kodeks pracy cena

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kodeks pracy cena. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kodeks pracy cena.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dzierżawa to szansa na kupno ziemi rolnej dla przedsiębiorcy

  Dzierżawa to szansa na kupno ziemi rolnej dla przedsiębiorcy

  Prowadzę niewielki obiekt pensjonatowo-gastronomiczny. Zamierzam poszerzyć ofertę dla moich gości. Chciałabym kupić od sąsiada ziemię rolną, która przylega do mojej działki z hotelem, aby hodować tam konie. Słyszałam, że jeśli nie jestem rolnikiem, nie mogę jej kupić. Czy jeśli ją wydzierżawię, będę mogła ją kupić po kilku latach?

  czytaj więcej

 • Karmienie piersią. Jak powinien zachować się restaurator?

  Karmienie piersią. Jak powinien zachować się restaurator?

  PROBLEM: Na restauratorów w całym kraju padł blady strach. Kilka dni temu ruszył precedensowy proces, jaki wytoczyła 27-letnia gdańszczanka jednej z sopockich restauracji. Według niej podczas pobytu w lokalu nie pozwolono jej swobodnie nakarmić dziecka piersią. Szefostwo lokalu odrzuca te zarzuty, informuje jedynie, że kelner poprosił kobietę, by nie karmiła przy stoliku, a przeniosła się w bardziej dyskretne miejsce. Było to podyktowane uwagami innych gości, których raziło takie zachowanie. Kobieta domaga się 10 tys. zł odszkodowania oraz przeprosin w mediach. Wspiera ją Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Chce ono, by sąd stwierdził, czy takie traktowanie matek karmiących w miejscach publicznych i ogólnie dostępnych jest zgodne z prawem, czy też jest dyskryminacją. Ta sprawa wywołała olbrzymie poruszenie: w mediach, w prasie, na forach dyskusyjnych. Inni restauratorzy zastanawiają się, czy postępowanie personelu sopockiej restauracji było prawidłowe? Obecnie niewiele restauracji oferuje swoim klientkom wydzielone miejsca do dyskretnego karmienia dzieci. Jak w takiej sytuacji powinien postąpić właściciel lokalu, aby nie narazić się na zarzuty dyskryminacji? Czy można ustrzec się innych tego typu prowokacji – wszak wygrany precedensowy proces stać się może inspiracją dla naśladowców? Szukamy odpowiedzi na wybrane pytania.

  czytaj więcej

 • Skuteczniejsza ochrona pracowników tymczasowych. Kary dla firm wyniosą nawet 30 tys. zł

  Skuteczniejsza ochrona pracowników tymczasowych. Kary dla firm wyniosą nawet 30 tys. zł

  Firmy korzystające z usług pracowników tymczasowych nie unikną odpowiedzialności za nich. Za niezgodne z prawem zatrudnienie zapłacą nawet 30 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Nowe kryteria przyznawania dopłat do szkolenia

  Nowe kryteria przyznawania dopłat do szkolenia

  Pracodawca starający się o dofinansowanie na kształcenie podwładnych będzie musiał przedstawić informację porównującą dostępne na rynku oferty.

  czytaj więcej

 • PO zapowiada złożenie wniosku do prokuratury ws. aukcji w Janowie Podlaskim

  PO zapowiada złożenie wniosku do prokuratury ws. aukcji w Janowie Podlaskim

  PO złoży wniosek do prokuratury ws. niedopełnienia obowiązków służbowych przy organizacji aukcji koni w Janowie Podlaskim - zapowiedziała w czwartek posłanka PO Dorota Niedziela. Wniosek będzie dotyczył "prawdopodobnie" byłego wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Karola Tylendy.

  czytaj więcej

 • Sprawy dot. nieruchomości warszawskich skierowane do prokuratury we Wrocławiu

  Sprawy dot. nieruchomości warszawskich skierowane do prokuratury we Wrocławiu

  9 postępowań w sprawie nieruchomości warszawskich przekazano Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu - poinformowała w poniedziałek Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej. Jedno postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Warszawski ratusz ws. reprywatyzacji: Czekamy na wyjaśnienie wątpliwości przez służby

  Warszawski ratusz ws. reprywatyzacji: Czekamy na wyjaśnienie wątpliwości przez służby

  W kwestii reprywatyzacji czekamy na rzetelne wyjaśnienia wątpliwości przez służby. Sprawę zwrotu działki obok Pałacu Kultury miasto skierowało do prokuratury, bada ją też CBA, nie mamy od nich informacji o nieprawidłowościach - tak miasto odpowiada na zarzuty ws. reprywatyzacji.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (cz. 12) [KOMENTARZ]

  Ustawa z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (cz. 12) [KOMENTARZ]

  Przedstawiamy następną część komentarza do przepisów ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978 ze zm.; dalej: p.r.).

  czytaj więcej

 • Drukarz, LGBT i pozorny paradoks kolizji zasad prawa

  Drukarz, LGBT i pozorny paradoks kolizji zasad prawa

  Zbyt często w dyskursie prawniczym sięgamy po argumenty z najwyższej półki konstytucyjnej, podgrzewając tylko temperaturę sporu i narażając się na przypięcie łatki.

  czytaj więcej

 • Listonosze InPostu wyślą pozew. Walczą o zaległe pensje

  Listonosze InPostu wyślą pozew. Walczą o zaległe pensje

  Zwolnieni pracownicy spółki Bezpieczny List, jeszcze do niedawna należącej do InPostu, walczą o zaległe pensje, których nie wypłacił im nowy właściciel. – Chcemy dotrzeć do jak największej grupy poszkodowanych. Przesłaliśmy już kopie umów do kilku kancelarii, aby zapoznały się ze sprawą – mówi nam jeden z pracowników gdańskiego oddziału spółki (nasi rozmówcy podpisywali weksle, na mocy których mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności za narażanie pracodawcy na straty, i boją się wypowiadać pod nazwiskiem).

  czytaj więcej

 • Gaj: Nie było konfliktu ze Streżyńską. Aukcja LTE to "sukces zrodzony w bólach"

  Gaj: Nie było konfliktu ze Streżyńską. Aukcja LTE to "sukces zrodzony w bólach"

  Nie było żadnego konfliktu z obecną minister cyfryzacji Anną Streżyńską, odchodzę z poczuciem dobrze wykonanego zadania, aukcja LTE to "sukces zrodzony w bólach" - mówi PAP odchodząca prezes UKE Magdalena Gaj, podsumowując swoją kadencję.

  czytaj więcej

 • Rzecznik dyscyplinarny ORA: Nie wpłynęły skargi na adwokatów ws. reprywatyzacji

  Rzecznik dyscyplinarny ORA: Nie wpłynęły skargi na adwokatów ws. reprywatyzacji

  Do tej pory do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie nie wpłynęła skarga na żadnego adwokata w związku ze sprawą reprywatyzacyjną - powiedział PAP rzecznik dyscyplinarny ORA mec. Krzysztof Wąsowski. Trwa postępowanie ws. jednego z adwokatów, wszczęte po doniesieniach medialnych.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  OPIS SYTUACJI: Od kilku dni głowy członków zarządu spółki z o.o. ImpChin zaprzątało pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt o znacznej wartości. Zarząd spółki zamierzał zawrzeć umowę z kontrahentem prowadzącym działalność gospodarczą jako jednoosobowy przedsiębiorca. Przedmiotem umowy ma być towar importowany przez ImpChin z zagranicy, więc zarząd spółki chciałby, żeby cena w umowie była ustalona w walucie obcej, w której towar jest kupowany. Obawia się, że ewentualne osłabienie danej waluty pozbawiłoby spółkę zysku ze sprzedaży produktów kupowanych za granicą. Ostatnio jednak do zarządu firmy dotarły informacje, że zmienia się prawo w zakresie klauzul walutowych.

  czytaj więcej

 • Komornicy: Egzekucja alimentów wymaga większych zmian

  Komornicy: Egzekucja alimentów wymaga większych zmian

  Zaostrzenie odpowiedzialności karnej dłużników uchylających się od łożenia na dzieci to krok w dobrym kierunku – ocenia Krajowa Rada Komornicza. Potrzebne są jednak dalsze zmiany w przepisach dotyczących licytacji ruchomości czy zmniejszenie w sprawach alimentacyjnych kwot wolnych od zajęcia.

  czytaj więcej

 • Śledczy kontra hurtownicy. Jak zatrzymać nielegalny wywóz leków?

  Śledczy kontra hurtownicy. Jak zatrzymać nielegalny wywóz leków?

  Ścigać powinno się przede wszystkim organizatorów wywozu leków, a nie farmaceutów – uważa Prokuratura Krajowa. Do tego jednak potrzebna jest nowelizacja przepisów.

  czytaj więcej

 • Sędzia w social mediach niczym dziecko we mgle

  Sędzia w social mediach niczym dziecko we mgle

  Zasady etyki milczą na temat tego, co sędziemu wolno w wirtualnym świecie, a czego nie. To doskonały przykład na ich niedostosowanie do obecnych realiów.

  czytaj więcej

 • Organizacja samorządów: Należy uregulować sprawy związane ze stwierdzaniem zgonów

  Organizacja samorządów: Należy uregulować sprawy związane ze stwierdzaniem zgonów

  Potrzeba inicjatywy ustawodawczej nt. zasad stwierdzenia zgonu i jego przyczyny, wystawiania karty zgonu oraz finansowania związanych z tym kosztów – apeluje Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych.

  czytaj więcej

 • Rząd podjął uchwałę w sprawie Narodowego Programu Mieszkaniowego

  Rząd podjął uchwałę w sprawie Narodowego Programu Mieszkaniowego

  Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia "Narodowego Programu Mieszkaniowego" (NPM), podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Program będzie służył realizacji "Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" – mieszkalnictwo ma być jednym z ważnych elementów polityki rozwoju, a działania przewidziane w programie mieszkaniowym będą wdrażane od IV kwartału 2016 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników