mały rocznik statystyczny 2009

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mały rocznik statystyczny 2009. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mały rocznik statystyczny 2009.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Skąd się bierze cena

  Skąd się bierze cena

  Podczas zakupów wcale nie zachowujemy się tak racjonalnie, jak nam się wydaje. Wartość towaru i jego cenę określają również nasze wyobrażenie o nim oraz uczucia, jakie w nas budzi

  czytaj więcej

 • Wmawiamy młodym, że kryzys, że bezrobocie. Trzeba siły, żeby to wytrzymać

  Wmawiamy młodym, że kryzys, że bezrobocie. Trzeba siły, żeby to wytrzymać

  Stracone pokolenie. Oszukane. Przegrane. Te frazy powtarzają się w publikacjach opisujących kondycję dwudziestoparolatków wchodzących w dorosłe życie. O straconym pokoleniu informują media, o przegranym pokoleniu piszą ekonomiści, o młodych oszukanych mówią politycy. I nie chodzi tylko o nasze dzieciaki. Bezrobocie wśród młodych Europejczyków oscyluje – w zależności od kraju – w granicach 25–50 proc.

  czytaj więcej

 • Zmierzamy ku edukacyjnej katastrofie. Sowietyzację zastąpiła amerykanizacja

  Zmierzamy ku edukacyjnej katastrofie. Sowietyzację zastąpiła amerykanizacja

  Zmierzamy ku katastrofie. W PRL była sowietyzacja, dziś jest amerykanizacja w szczególnie uległy sposób. Choć akurat w Stanach Zjednoczonych już zrozumieli, że to ślepa uliczka, i odchodzą od testów. Testy nie mierzą głębi wiedzy i jej zakresu, ale powierzchowne umiejętności i kompetencje. Tymczasem wiedza uczniów jest wynikiem nie tylko pracy nauczyciela z uczniami, ale także ich samokształcenia, umiejętności i samodzielności uczenia się, a przede wszystkim jest uwarunkowana pozycją społeczno-ekonomiczną środowiska rodzinnego uczniów, zwłaszcza wykształceniem ich rodziców - mówi Bogusław Śliwerski.

  czytaj więcej

 • Kredyty we frankach: Koncepcja przewalutowania ma powstać na święto Konstytucji 3 maja

  Kredyty we frankach: Koncepcja przewalutowania ma powstać na święto Konstytucji 3 maja

  Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, i Dobiesław Tymoczko, zastępca dyrektora departamentu stabilności finansowej Narodowego Banku Polskiego, dyskutują na temat dotychczasowych działań w sprawie hipotek we frankach i o propozycjach całościowego rozwiązania problemu.

  czytaj więcej

 • Marczuk: Warto było umierać za 500+ [WYWIAD]

  Marczuk: Warto było umierać za 500+ [WYWIAD]

  Rodziny są budulcem narodu i powinny mieć do dyspozycji służebne wobec nich państwo. Nie odwrotnie. Rząd nie może jednak nieodpowiedzialnie przyznawać świadczeń wybranym grupom potrzebujących.

  czytaj więcej

 • Drogo, drożej, samorząd. Winne 500 zł na dziecko

  Drogo, drożej, samorząd. Winne 500 zł na dziecko

  Koszty utrzymania lokalnej administracji wzrosły w ubiegłym roku o 821 mln zł. Takiego skoku nie odnotowaliśmy od 2010 r. To efekt programu „Rodzina 500 plus” – tłumaczą gminy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników