kody zus 2010

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kody zus 2010. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kody zus 2010.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Poczta Polska musi się zmienić w bank. Inaczej nie przetrwa

  Poczta Polska musi się zmienić w bank. Inaczej nie przetrwa

  Poczta Polska - największe pod względem zatrudnionych osób polskie przedsiębiorstwo powinno ograniczyć koszty i mocniej oprzeć się na usługach finansowych. W przeciwnym wypadku nie uda mu się utrzymać przewagi nad rywalami, którzy mocniej zaatakują po uwolnieniu rynku usług pocztowych w 2013 r. Tym bardziej że konkurencja będzie ostra, ponieważ ilość korespondencji papierowej systematycznie spada.

  czytaj więcej

 • Przetargi informatyczne łatwo zmanipulować

  Przetargi informatyczne łatwo zmanipulować

  Między tysiącami parametrów wpisywanych do specyfikacji zamówienia stosunkowo łatwo ukryć taki, który będzie działał na korzyść wybranej firmy.

  czytaj więcej

 • Koniec z papierowymi zwolnieniami. Od 2015 lekarz wystawi elektroniczne zwolnienie lekarskie

  Koniec z papierowymi zwolnieniami. Od 2015 lekarz wystawi elektroniczne zwolnienie lekarskie

  Od 1 stycznia 2015 r. lekarze obowiązkowo będą wystawiać elektroniczne zwolnienia. Otrzymają je Zakład Ubezpieczeń Społecznych i firma chorego pracownika. Ma to też ograniczyć wypłaty zasiłków chorobowych.

  czytaj więcej

 • Na zwolnieniu L4 trzeba wracać co zdrowia. Po kontroli można stracić zasiłek chorobowy

  Na zwolnieniu L4 trzeba wracać co zdrowia. Po kontroli można stracić zasiłek chorobowy

  Dostałem dwutygodniowe zwolnienie z powodu uporczywego bólu brzucha. Nie było na nim zaznaczone, że mam leżeć. Po paru dniach, gdy poczułem się lepiej, szef drugiej firmy, w której pracuję dorywczo, poprosił mnie o drobną naprawę. Pojechałem do niego, ale pech chciał, że w tym czasie pojawiła się u mnie w domu kontrola z macierzystej pracy, strasząc utratą zapłaty za czas zwolnienia – żali się pan Marian. – Czy wyjście z domu może być powodem do pozbawienia mnie pieniędzy? I jeszcze jedno – czy zasiłki chorobowe wypłacane są w różnej wysokości? – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • O czym nie wolno zapomnieć, wystawiając świadectwo pracy

  O czym nie wolno zapomnieć, wystawiając świadectwo pracy

  Sposób wypełnienia tego dokumentu jest ściśle regulowany przepisami prawa, a pomyłki mogą skutkować koniecznością wypłaty odszkodowania dla pracownika bądź grzywną. Przedstawiamy instrukcję dla pracodawców, w której krok po kroku omówiono, jak unikać błędów i nie narazić się na dodatkowe koszty

  czytaj więcej

 • Co grozi za sfałszowanie zwolnienia lekarskiego?

  Co grozi za sfałszowanie zwolnienia lekarskiego?

  ZUS i pracodawca mają prawo skontrolować, czy zaświadczenie lekarskie pracownika o niezdolności do pracy zostało wystawione prawidłowo. Jeżeli w zwolnieniu zostaną odkryte nieprawidłowości, zarówno chory, jak i lekarz wystawiający zaświadczenie, muszą liczyć się z konsekwencjami.

  czytaj więcej

 • Jak odzyskać składki za młodocianego pracownika

  Jak odzyskać składki za młodocianego pracownika

  Zwrotowi części wynagrodzenia wraz ze składkami za młodocianego pracownika podlegają należności w części finansowanej przez pracodawcę.

  czytaj więcej

 • Stachanowcy kapitalizmu. Co zmusza pracowników, by bić rekordy wydajności?

  Stachanowcy kapitalizmu. Co zmusza pracowników, by bić rekordy wydajności?

  Kasjerki, lekarze, kierowcy, przedsiębiorcy. Przodownicy pracy zaludniają niemal każdą z branż. Co nas zmusza, by za wszelką cenę bić rekordy wydajności?

  czytaj więcej

 • Kukiz'15: Trzeba skończyć z podwójnym oskładkowaniem wspólników jednoosobowych sp. z o.o.

  Kukiz'15: Trzeba skończyć z podwójnym oskładkowaniem wspólników jednoosobowych sp. z o.o.

  Posłowie chcą szybkiego zniesienia przymusu płacenia składek przez osoby prowadzące jednoosobowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Eksperci krytykują taką propozycję

  czytaj więcej

 • Jak wypełnić wniosek o 500 zł na dziecko. Poradnik krok po kroku

  Jak wypełnić wniosek o 500 zł na dziecko. Poradnik krok po kroku

  Wnioski 500 plus przyjmować będą urzędy gmin i miast lub ośrodki pomocy społecznej. W gminie można je złożyć za pośrednictwem poczty oraz online. Jeśłi wnioskodawca wybierze tę drugą opcję, może to zrobić nie tylko za pośrednictwem portalu Empatia, ale także w banku, w którym osoba wnioskująca ma internetową możliwość obsługi konta. Jak należy wypełnić sam wniosek? Nasz ekspert wyjaśnia krok po kroku.

  czytaj więcej

 • Nowe zachęty do zatrudniania więźniów

  Nowe zachęty do zatrudniania więźniów

  PROBLEM: Przedsiębiorcy wiedzą, że zatrudnienie osoby osadzonej to czasem jedyny sposób na znalezienie taniego, dobrze wykwalifikowanego pracownika – i to bez konieczności odprowadzania niektórych składek czy prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Niewielu jednak korzysta z tej możliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że zachęci ich do tego wyższa dopłata do wynagrodzeń skazańców. Tymczasem barierą, której nie da się znieść, nowelizując przepisy, są stereotypy. Firmy nie chcą mówić tego wprost, ale boją się zatrudniać osadzonych. Przedstawiciele zakładów karnych uważają, że niesłusznie.

  czytaj więcej

 • Asseco vs. Comarch, czyli kto będzie odpowiadał za emerytury

  Asseco vs. Comarch, czyli kto będzie odpowiadał za emerytury

  Po latach dominacji Asseco może utracić kontrakt na obsługę i utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) ZUS. Wczoraj po otwarciu ofert w przetargu na KSI okazało się, że najtańszą złożył Comarch. Przetarg na to, kto będzie odpowiadał za obsługę emerytur, powinien zostać rozstrzygnięty do końca października.

  czytaj więcej

 • SMS zamiast tradycyjnej recepty

  SMS zamiast tradycyjnej recepty

  Żeby wykupić leki, trzeba będzie pokazać w aptece wiadomość ze specjalnym kodem kreskowym. Albo się wylegitymować i podać PIN. Elektroniczny dokument ma zacząć działać jeszcze w tym miesiącu

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników