księga wieczysta liczba kontrolna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu księga wieczysta liczba kontrolna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące księga wieczysta liczba kontrolna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bank sfinansuje prywatny dom od fundamentów, ale Polacy wolą budować sami

  Bank sfinansuje prywatny dom od fundamentów, ale Polacy wolą budować sami

  Domy jednorodzinne stają się coraz bardziej istotnym elementem oferty krajowych deweloperów. Aktualne dane portalu RynekPierwotny.com wskazują, że na pierwszych właścicieli czeka ponad 4000 takich budynków. Aż 86% z nich jest już gotowych do użytkowania. Mimo tego większość Polaków decyduje się na samodzielną budowę domu jednorodzinnego – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

  czytaj więcej

 • Z księgi przychodów i rozchodów. Zobacz, jak funkcjonują finanse Kościoła

  Z księgi przychodów i rozchodów. Zobacz, jak funkcjonują finanse Kościoła

  Gdyby porównać Kościół katolicki do dużego przedsiębiorstwa, to sposób, w jaki w nim przepływają pieniądze, można by uznać za mocno anachroniczny. Ale system działa zadziwiająco sprawnie

  czytaj więcej

 • Audyt: Dobre przygotowanie to połowa sukcesu

  Audyt: Dobre przygotowanie to połowa sukcesu

  Badanie sprawozdania finansowego nierzadko traktowane jest przez służby finansowo-księgowe badanych jednostek jako zło konieczne. Spółka może jednak odnieść wiele korzyści, szczególnie że zakres badania został rozszerzony.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Jednostki samorządu terytorialnego mogą tworzyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, a także mogą przystępować do takich spółek. (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 45, poz. 236 ze zm.)

  czytaj więcej

 • Bitcoin dojrzał do rewolucji. Ale kryptowaluty nie są remedium na zły system bankowy

  Bitcoin dojrzał do rewolucji. Ale kryptowaluty nie są remedium na zły system bankowy

  Historia dojrzewania bitcoina jest też historią transferu innowacji od idealistycznych libertariańskich informatyków ku finansistom z Wall Street i londyńskiego City.

  czytaj więcej

 • Wiceszef MS: Szereg ułatwień dla przedsiębiorców

  Wiceszef MS: Szereg ułatwień dla przedsiębiorców

  O zmniejszeniu liczby i ujednoliceniu kontroli, z którymi spotykają się przedsiębiorcy, a także ułatwieniach związanych m.in. z narzędziami informatycznymi mówił w piątek w Katowicach wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

  czytaj więcej

 • Lukę mieszkaniową mogą wypełnić samorządy

  Lukę mieszkaniową mogą wypełnić samorządy

  W Polsce brakuje obecnie około 1,5 mln lokali mieszkalnych. W Szwecji o dach nad głową dla obywateli od dziesięcioleci troszczą się gminy. U nas ostatnio przykładem wsparcia polityki mieszkaniowej państwa jest inicjatywa Oświęcimia

  czytaj więcej

 • Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Do Sądu Rejonowego w Radomsku: Ja, niżej podpisany Willy Goldberg, oświadczam, że jestem jedynym spadkobiercą rodziny Goldbergów, której wszyscy członkowie zginęli w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego nie toczyło się po żadnej z tych osób postępowanie spadkowe. Moim zamiarem jest uregulowanie stanu prawnego po moich przodkach i na dzień dzisiejszy ustalam majątek, który był kiedyś w ich posiadaniu. Zwracam się o wydanie odpisów poszczególnych dokumentów, znajdujących się z aktach Ksiąg Hipotecznych Nr…”. I dalej wyliczanka na pięciu stronach: numery ksiąg, decyzje, pełnomocnictwa, postanowienia, akty urodzenia i zgonu, opłaty stemplowe, decyzje urzędu skarbowego, tytuły wykonawcze, nakazy egzekucyjne. Wszystko, co pomoże w ustaleniu prawa do dziedziczenia.

  czytaj więcej

 • Sprawozdanie finansowe za 2019 rok: Stosowanie uproszczeń, wycena i prezentacja

  Sprawozdanie finansowe za 2019 rok: Stosowanie uproszczeń, wycena i prezentacja

  Sprawozdanie finansowe jednostki kończącej rok obrotowy 31 grudnia 2019 r. musi być przygotowane we właściwej formie pod koniec marca. Został już więc trochę ponad miesiąc na dopełnienie tego obowiązku. Takie sprawozdanie musi zawierać informacje rzetelnie oddające obraz sytuacji majątkowej, finansowej oraz wynik finansowy jednostki. Należy je przygotować zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi, które dają możliwość wyboru szczegółowości prezentacji, zasad wyceny, ale narzucają odpowiednią formę techniczną. Księgowi stają przed wyzwaniami nie tylko formalnymi, lecz także techniczno-informatycznym. Muszą sprawdzić m.in. poprawność struktur informatycznych i prawidłowość przyporządkowania dodawanych pozycji w sprawozdaniu. Poza tym muszą zweryfikować poprawność wyceny aktywów i pasywów, a także sposób ich prezentacji według poszczególnych załączników. Jest to dużo wyzwań, a czasu zostało niewiele.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników