kodeksy w mp3

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kodeksy w mp3. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kodeksy w mp3.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Papierowa Szymborska, Grochola w e-booku

  Papierowa Szymborska, Grochola w e-booku

  Empik wprowadza na rynek OYO, czytnik do e-booków tańszy o połowę od dotychczasowych e-readerów. Zanim go kupisz, przeczytaj nasz poradnik. Porównujemy wady i zalety czytania przy pomocy elektronicznych gadżetów.

  czytaj więcej

 • Elektroniczne dowody to kłopot dla policji i sądu

  Elektroniczne dowody to kłopot dla policji i sądu

  Prawo nie nadąża za rzeczywistością. Nie ma ani przepisów, ani wytycznych, które regulowałyby postępowanie z elektronicznymi dowodami.

  czytaj więcej

 • Za piractwo w sieci grozi nawet więzienie

  Za piractwo w sieci grozi nawet więzienie

  Znalezienie pirackich wersji programów w internecie nie nastręcza żadnych trudności nawet mniej obytym z komputerami użytkownikom. Sprawia to, że nawet osoby na co dzień uczciwe mogą pokusić się o ściągnięcie takich aplikacji, chociażby po to, by je wypróbować. Muszą jednak zdawać sobie sprawę, że nawet przed ich instalacją czy uruchomieniem już łamią prawo.

  czytaj więcej

 • Dla niedoświadczonych zakupy internetowe mogą być ryzykowne

  Dla niedoświadczonych zakupy internetowe mogą być ryzykowne

  15-letni Jacek długo zbierał pieniądze na wymarzony aparat telefoniczny. Odkładał z kieszonkowego i z zastrzyków finansowych od dziadków. W końcu uskładał 500 zł, znalazł odpowiedni model w internecie i zamówił. Odbiór przesyłki miał nastąpić za pobraniem.

  czytaj więcej

 • Na wieki wieków w sieci

  Na wieki wieków w sieci

  To się może wydawać teoretyzowaniem, rozpisywaniem się nad sztucznym zagadnieniem. Ale nie oszukujmy się, problem danych, często bardzo prywatnych, które zostają w sieci po śmierci internautów, z roku na rok będzie poważniejszy.

  czytaj więcej

 • Rodzice ponoszą koszty umowy zawartej przez niepełnoletnie dziecko

  Rodzice ponoszą koszty umowy zawartej przez niepełnoletnie dziecko

  Mój szesnastoletni syn poinformował mnie, że potrzebuje pieniędzy i w związku z tym chciałby sprzedać swój stary i nieużywany od trzech lat komputer (laptop) – opowiada pan Janusz. – Znalazł w internecie sklep zajmujący się skupem komputerów i pojechał tam z laptopem. Sprzedawca przyjął od niego sprzęt, wydając pokwitowanie, które syn podpisał. Sprzedawca wycenił urządzenie na 75 zł i poinformował syna, że po zapłatę za laptopa i podpisanie umowy sprzedaży musi przyjechać do sklepu osoba dorosła. Gdy chłopiec po powrocie do domu poinformował mnie o cenie, jaką uzyskał za laptopa, stwierdziłem, że jest ona rażąco niska (podobne urządzenia używane są wyceniane na 400–500 zł) i następnego dnia razem z synem pojechałem do sklepu, żeby odebrać komputer. Niestety sprzedawca uznał, że nie wyda mi sprzętu, jeśli nie zapłacę 40 zł za jego sprawdzenie. Okazało się, że na pokwitowaniu, które syn podpisał, zostawiając laptopa w sklepie, jest informacja, że jeśli po sprawdzeniu sprzętu zostanie wykryta wada, o której sprzedawca nie został powiadomiony w momencie przekazywania urządzenia, pobiera się opłatę w tej właśnie wysokości, a w tym przypadku jeden klawisz laptopa był uszkodzony, o czym syn nie wiedział. Wezwałem policję, ale w trakcie interwencji usłyszałem, że mogę dochodzić swoich praw tylko na drodze cywilno-prawnej, gdyż syn podpisał dokument, na którym był zapis o pobieranej opłacie i wiedział, co podpisuje. I wreszcie pytanie – kończy opowieść pan Janusz – czy niepełnoletni syn, podpisując pokwitowanie, w pełni odpowiada za to, co podpisał

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników