list motywacyjny adwokat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu list motywacyjny adwokat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące list motywacyjny adwokat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Siedem reform głównych wymiaru sprawiedliwości

  Siedem reform głównych wymiaru sprawiedliwości

  Przewlekłość postępowań to pierwsza bolączka naszego wymiaru sprawiedliwości. I to w sytuacji, gdy sędziów mamy pod dostatkiem, a liczba przypadających na nich spraw jest na średnim europejskim poziomie.

  czytaj więcej

 • Praktycy potwierdzają: reformy wymiaru sprawiedliwości są konieczne

  Praktycy potwierdzają: reformy wymiaru sprawiedliwości są konieczne

  Rozwodami powinny zajmować się sądy rejonowe, a dla sędziów należy stworzyć skuteczny system motywacyjny – podpowiadają czytelnicy.

  czytaj więcej

 • Rząd żegna się bonusami. Urzędnicy dostaną wyższe nagrody

  Rząd żegna się bonusami. Urzędnicy dostaną wyższe nagrody

  Urzędnicy jeszcze przed niedzielnymi wyborami poczują znaczny przypływ gotówki w postaci nagród. Nie tylko są one wypłacane wcześniej, lecz także wyższe niż w poprzednich latach

  czytaj więcej

 • Jak zostać radcą prawnym

  Jak zostać radcą prawnym

  Studia prawnicze są przepustką do rozpoczęcia aplikacji ogólnej lub korporacyjnej. Mimo dużej konkurencji na rynku początkujący prawnicy często podejmują wyzwanie i decydują się na osiągnięcie statusu profesjonalnego pełnomocnika. Na sali sądowej reprezentować klientów mogą nie tylko adwokaci, lecz także radcowie prawni. I to właśnie ten ostatni zawód staje się coraz bardziej popularny...

  czytaj więcej

 • Waszkiewicz: Sprawca i tak jest w pierwszym tomie

  Waszkiewicz: Sprawca i tak jest w pierwszym tomie

  - W ramach zajęć z cold case’ów pokazujemy, jakie są konsekwencje nawet najdrobniejszych na pozór zaniedbań podczas dokonywania pierwszych czynności na miejscu zdarzenia. Wiele spraw pozostaje nierozwiązanych, bo na początku ktoś poszedł na skróty - mówi Paweł Waszkiewicz.

  czytaj więcej

 • Reforma sądownictwa: Potrzebne są zmiany, a nie rewolucja [DEBATA DGP]

  Reforma sądownictwa: Potrzebne są zmiany, a nie rewolucja [DEBATA DGP]

  Obowiązkowe wysłuchanie publiczne kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego i członków KRS, losowy przydział spraw w SN i więcej nowoczesnych technologii – to część pomysłów uczestników spotkania w redakcji DGP na poprawę wymiaru sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Sędzia to nie „jeden z zawodów prawniczych”. Sędzia to prawnik, który ma być mędrcem

  Sędzia to nie „jeden z zawodów prawniczych”. Sędzia to prawnik, który ma być mędrcem

  Trzeba zrozumieć, jak różnie zachowuje się człowiek w różnych okolicznościach. I jak bardzo się mylimy w ocenie tego, jakbyśmy się sami zachowali w danej sytuacji

  czytaj więcej

 • Czy politycy i samorządowcy powinni mniej zarabiać?

  Czy politycy i samorządowcy powinni mniej zarabiać?

  Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zapowiedział, że w administracji samorządowej i rządowej ma być skromnie. Czy samorządowi włodarze powinni mieć obniżone pensje?

  czytaj więcej

 • Ile powinniśmy płacić urzędnikom?

  Ile powinniśmy płacić urzędnikom?

  Dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnio temat wynagrodzenia (niektórych) pracowników (niektórych instytucji) sektora publicznego. Nawet przy dużej dozie dobrej woli trudno posądzać mnie w tej sprawie o bezstronność i akademicki obiektywizm. Nie zmienia to jednak faktu, że gdyby zająć się tematem szerzej, ekonomia daje wiele ciekawych obserwacji, które w najświeższej debacie na ten temat nie wybrzmiały. Wynagrodzenia w sektorze publicznym budzą zainteresowanie także u pracujących w tymże sektorze naukowców.

  czytaj więcej

 • Czy rzeczywiście należy zakazać dyrektorowi kadr być członkiem związku zawodowego

  Czy rzeczywiście należy zakazać dyrektorowi kadr być członkiem związku zawodowego

  Choć mamy dość sprzyjający klimat dla związków zawodowych, to jednak w praktyce – na co wskazują doświadczenia ostatnich lat – bywa różnie. Są bowiem i tacy pracodawcy, którzy gotowi są wszczynać wojny podjazdowe oraz falandyzować prawo na swoją korzyść. Bardzo chcieliby bowiem, aby niektórzy ich pracownicy, jak np. dyrektor kadr, nie byli członkami związku zawodowego. Czasami uzasadnieniem takiego oczekiwania jest to, aby związek zawodowy nie miał dostępu (nawet teoretycznego) do informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. [O problemie tym pisaliśmy 8 sierpnia 2019 r. w Gazecie Prawnej: „Niebezpieczne związki menedżerów” (DGP nr 153) oraz 9 sierpnia 2019 r. w Tygodniku Gazeta Prawna: „Czy zamach na wolność związkową w Policji to początek większej rewolucji” (DGP nr 123) – red.]

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników