księga wieczysta on line

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu księga wieczysta on line. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące księga wieczysta on line.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 1/3 komorników z dostępem internetowym do ksiąg wieczystych

  1/3 komorników z dostępem internetowym do ksiąg wieczystych

  Umożliwienie elektronicznego dostępu przez internet do bazy ksiąg wieczystych dla 300 komorników z całego kraju, czyli jednej trzeciej wszystkich, przewiduje podpisane dziś porozumienie między resortem sprawiedliwości a Krajową Radą Komorniczą.

  czytaj więcej

 • Na konta podatkowe poczekamy jeszcze 3 lata

  Na konta podatkowe poczekamy jeszcze 3 lata

  Z elektronicznego systemu do składania deklaracji korzysta niewielu podatników. Ministerstwo Finansów zapowiada kolejne uproszczenia w przesyłaniu e-PIT za 2010 r. Upowszechnienie e-Podatków może przynieść budżetowi 1 mld zł oszczędności rocznie.

  czytaj więcej

 • Księgi wieczyste dostępne on-line

  Księgi wieczyste dostępne on-line

  Od dzisiaj możliwy jest publiczny, bezpłatny i powszechny dostęp do ksiąg wieczystych prowadzonych w postaci elektronicznej - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Na razie w ten sposób można zajrzeć do ponad 12 mln spośród 18,8 mln ksiąg.

  czytaj więcej

 • Bezpłatny dostęp do ksiąg wieczystych on-line

  Bezpłatny dostęp do ksiąg wieczystych on-line

  Kupujący działkę może już bez wychodzenia z domu sprawdzić, czy nieruchomość jest obciążona hipoteką. Wystarczy, że będzie znał numer prowadzonej dla niej księgi wieczystej. Ministerstwo Sprawiedliwości otworzyło wczoraj bezpłatny dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych on-line. Nie trzeba dysponować podpisem elektronicznym. W celu sprawdzenia wystarczy wejść na nowo utworzoną stronę internetową http://ekw.ms.gov.pl.

  czytaj więcej

 • Będą ułatwienia w dostępie do sądów

  Będą ułatwienia w dostępie do sądów

  Od jesieni założenie księgi wieczystej będzie możliwe tylko w formie elektronicznej, przedsiębiorca zarejestruje spółkę w ciągu doby ale dopiero w 2012 roku, natomiast w sądach pojawią się menedżerowie, którzy zajmą się zarządzaniem pracownikami administracji - to niektóre z proponowanych zmian, które mają ułatwić dostęp do sądownictwa.

  czytaj więcej

 • Sądy dostaną ponad 6 miliardów złotych

  Sądy dostaną ponad 6 miliardów złotych

  Nie tylko sędziowie, ale też ich asystenci czy referendarze nie mogą liczyć na podwyżki w tym roku.

  czytaj więcej

 • Po odpis z księgi wieczystej przed ekran komputera

  Po odpis z księgi wieczystej przed ekran komputera

  Od 1 lipca przyszłego roku dostęp do ksiąg wieczystych możliwy przez Internet. – Wydrukowany w domu odpis będzie miał taką samą moc obowiązującą, jaką w tej chwili ma odpis uzyskany w sądach lub z Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych – mówi mecenas Marcin Płoszka z Kancelarii Robaszewska & Płoszka.

  czytaj więcej

 • Sądy wydają się reliktem ubiegłego stulecia. Czas na wersję 2.0

  Sądy wydają się reliktem ubiegłego stulecia. Czas na wersję 2.0

  Przewlekłość postępowania oraz utrudniony dostęp do sądu i informacji o sprawie wciąż należą do najistotniejszych bolączek wymiaru sprawiedliwości. Powód? Brak nowoczesnych narzędzi zarządzania sprawami w jednostkach wymiaru sprawiedliwości oraz problemy z przepływem informacji pomiędzy odbiorcami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

  czytaj więcej

 • Jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym: Księga wieczysta to nie wszystko

  Jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym: Księga wieczysta to nie wszystko

  Przed zakupem nieruchomości na rynku wtórnym trzeba sprawdzić kilka rzeczy, zaniedbanie może przysporzyć nabywcy sporo problemów, a nawet skończyć się niechcianym lokatorem.

  czytaj więcej

 • Internet siłą napędową XXI wieku

  Internet siłą napędową XXI wieku

  Fundusze Europejskie wspierają rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych w Polsce. Będą kolejne pieniądze na infrastrukturę w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci oraz na rozwój usług

  czytaj więcej

 • Zakup mieszkania bez księgi wieczystej. Co trzeba wiedzieć?

  Zakup mieszkania bez księgi wieczystej. Co trzeba wiedzieć?

  Największe ryzyko zakupu nieruchomośc (np. mieszkania) bez księgi wieczystej wiąże się z pozbawieniem nabywcę ochrony związanej z rękojmią wiary publicznej ksiąg wieczystych. Istnieją jednak inne dokumenty, które mogą potwierdzić własność nieruchomości. Należą do nich miedzy innymi: akt notarialny nabycia nieruchomości, postanowienie sądu potwierdzające nabycie spadku, decyzja administracyjna przyznająca prawo użytkowania wieczystego czy aktualny wypis z ewidencji gruntów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników