kalkulator vat 22

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kalkulator vat 22. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kalkulator vat 22.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zaległości wobec fiskusa mogą ujść na sucho

  Zaległości wobec fiskusa mogą ujść na sucho

  Odsetek z tytułu braku wpłaty na czas np. zaliczki na podatek można nie zapłacić. O ile zwłoka nie jest zbyt długa.

  czytaj więcej

 • Można jeszcze wnioskować o zwrot VAT od materiałów budowlanych

  Można jeszcze wnioskować o zwrot VAT od materiałów budowlanych

  Podczas przedświątecznych porządków znalazłam faktury za zakup materiałów budowlanych, wykorzystanych do remontu kuchni i łazienki. Zmiany w kuchni przeprowadziłam w 2011 r., łazience w ubiegłym. Zbierałam wszystkie faktury z myślą, że złożę wniosek o zwrot VAT, ale zupełnie o tym zapomniałam. Wiem, że zniesiono już ten przywilej i że od tegorocznych remontów zwrot VAT nie przysługuje. Ale czy mogę jeszcze rozliczyć się z fiskusem z dawnych wydatków – pyta pani Wanda.

  czytaj więcej

 • PIT: Ryczałt za drogi dla firm

  PIT: Ryczałt za drogi dla firm

  Po wprowadzeniu zryczałtowanego podatku od prywatnego użytku służbowych aut pracodawcy sięgnęli po kalkulator. I wielu z nich policzyło, że im się to nie opłaca

  czytaj więcej

 • O co toczą się spory w sprawie umów na roboty budowlane. Przegląd orzecznictwa z 2019 r.

  O co toczą się spory w sprawie umów na roboty budowlane. Przegląd orzecznictwa z 2019 r.

  Kto powinien ponieść koszty nieprzewidzianych prac (np. odwodnieniowych), które nie dały się przewidzieć na etapie przetargu: czy przyjmująca zlecenie profesjonalna firma budowlana, czy może zamawiający? Czy możliwe jest żądanie od firmy budowlanej odszkodowania za źle wykonany dom, które kilkukrotnie przewyższa wypłacone jej wynagrodzenie? Czy brak umowy na piśmie z generalnym wykonawcą wpływa na możliwość zwrócenia się do inwestora o solidarną zapłatę?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników