kancelaria adwokacka piła

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kancelaria adwokacka piła. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kancelaria adwokacka piła.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dorosłe dziecko nie musi płacić alimentów na wyrodnego ojca

  Dorosłe dziecko nie musi płacić alimentów na wyrodnego ojca

  Wychowywała mnie wyłącznie matka – pisze pani Katarzyna. – Ojciec odmówił wszelkich kontaktów z rodziną. Nie odwiedzał mnie, nie płacił alimentów, a świadczenie za niego wypłacał Fundusz Alimentacyjny. Ojciec jest alkoholikiem, co odbiło się na jego zdrowiu i spowodowało utratę pracy. Przez długie lata mama ciężko pracowała, by związać koniec z końcem. Dzięki niej skończyłam studia, znalazłam pracę i dobrze zarabiam. Ale ojciec teraz sobie o mnie przypomniał i chce co miesiąc 500 zł na utrzymanie. Grozi skierowaniem sprawy do sądu. Czy sąd może zmusić mnie do płacenia – pyta pani Katarzyna

  czytaj więcej

 • Etyka prawnika. Współczesność kontra godność

  Etyka prawnika. Współczesność kontra godność

  Podkradanie klientów, relacjonowanie swojego życia na portalach społecznościowych, przekraczanie prędkości i granic dobrego wychowania – to także, niestety, fragment obrazu świata prawników

  czytaj więcej

 • Kiedy stosować obniżone stawki VAT, a kiedy podstawową

  Kiedy stosować obniżone stawki VAT, a kiedy podstawową

  W najnowszych wyrokach sądy przesądzają, że do oprawek okularowych, napojów zawierających ekstrakt z kawy czy usługi wejścia do klubu fitness stosujemy 5- lub 8-proc. stawkę VAT. Na taką optymalizację nie pozwalają natomiast w restauracjach.

  czytaj więcej

 • Lewandowski z butelką jak bożonarodzeniowe dzwony: nie może być karany

  Lewandowski z butelką jak bożonarodzeniowe dzwony: nie może być karany

  11 października 2015 r. polska reprezentacja wygrała mecz z Irlandią w eliminacjach do finałów mistrzostw Europy we Francji. Zwycięstwo dało polskiej drużynie awans. Po meczu na murawie boiska można było zauważyć, jak Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, w geście radości pije szampana bądź oblewa się nim. Problem polega na tym, że polski ustawodawca takie zachowanie spenalizował karnie.

  czytaj więcej

 • Powołanie do rady nadzorczej to nie dotyk Midasa

  Powołanie do rady nadzorczej to nie dotyk Midasa

  Jako adwokat zawsze w pewnym momencie kończę doradzanie, bo to klient sam podejmuje decyzję. Będąc zaś członkiem rady nadzorczej, uczestniczę właśnie w podejmowaniu decyzji, a mniej doradzam. To jest fascynujące - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Michałowski, adwokat z kancelarii Michałowski Stefański.

  czytaj więcej

 • Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  - Mój program jest znany od dawna i nikt się nim nie zainteresował, a ja nie chcę chodzić po prośbie i mówić: „Weźcie mnie do siebie”. Tym bardziej że te partie przez ostatnie 30 lat tak mnie zniesmaczyły, że nie mam ochoty wchodzić do żadnej z nich - mówi Robert Gwiazdowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Pracownicy sądów doszli do ściany. Urzędnicy i asystenci odchodzą, nowych nie widać

  Pracownicy sądów doszli do ściany. Urzędnicy i asystenci odchodzą, nowych nie widać

  Przepracowani, źle opłacani, niedoceniani i sfrustrowani – taki smutny obraz przeciętnego pracownika sądu wyłania się na podstawie przeprowadzonych z nimi rozmów. – Mamy świadomość, że w dyskusji publicznej zostanie podniesiony argument, że jak nam się nie podoba to możemy zmienić pracę. Jak jednak ludzie to sobie wyobrażają? Jeżeli odejdą doświadczeni pracownicy to ucierpią na tym sami obywatele. Niedługo już nikt nie będzie chciał przyjść na nasze miejsce - mówi sekretarz sądowy w jednym ze stołecznych sądów z 10-letnim stażem.

  czytaj więcej

 • Sąd: Telewizja na smartfonie i komputerze w firmie bez abonamentu RTV

  Sąd: Telewizja na smartfonie i komputerze w firmie bez abonamentu RTV

  Przedsiębiorcy nie muszą płacić, jeśli odtwarzają telewizję lub programy radiowe na urządzeniach przeznaczonych do wykonywania wielu innych czynności. Tak uznał warszawski sąd.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników