łuk prawo jazdy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu łuk prawo jazdy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące łuk prawo jazdy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bąk: Białe M3, jadę po ciebie! Croissantem!

  Bąk: Białe M3, jadę po ciebie! Croissantem!

  Cały tydzień słucham o „kierowcy w białym BMW M3”, który urządził rajd przez Warszawę. Zajmują się nim media, tropi go stołeczna policja, internauci prowadzą własne dochodzenia, a premier już go ponoć gania swoim rządowym audi.

  czytaj więcej

 • Samochód kontra pociąg: Przez remonty kolej przegrywa. Sprawdź, gdzie szybciej dojedziesz autem

  Samochód kontra pociąg: Przez remonty kolej przegrywa. Sprawdź, gdzie szybciej dojedziesz autem

  Jeszcze nigdy dysproporcja czasowa w podróżach między samochodem a pociągiem nie była tak duża. Wybierając się w niektóre trasy autem, zaoszczędzimy nawet kilka godzin. I być może sporo nerwów

  czytaj więcej

 • Szkoły jazdy nie będą dłużej zakładnikami WORD-ów

  Szkoły jazdy nie będą dłużej zakładnikami WORD-ów

  Od 24 sierpnia egzamin na prawo jazdy będzie można odbywać na tym samym pojeździe, co szkolenie, a zajęcia z teorii podczas kursu nie będą obowiązkowe. Jednak ośrodki nauki twierdzą, że ceny nie spadną

  czytaj więcej

 • Jeżdżę dużo. Jeżdżę szybko. Jeżdżę lewym pasem. Spowiedź grzesznika drogowego

  Jeżdżę dużo. Jeżdżę szybko. Jeżdżę lewym pasem. Spowiedź grzesznika drogowego

  Prawo jazdy mam od prawie 15 lat. Przejechałem w tym czasie z pół miliona kilometrów. Jeździłem po amerykańskich autostradach, niemieckich torach wyścigowych, afrykańskiej pustyni, korytem wyschniętej rzeki na Fuerteventurze. Szalałem po alpejskich serpentynach, po powierzchni zamarzniętego jeziora w Laponii i przebiłem się autem przez centrum Los Angeles (i nie była to żółta taksówka).

  czytaj więcej

 • WORD-y zamiast hamować, dodają gazu. Samorządy mnożą punkty egzaminacyjne

  WORD-y zamiast hamować, dodają gazu. Samorządy mnożą punkty egzaminacyjne

  Mimo spodziewanego spadku liczby kandydatów na prawo jazdy samorządy mnożą punkty egzaminacyjne. Dla jednych to walka o klienta. Według innych – marnotrawienie publicznych pieniędzy

  czytaj więcej

 • Chcesz mieć prawo jazdy? Musisz nauczyć się jeździć ekonomicznie

  Chcesz mieć prawo jazdy? Musisz nauczyć się jeździć ekonomicznie

  Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego człowieka bez prawa jazdy – wymagają tego nawet niektórzy pracodawcy – opowiada pani Karina. – Nie uzyskałam tego dokumentu w porę, teraz trudno mi się zebrać, by pójść na kurs, wydaje mi się to zajęciem czasochłonnym, kosztownym i bez gwarancji sukcesu. Bo gdy słucham o kolejnych podejściach do egzaminu, rezygnuję już na wstępie. Czy zdanie egzaminu na prawo jazdy naprawdę jest takie trudne – zastanawia się kobieta

  czytaj więcej

 • Ścieżka rowerowa nie jest dla psa

  Ścieżka rowerowa nie jest dla psa

  Jeżdżąc na rowerze, spotykam innych cyklistów jednocześnie prowadzących biegnącego psa na smyczy. Omijam ich wielkim łukiem, gdyż wydaje mi się to bardzo niebezpieczne. Wystarczy, że pies mocniej szarpnie lub czegoś się przestraszy, a rowerzysta przewróci się, potrącając inne osoby. Zastanawiam się, czy przepisy pozwalają na takie zachowanie – pyta pani Monika.

  czytaj więcej

 • Luksus na szynach. Kolej otworzyła nam oczy na świat

  Luksus na szynach. Kolej otworzyła nam oczy na świat

  Gdyby nie pociągi, które pozwoliły podróżować na znaczne odległości, nie wiedzielibyśmy, że urlop spędzać można z dala od domu rodzinnego.

  czytaj więcej

 • Koła w ruch. Kolej będzie pompować pieniądze w szlaki towarowe

  Koła w ruch. Kolej będzie pompować pieniądze w szlaki towarowe

  Na nowe inwestycje kolejowe ma trafić do 2023 r. 67 mld zł. Nowość jest taka, że tym razem liczą się nie tylko przewozy pasażerskie. Główny cel: przyspieszyć. Bo czas to pieniądz.

  czytaj więcej

 • Bąk: Odstawcie wódę, seks i heroinę. Mam dla Was coś znacznie lepszego

  Bąk: Odstawcie wódę, seks i heroinę. Mam dla Was coś znacznie lepszego

  Audi R8 5.2 FSI V10 plusJakiś czas temu doszedłem do wniosku, że opisując samochody, nie będę poruszał kwestii ich cen. Po prostu nie ma to najmniejszego sensu. I tak w komentarzach napiszecie, że kilkaset tysięcy złotych za – przykładowo – SUV-a to chora kwota, a następnie pobiegniecie do najbliższego salonu, żeby złożyć na niego zamówienie. Doświadczenie nauczyło mnie, że nie ma czegoś takiego jak „zbyt drogie auto”. Za drogie w stosunku do tego, co oferują, mogą być wakacje nad Bałtykiem, buty Converse’a i utrzymanie kota, ale jeżeli chodzi o auta, to kupujecie po prostu to, co wam się podoba i na co was stać. Gdy macie do wydania 20 tys. zł, jest to najczęściej zużyty passat, a w przypadku 60–70 tys. – mniej zużyty passat. Ewentualnie nowa skoda octavia, która jest prawie passatem. Choć to trochę tak jakby powiedzieć, że port w Zegrzu jest prawie jak Portoryko.

  czytaj więcej

 • Remont torów odetnie Kozienice od paliwa

  Remont torów odetnie Kozienice od paliwa

  PKP Cargo ma wozić węgiel z kopalni do elektrowni trasą dłuższą o prawie 280 km. Koszty urosną nawet o pół miliarda złotych.

  czytaj więcej

 • Mija 10 lat od ostatniego kryzysu finansowego. Byliśmy głupi przed nim. I głupi pozostaliśmy

  Mija 10 lat od ostatniego kryzysu finansowego. Byliśmy głupi przed nim. I głupi pozostaliśmy

  Nigdy nie marnujcie dobrego kryzysu – lubił mawiać brytyjski premier Winston Churchill. Chodziło mu o to, by ze społecznych załamań i perturbacji wyciągać właściwe wnioski. Zmieniać modus operandi. Słowem – uczyć się na własnych błędach.

  czytaj więcej

 • Bąk: Porsche, nie mam zamiaru cię przepraszać

  Bąk: Porsche, nie mam zamiaru cię przepraszać

  Mnóstwo znajomych twierdzi, że mam najfajniejszą pracę na świecie. Wielu z nich podejrzewa, że jestem nieślubnym synem Dietera Zetschego albo Matthiasa Muellera, ewentualnie musiałem się przespać z kimś ważnym. Przykro mi, ale prawda jest zupełnie inna.

  czytaj więcej

 • Bąk: Jajecznica z mercedesa

  Bąk: Jajecznica z mercedesa

  Przyznaję się bez bicia. Do ubiegłego tygodnia wyrażenie „urlop na kempingu” stawiałem w jednym rzędzie z „rak trzustki” oraz „porzucona w lesie mina z czasów drugiej wojny światowej urwała mi obie nogi”. Prowadzę dość poukładane życie i nie wyobrażałem sobie wypoczynku wśród przyczep i namiotów porozrzucanych niedbale po całym polu, unoszącego się permanentnie w powietrzu zapachu podwawelskiej zmieszanej z tanim piwem, spoconych, rozwrzeszczanych i utytłanych ziemią dzieci biegających wokół namiotów oraz ciągłych sąsiedzkich rozmów o tym, kto ma dłuższą przyczepę. I wiecie co? Na kempingach dokładnie tak jest. Tyle że już kompletnie mi to nie przeszkadza. Przeciwnie – bardzo mi się spodobało. A wszystko za sprawą Mercedesa Marco Polo.

  czytaj więcej

 • Bąk: Pierwsza Alfa, dla której straciłem głowę

  Bąk: Pierwsza Alfa, dla której straciłem głowę

  Kiedy miałem jakieś 15 lat, ojciec kupił mamie samochód. Alfę Romeo 145. Srebrną. Cóż to był za samochód! 

  czytaj więcej

 • Bąk: Japoński prezent dla Europy

  Bąk: Japoński prezent dla Europy

  Wielkie, poukładane, przyjazne, uśmiechnięte, silne, pachnące, czyste, rozwinięte, od dziesięcioleci siedzące na najwyższym szczeblu drabiny cywilizacyjnej. Przesiąknięte na wskroś ideałami wolności, potężne i bogate. W wyobrażeniu większości z nas takie są Stany Zjednoczone. Jawią się jako najlepsze miejsce do życia. I za czasów serialu „Dynastia” może faktycznie tak było. Ale dzisiaj USA bardziej przypominają jego bohaterów – są bardzo, bardzo stare, wypchane silikonem i napompowane botoksem. Sztuczne. Udają coś, czym już nie są.

  czytaj więcej

 • Bąk: 15 cm przyjemności [Porsche Panamera Turbo Executive]

  Bąk: 15 cm przyjemności [Porsche Panamera Turbo Executive]

  Trudno o lepszy dowód na to, co czujemy do naszych zachodnich sąsiadów, niż komentarze, wpisy i materiały, jakie pojawiły się w internecie po tym, gdy drużyna Joachima Loewa odpadła z mundialu. Radość po prawej stronie Odry z tego, że Niemcy wracają do domu, była nieporównywalnie większa niż smutek po przegranej Biało-Czerwonych. Na około 700 znajomych, jakich mam na Facebooku, mniej więcej 600 wysłało w świat jasny i klarowny sygnał, że są germanofobami. W latach 80. zbierali winogrona w Nadrenii, dzięki czemu później kupili sobie mieszkanie, za kasę ze szparagów sprawili sobie telewizor Grundiga, dziś robią zakupy w Lidlu i jeżdżą passatami, ale z całego serca życzą Niemcom źle. Wszystkim. Bez wyjątku.

  czytaj więcej

 • Bąk: Chodź porsche, pogrzeszymy trochę [Porsche Macan S]

  Bąk: Chodź porsche, pogrzeszymy trochę [Porsche Macan S]

  Kilka dni temu jakaś tam komisja w Parlamencie Europejskim zdecydowała, że od 2020 r. wszystkie nowe samochody mają być seryjnie wyposażone w system ostrzegania przed zmianą pasa ruchu, monitorowania zmęczenia kierowcy, czarną skrzynkę, czujniki ciśnienia w oponach i ogranicznik prędkości. Wszystkich oczywiście zainteresował wyłącznie ten ostatni – ogranicznik. 

  czytaj więcej

 • Brejza: Anty-PiS nie wystarczy. Potrzeba pozytywnego programu [WYWIAD RIGAMONTI]

  Brejza: Anty-PiS nie wystarczy. Potrzeba pozytywnego programu [WYWIAD RIGAMONTI]

  - Duch Targowicy jest bliski partii populistycznej, jaką jest PiS. Nie chcę nazywać ich wprost targowiczanami, bo wiąże się to ze zdradą narodową. Z drugiej strony widać, że wiele zjawisk w Polsce jest inspirowanych przez Rosję. One mają zatrzymać rozwój Polski – mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Krzysztof Brejza.

  czytaj więcej

 • Bąk: Wyobraziłem sobie, że Polska to samochód [FELIETON]

  Bąk: Wyobraziłem sobie, że Polska to samochód [FELIETON]

  Bez względu na to kiedy i w jakiej formule odbędą się wybory prezydenckie, wiem, że muszę oddać w nich głos. Uznaję to za swój obywatelski obowiązek. Problem polega na tym, że z jednej strony żaden z kandydatów mnie nie przekonuje, a z drugiej – za idiotyzm uważam głosowanie przeciwko komuś.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników