kodeks handlowy pdf

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kodeks handlowy pdf. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kodeks handlowy pdf.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w Kodeksie Etyki Adwokackiej: patron "dołoży wszelkich starań" aby zapewnić aplikantowi pracę

  Zmiany w Kodeksie Etyki Adwokackiej: patron "dołoży wszelkich starań" aby zapewnić aplikantowi pracę

  Komisja Etyki Zawodowej przy NRA przedstawiła projekt zmian Kodeksu Etyki Adwokackiej - informuje portal adwokatura.pl. Ważną zmianą jest wprowadzenie przepisu, który wskazuje, że patron ma dołożyć wszelkich starań aby zapewnić aplikantowi adwokackiemu zatrudnienie.

  czytaj więcej

 • E-sklep przyjmie towar nawet po roku

  E-sklep przyjmie towar nawet po roku

  Szersze uprawnienia dla kupujących zarówno w sieci, jak i w realu. Dostaną więcej czasu na zwrot rzeczy, a jeśli coś będzie z nimi nie tak, to sami zdecydują, czy godzą się na naprawę

  czytaj więcej

 • Strefa aplikanta: Sprawdź, jak dobrze przygotować się do egzaminu

  Strefa aplikanta: Sprawdź, jak dobrze przygotować się do egzaminu

  99 proc. osób przystępujących do egzaminu decyduje się pisać pracę na własnym laptopie. Coraz powszechniejsze są też sytuacje, w których zdający przynoszą z sobą, na wszelki wypadek, aż dwa komputery.

  czytaj więcej

 • Haker na etacie: W sieci trwa nieustanna wojna dobra ze złem

  Haker na etacie: W sieci trwa nieustanna wojna dobra ze złem

  W sieci trwa nieustanna walka. Niczym na Dzikim Zachodzie dobre „białe kapelusze” walczą ze złymi „czarnymi kapeluszami”. Im bardziej pomysłowe ataki, tym lepszych metod obrony się szuka. Im bardziej doświadczeni krakerzy, tym bardziej profesjonalnych hakerów trzeba im przeciwstawić.

  czytaj więcej

 • E-handlowy wyścig z czasem. Dokonałeś już wszystkich zmian w regulaminie sklepu?

  E-handlowy wyścig z czasem. Dokonałeś już wszystkich zmian w regulaminie sklepu?

  Pozostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie do wejścia w życie nowych przepisów regulujących zasady funkcjonowania sklepów internetowych. Dla przedsiębiorców oznacza to ostatni dzwonek na przeprowadzenie koniecznych zmian, które uchronią ich przed karami i dodatkowymi kosztami

  czytaj więcej

 • Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  czytaj więcej

 • Wikariak: Trudno się rozstać z nie swoimi pieniędzmi

  Wikariak: Trudno się rozstać z nie swoimi pieniędzmi

  Celem każdej spółki, choćby odwoływała się do najwznioślejszych idei, jest osiąganie zysku. I ja to rozumiem. Czasem jednak przedsiębiorcy, a zwłaszcza największe korporacje, powinni zastanowić się, czy stosowane przez nich metody nie prowadzą przypadkiem do skutków odmiennych niż zakładane.

  czytaj więcej

 • Pracownik zagubiony w korporacji. A przepisy nie pomagają

  Pracownik zagubiony w korporacji. A przepisy nie pomagają

  W Polsce coraz więcej spółek działa w ramach grup kapitałowych. Ich tworzenie zwykle związane jest z dokonywanym podziałem obowiązków (np. jedna spółka skupia zadania związane z księgowością, druga odpowiada za sprzedaż itd.) albo z obszarem prowadzonej przez nie działalności (np. w przypadku wykonywania działalności w różnych krajach, w każdym z nich są tworzone spółki córki danego podmiotu).

  czytaj więcej

 • Księgowość na kilka sposobów

  Księgowość na kilka sposobów

  Od początku roku obowiązuje nowy limit dla przedsiębiorców rozliczających się w ramach uproszczonej księgowości. Został on zwiększony z 1,2 mln euro do 2 mln euro. Ułatwi to przedsiębiorcom wykonywanie działalności, ale też pozwoli zaoszczędzić na księgowości. Koszty jej prowadzenia w wersji uproszczonej są bowiem około pięciokrotnie niższe niż w przypadku pełnej księgowości.

  czytaj więcej

 • Sprawozdanie finansowe za 2019 rok: Stosowanie uproszczeń, wycena i prezentacja

  Sprawozdanie finansowe za 2019 rok: Stosowanie uproszczeń, wycena i prezentacja

  Sprawozdanie finansowe jednostki kończącej rok obrotowy 31 grudnia 2019 r. musi być przygotowane we właściwej formie pod koniec marca. Został już więc trochę ponad miesiąc na dopełnienie tego obowiązku. Takie sprawozdanie musi zawierać informacje rzetelnie oddające obraz sytuacji majątkowej, finansowej oraz wynik finansowy jednostki. Należy je przygotować zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi, które dają możliwość wyboru szczegółowości prezentacji, zasad wyceny, ale narzucają odpowiednią formę techniczną. Księgowi stają przed wyzwaniami nie tylko formalnymi, lecz także techniczno-informatycznym. Muszą sprawdzić m.in. poprawność struktur informatycznych i prawidłowość przyporządkowania dodawanych pozycji w sprawozdaniu. Poza tym muszą zweryfikować poprawność wyceny aktywów i pasywów, a także sposób ich prezentacji według poszczególnych załączników. Jest to dużo wyzwań, a czasu zostało niewiele.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników