kancelaria prawna wejherowo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kancelaria prawna wejherowo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kancelaria prawna wejherowo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • "Egzaminu na aplikację komorniczą nie zdało 20 procent osób"

  "Egzaminu na aplikację komorniczą nie zdało 20 procent osób"

  JAROSŁAW ŚWIECZKOWSKI - Wzrasta liczba chętnych do wykonywania zawodu komornika. Tegoroczne pytania na aplikację nie były trudne. Egzamin zdało 268 osób na 341

  czytaj więcej

 • Coraz mniej miejsc na zapalenie papierosa

  Coraz mniej miejsc na zapalenie papierosa

  Radni rozszerzają zakaz palenia. Będzie ubywać miejsc, w których palacze czują się swobodnie.

  czytaj więcej

 • Nie stać cię na prawnika – idź do urzędu gminy

  Nie stać cię na prawnika – idź do urzędu gminy

  Dostęp do usług prawniczych wciąż jest ograniczony: Polaków na konsultacje prawne często nie stać lub w miejscu ich zamieszkania nie ma nawet osób z prawniczym wykształceniem. Resort sprawiedliwości już po raz czwarty robi podejście do tego tematu i analizuje możliwości wdrożenia systemu nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób najuboższych.

  czytaj więcej

 • Jeszcze nie zabrali śmieci, a już żądają za to opłat od mieszkańców

  Jeszcze nie zabrali śmieci, a już żądają za to opłat od mieszkańców

  Część gmin żąda od mieszkańców wnoszenia z góry opłat za wywózkę odpadów, co budzi coraz większe kontrowersje. Na brak podstaw prawnych do wprowadzenia takiego trybu poboru należności wskazują prawnicy. Są już pierwsze samorządy, które wycofują się z uchwał wprowadzających to wątpliwe rozwiązanie.

  czytaj więcej

 • Szefowie urzędów wolą pieniądze od urlopu

  Szefowie urzędów wolą pieniądze od urlopu

  Większość osób, które jesienią pożegnają się z rządowymi stanowiskami kierowniczymi, otrzyma ekwiwalent za niewykorzystany wypoczynek.

  czytaj więcej

 • Czy PUMA pokazuje zbyt wiele? Jeśli tak, samorządy mogą mieć kłopot

  Czy PUMA pokazuje zbyt wiele? Jeśli tak, samorządy mogą mieć kłopot

  PROBLEM: Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego alarmuje, że system dziedzinowy PUMA stosowany w urzędach m.in. do obsługi mieszkańców czy prowadzenia spraw pracowniczych nie spełnia wymogów ochrony danych osobowych. A wszystko dlatego, że urzędnikom oprócz informacji o klientach wyświetlają się także dane ich kolegów, w tym numery ich kont bankowych. Według starostów i ekspertów stwarza to ryzyko manipulacji oraz nieuprawnionego pozyskiwania informacji. Co więcej, zmieszanie danych uniemożliwia urzędom zarejestrowanie bazy w Generalnym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych.

  czytaj więcej

 • Kampania Mysłowic przeciw dopalaczom etycznie wątpliwa, ale prawnie dopuszczalna

  Kampania Mysłowic przeciw dopalaczom etycznie wątpliwa, ale prawnie dopuszczalna

  PROBLEM: Miasta od lat walczą z niedozwolonymi substancjami psychoaktywnymi na swoim terenie. Na nietypowy pomysł wpadły Mysłowice, które wraz z miejscowymi zakładami pogrzebowymi przeprowadziły kampanię społeczną w szkołach. Grabarze, którzy zdecydowali się wziąć udział w programie, oferują 50 proc. zniżki na pogrzeb temu, kto bierze dopalacze. W środowisku lokalnym kampania znalazła akceptację wśród większości pedagogów i młodzieży. Wywołała też oczekiwane przez samorząd dyskusje na temat skutków zażywania dopalaczy. Pojawiło się jednak pytanie, czy takie działania są w ogóle zgodne z prawem. I czy są etyczne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników