kalkulator vat 23

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kalkulator vat 23. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kalkulator vat 23.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Można jeszcze wnioskować o zwrot VAT od materiałów budowlanych

  Można jeszcze wnioskować o zwrot VAT od materiałów budowlanych

  Podczas przedświątecznych porządków znalazłam faktury za zakup materiałów budowlanych, wykorzystanych do remontu kuchni i łazienki. Zmiany w kuchni przeprowadziłam w 2011 r., łazience w ubiegłym. Zbierałam wszystkie faktury z myślą, że złożę wniosek o zwrot VAT, ale zupełnie o tym zapomniałam. Wiem, że zniesiono już ten przywilej i że od tegorocznych remontów zwrot VAT nie przysługuje. Ale czy mogę jeszcze rozliczyć się z fiskusem z dawnych wydatków – pyta pani Wanda.

  czytaj więcej

 • PIT: Ryczałt za drogi dla firm

  PIT: Ryczałt za drogi dla firm

  Po wprowadzeniu zryczałtowanego podatku od prywatnego użytku służbowych aut pracodawcy sięgnęli po kalkulator. I wielu z nich policzyło, że im się to nie opłaca

  czytaj więcej

 • Optymalizują VAT na usługach

  Optymalizują VAT na usługach

  Umiejętne łączenie lub dzielenie świadczeń może się podatkowo opłacać. Będzie tak dopóty, dopóki będą obowiązywać różne stawki.

  czytaj więcej

 • Handel bitcoinem wolny od VAT

  Handel bitcoinem wolny od VAT

  Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE oznacza, że niektóre kraje, w tym Polska, muszą zmienić podejście do opodatkowania bitcoinów.

  czytaj więcej

 • Sezonowe wyprzedaże muszą znaleźć odzwierciedlenie w księgach

  Sezonowe wyprzedaże muszą znaleźć odzwierciedlenie w księgach

  Stosuje się przy tym ogólne reguły wynikające z zasady memoriału i współmierności przychodów i kosztów. Problem mogą sprawiać rabaty handlowe i obniżki cen oraz rozliczanie dodatkowych kosztów organizowania wyprzedaży

  czytaj więcej

 • Dlaczego warto samodzielnie obliczać należne podatki

  Dlaczego warto samodzielnie obliczać należne podatki

  Kto sam nie ureguluje podatku, ten będzie musiał zapłacić tyle, ile wyliczy mu fiskus. Ktoś, kto ukrywa zyski przed skarbówką, musi się liczyć z tym, że urząd sam wymierzy mu zaległą daninę. Praktyka pokazuje, że oszustwo się nie opłaca.

  czytaj więcej

 • Za tydzień rusza split payment. Co trzeba o nim wiedzieć?

  Za tydzień rusza split payment. Co trzeba o nim wiedzieć?

  Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, dostał od swojego banku informację o założonych rachunkach VAT. Czytelnicy DGP pytają, co teraz mają zrobić. To efekt split paymentu, który wchodzi w życie 1 lipca 2018 r. Sam posiadacz rachunku VAT nie musi niczego robić. To rozwiązanie dla kupujących - jeśli wybiorą metodę podzielonej płatności, to kwotę netto będą przelewać na zwykły rachunek sprzedawcy, a równowartość podatku od towarów i usług - na specjalne konto (rachunek VAT). Będzie to możliwe tylko przy płatności w złotych.

  czytaj więcej

 • O co toczą się spory w sprawie umów na roboty budowlane. Przegląd orzecznictwa z 2019 r.

  O co toczą się spory w sprawie umów na roboty budowlane. Przegląd orzecznictwa z 2019 r.

  Kto powinien ponieść koszty nieprzewidzianych prac (np. odwodnieniowych), które nie dały się przewidzieć na etapie przetargu: czy przyjmująca zlecenie profesjonalna firma budowlana, czy może zamawiający? Czy możliwe jest żądanie od firmy budowlanej odszkodowania za źle wykonany dom, które kilkukrotnie przewyższa wypłacone jej wynagrodzenie? Czy brak umowy na piśmie z generalnym wykonawcą wpływa na możliwość zwrócenia się do inwestora o solidarną zapłatę?

  czytaj więcej

 • Pod prąd podwyżkom. A gdyby tak samemu wytwarzać energię?

  Pod prąd podwyżkom. A gdyby tak samemu wytwarzać energię?

  A gdyby tak samemu wytwarzać prąd? Można, ale uwaga: zielona energia nie oznacza wcale energetycznej niezależności.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników