kancelaria adwokacka cennik

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kancelaria adwokacka cennik. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kancelaria adwokacka cennik.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Udawany prawnik z internetu

  Udawany prawnik z internetu

  Portal oferujący pomoc prawną wyłudza od klientów pieniądze za abonament. Oszukane zostały setki osób, lecz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bezradny, gdyż większość z nich prowadzi firmy, a tym UOKiK nie pomaga.

  czytaj więcej

 • Można bezkarnie pomawiać w internecie. Prawo działa, kiedy chce

  Można bezkarnie pomawiać w internecie. Prawo działa, kiedy chce

  W ciągu ostatnich miesięcy głośno było o sprawach dotyczących zniesławienia lub pomówienia w internecie, w których interweniowały sądy i prokuratury. Jednak walka z administratorami forów jest trudna - zdarza się, że nawet jeśli prokurator wyda postanowienie o nakazie udostępnienia danych osobowych, to administratorzy skarżą takie postanowienie do sądu. Ostatnio Sąd Rejonowy w Gorlicach uznał na przykład, że zwroty „łysy ch…”, „kpiarz”, „du..a”, „łysa pała” zamieszczone na forum internetowym  prezentują znikomą szkodliwość społeczną.

  czytaj więcej

 • Prawnik w pogoni za zarobkiem, czyli jak kancelarie walczą o klientów

  Prawnik w pogoni za zarobkiem, czyli jak kancelarie walczą o klientów

  Tym wszystkim, którzy prawnika widzieli ostatnio w filmie „Filadelfia”, od razu należy się wyjaśnienie: nasz świat prawniczych kancelarii ma się tak do wolnego rynku jak pięść do nosa. Trudno uwierzyć, że w czasach nieustających promocji i wszędobylskiej reklamy czy innych marketingowych chwytów nastawionych na zwiększenie przychodów adwokatom nie wolno się reklamować. Ale mimo to rywalizacja o klienta i jego pieniądze się zaostrza.

  czytaj więcej

 • E-kancelarie: czy warto ufać internetowym doradcom?

  E-kancelarie: czy warto ufać internetowym doradcom?

  Porady przez internet są tanie i niemal na wyciągnięcie ręki. Tylko czy można im ufać? I jaka jest gwarancja, że rzeczywiście udzielają ich prawnicy?

  czytaj więcej

 • Poczta Polska uderza w prawników

  Poczta Polska uderza w prawników

  Operator łata dziury po przegranym przetargu na dostarczanie przesyłek z sądów i prokuratur. Od 1 marca za duplikat nadania przesyłki poleconej zamiast, jak dotychczas, 3,69 zł każe płacić 20 zł, a więc ponad 5,5 razy więcej.

  czytaj więcej

 • Konsument musi być jasno poinformowany o obowiązku zapłaty

  Konsument musi być jasno poinformowany o obowiązku zapłaty

  Jaka jest skuteczność umowy zawieranej online, jeżeli w treści strony internetowej nie została zamieszczona przez przedsiębiorcę wyraźna informacja przed złożeniem zamówienia, że usługa jest odpłatna? W szczególności gdy transakcja zakończyła się zapłatą na stronie internetowej poprzez systemy płatności online, np. kartą kredytową lub przelewem. Czy w takiej sytuacji klient może się domagać od przedsiębiorcy e-commerce uznania, że transakcja jest nieważna?

  czytaj więcej

 • UOKiK: Wyspy z e-papierosami mogą zostać, ale z ograniczeniami

  UOKiK: Wyspy z e-papierosami mogą zostać, ale z ograniczeniami

  ZMIANA PRAWA: Każdy, kto chociaż raz był w większym centrum handlowym, z pewnością napotkał na swojej drodze punkty sprzedaży ulokowane na środku alejek – tzw. wyspy. Od wielu lat takie punkty były doskonałym sposobem na promocję i sprzedaż e-papierosów. To już przeszłość. Ustawa z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. poz. 1331; dalej: ustawa) wprowadziła bowiem zakaz reklamy papierosów elektronicznych. Przepisy jednak są tak niejasno sformułowane, że niektórzy sprzedawcy zastanawiają się nawet, czy ich wyspy nadal mogą funkcjonować. A jeśli tak – to jak powinny zmienić zasady działania, aby nie narazić się na kary. Te zaś są wysokie: za złamanie zakazu reklamy grozi do 200 tys. zł grzywny, kara ograniczenia wolności bądź obie te sankcje łącznie.

  czytaj więcej

 • Sprawa Wardęgi: Czy przedsiębiorca może ustanowić opłatę za chwilowy wjazd na jego posesję

  Sprawa Wardęgi: Czy przedsiębiorca może ustanowić opłatę za chwilowy wjazd na jego posesję

  Czy przedsiębiorca może zażądać opłaty za nieuprawniony, nawet chwilowy, wjazd na teren jego nieruchomości? Takie pytanie powstaje przy okazji zdarzenia, które miało niedawno miejsce na krakowskim dworcu autobusowym MDA. Znany performer Sylwester Adam Wardęga, nie stosując się do znaku drogowego B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, wjechał na teren dworca, a ochroniarz zażądał od niego opłaty karnej w wysokości 85 zł. Wardęga odmówił, żądając wskazania podstawy prawnej. Wkrótce na miejscu pojawiła się policja, by niepokornego ukarać mandatem. Przy interwencji użyto siły, a sprawa zakończyła się na komisariacie. Wątpliwości pozostały: trzeba płacić za wjazd na prywatny teren czy może roszczenie jest bezpodstawne?

  czytaj więcej

 • Budżet państwa nie zamierza dopłacać do drogich prawników

  Budżet państwa nie zamierza dopłacać do drogich prawników

   O tym, czy nieściągalna wierzytelność zostanie zaliczona do podatkowych kosztów, nie decyduje cena, której żąda adwokat lub radca prawny, tylko ich urzędowe stawki, ustalone przez ministra sprawiedliwości – przypomniał NSA.

  czytaj więcej

 • Prawnik niczym Uber. Czy ruszy mobilna aplikacja „Dostęp do adwokata"

  Prawnik niczym Uber. Czy ruszy mobilna aplikacja „Dostęp do adwokata"

  Mobilne aplikacje i infolinie mogłyby ułatwić osobom zatrzymanym kontakt z adwokatem. Prace w różnych miejscach trwają, ale do ich zakończenia droga daleka.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników