do przeszłości. W piwnicy u rodziców znalazłem pudło z winylami z czasów, gdy jeszcze robiłem w pieluchę, oraz nieco późniejszych, gdy zużytymi pieluchami rzucałem w młodszą siostrę. Wyjąłem z niego m.in. bajki Brzechwy i „Ptasie radio” Juliana Tuwima wytłoczone na małych, 7-calowych talerzach, dwupłytowy nierozpakowany album Abby (wydaje mi się, że to już okaz kolekcjonerski), kultowy „Back in Black” AC/DC, a także składankę amerykańskiego disco z lat 80.

  czytaj więcej

 • To nie koniec sprawy WikiLeaks. Aresztowanie Assange'a tylko wzmocni jego legendę

  To nie koniec sprawy WikiLeaks. Aresztowanie Assange'a tylko wzmocni jego legendę

  Epopeja Juliana Assange’a zaczyna się raz jeszcze. Aresztowany w ekwadorskiej ambasadzie w Londynie twórca WikiLeaks może zostać wydany USA.

  czytaj więcej

 • Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne. Zielona rewolucja na kołach

  Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne. Zielona rewolucja na kołach

  Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne, zmieniły się w rywalizację między koncernami. A największe zmiany wciąż przed nami.

  czytaj więcej

 • Bąk: Nie pytajcie o najlepsze auto

  Bąk: Nie pytajcie o najlepsze auto

  Co tydzień piszę w tym miejscu dużo o swoim życiu, jeszcze więcej o życiu innych i tylko trochę o samochodach. Do tego od niedawna współprowadzę program motoryzacyjny w telewizji, w którym więcej dowcipkuję, niż jeżdżę. Średnio co tydzień zmieniam auto, ale wyłącznie po to, żeby nie musieć kupować własnego. Prowadzę konto na Inście, na którym nieregularnie pokazuję się w obecności któregoś z moich dzieci, żony, znajomych, współpracowników, psa, butelki wina, ewentualnie jakiegoś nowiutkiego modelu.

  czytaj więcej

 • #metoo nie zmieniło polskiej reklamy. Wciąż biuściaste modelki sprzedają silikon przy drogach

  #metoo nie zmieniło polskiej reklamy. Wciąż biuściaste modelki sprzedają silikon przy drogach

  Akcja #metoo nie wstrząsnęła polską branżą reklamowo-marketingową. Kuso ubrane hostessy wciąż królują na targach branżowych, a biuściaste modelki sprzedają silikon przy drogach.

  czytaj więcej

 • Sąd łagodny dla kierowcy? Starosta zaostrza sankcję

  Sąd łagodny dla kierowcy? Starosta zaostrza sankcję

  Nawet jeśli sąd odbiera prowadzącemu auto prawo jazdy tylko jednej kategorii, starosta rozszerza zakaz na wszystkie. Orzeczenia sądów powszechnych i administracyjnych są sprzeczne. Co na to Trybunał Konstytucyjny?

  czytaj więcej

 • Bąk: Systemy autonomicznej jazdy nas zabiją

  Bąk: Systemy autonomicznej jazdy nas zabiją

  Jeżeli choć trochę interesujecie się motoryzacją, to pewnie kiedyś o uszy obiła wam się nazwa Euro NCAP. To organizacja, która sprawdza, jak bezpieczne są nowe auta – rozbija je, a potem przyznaje im gwiazdki i punkty. Raz na jakiś czas przeprowadza też badania wśród konsumentów – a te potrafią zjeżyć włos na głowie. Na przykład nie dalej jak w zeszłym tygodniu NCAP opublikowała raport, z którego wynika, że 70 proc. Europejczyków uważa, że już dzisiaj można kupić samochód, który sam jeździ. Serio.

  czytaj więcej

 • Zaniedbaj – spanikuj – powtórz. Służba zdrowia jest ignorowana tak długo, aż nie nastąpi katastrofa [WYWIAD]

  Zaniedbaj – spanikuj – powtórz. Służba zdrowia jest ignorowana tak długo, aż nie nastąpi katastrofa [WYWIAD]

  - Media lubią pokazywać chorujących celebrytów, sugerując, że choroba zrównuje księcia Walii z żyjącym od pierwszego do pierwszego pracownikiem. To nieprawda. - mówi w rozmowie z DGP Maria Libura ekspertka ds. zdrowia, kierowniczka Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej, członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta. Współpracowniczka Klubu Jagiellońskiego i Nowej Konfederacji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników