jak założyć dom seniora

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak założyć dom seniora. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak założyć dom seniora.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Perły Samorządu: Oto najlepsze miasta powyżej 100 tys. mieszkańców

  Perły Samorządu: Oto najlepsze miasta powyżej 100 tys. mieszkańców

  W kategorii miasta powyżej 100 tys. mieszkańców na podium znalazły się Gdańsk, Lublin i Łódź. 

  czytaj więcej

 • Recykling pomysłów na samorząd

  Recykling pomysłów na samorząd

  Obiecywany zastrzyk funduszy i kluczowe usprawnienia w gospodarce komunalnej to ubieranie w nowe szaty tych samych rozwiązań, nad którymi rząd pracuje od dawna. I to na razie z mizernym skutkiem

  czytaj więcej

 • Kraków: Wassermann deklaruje m.in. powstanie trzeciego szpitala miejskiego

  Kraków: Wassermann deklaruje m.in. powstanie trzeciego szpitala miejskiego

  Otworzenie trzeciego miejskiego szpitala oraz domu opieki przy ul. Kopernika w Krakowie, a także wprowadzenie Karty Mieszkańca i utworzenie miejsc rehabilitacji dla kobiet w ciąży - to priorytety polityki zdrowotnej kandydatki na prezydenta Krakowa Małgorzaty Wassermann.

  czytaj więcej

 • Sześciopak Schetyny vs piątka premiera

  Sześciopak Schetyny vs piątka premiera

  Centralizacja kontra decentralizacja, proeuropejskość kontra sceptycyzm wobec UE – tak Koalicja Obywatelska kreśli główne linie sporu z PiS. Oferta programowa opozycji jest w części zbieżna z tym, co proponuje partia rządząca

  czytaj więcej

 • Franklin, Aznavour, Forman. Wielcy artyści, którzy odeszli w minionym roku [LISTA]

  Franklin, Aznavour, Forman. Wielcy artyści, którzy odeszli w minionym roku [LISTA]

  Legendarni mistrzowie kina, muzyki, literatury i innych dziedzin sztuki, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku. Wśród wielkich osobowości świata kultury, którzy odeszli niedawno są m.in. wokalistka Dolores O’Riordan, Malcolm Young (współzałożyciel legendarnego AC/DC) oraz słynny amerykański pisarz Philip Roth.

  czytaj więcej

 • Nie będzie renty dożywotniej, bo zawsze tak było…

  Nie będzie renty dożywotniej, bo zawsze tak było…

  Wyobraź sobie czytelniku/czytel niczko, że za np. 25 lat (dziś średni wiek Polaka pracującego to ok. 43 lata) siedzisz sobie w domu, w fotelu, spokojnie rozkoszując się życiem emeryta. Wszystko masz ogarnięte, bo wyróżniasz się zapobiegliwością i konsekwencją w wyborach życiowych. Wtem dzwonią przyjaciele, też emeryci, i mówią, że organizują podróż marzeń. W miejsce, co to od 40 lat na spotkaniach opowiadaliście, że warto się wybrać. Podróż marzeń nie kosztuje tyle co bułka i masełko do niej. Trzeba by wysupłać parę groszy z oszczędności, które zapobiegliwie całe życie odkładasz. Z jednej strony: raz się żyje! A z drugiej wiesz, że coś w biodrze strzyka, trzeba będzie pomyśleć o operacji, rehabilitacji, itd. Może trzeba będzie wstawić nowe okna albo trzeba będzie wymienić auto. A jak przyjdzie dłużej pożyć, to sfinansować jakąś opiekę. A oszczędności nie przybędzie. Niby można auto sprzedać, ale na ile miesięcy pielęgniarki to wystarczy? Więc siedzisz w tym fotelu i zastanawiasz się, czy na wyjazd możesz sobie pozwolić. Choć patrząc na stan konta dziś: możesz z łatwością.

  czytaj więcej

 • Renta dożywotnia zasługuje na reaktywację

  Renta dożywotnia zasługuje na reaktywację

  Rząd uważa, że regulacje, które chronią emerytów oddających swe mieszkania w zamian za comiesięczne świadczenie są potrzebne. Poszczególne resorty przeanalizują, jak dokładnie powinny wyglądać.

  czytaj więcej

 • Trump na wojnie z big pharma. W USA lawinowo rosną ceny leków

  Trump na wojnie z big pharma. W USA lawinowo rosną ceny leków

  W USA lawinowo rosną ceny leków. Politycy obydwu partii oraz Biały Dom chcą temu zapobiec. Ale tym samym czeka ich potyczka z lobbystami branży farmaceutycznej.

  czytaj więcej

 • Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Już 6 czerwca wejdzie w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego. Ma ona zapobiec procederowi wywozu leków z Polski. Za złamanie zakazów grożą nie tylko dotkliwe sankcje finansowe, ale także kary pozbawienia wolności – w skrajnych przypadkach nawet do 10 lat.Kluczowa dla ogółu aptekarzy zmiana znajduje się w znowelizowanym art. 86a prawa farmaceutycznego. Ustawodawca przesądził, w jakich sytuacjach apteka ogólnodostępna lub punkt apteczny może zbyć produkt leczniczy. Apteka chcąca oddać za darmo leki, np. hospicjum, musi uzyskać na to zgodę inspektora farmaceutycznego. Przekazanie bez akceptacji narazi osobę odpowiedzialną za to nawet na odpowiedzialność karną!Zwiększono uprawnienia inspekcji farmaceutycznej. Co istotne – będzie mogła ona poprosić o pomoc policję.Nowe regulacje to w przeważającej mierze przepisy karne. Ustawodawca przewidział znaczące ich zaostrzenie. Osobom, które podejmą współpracę z mafią lekową i zostaną ukarane, grozić będzie też inna, dotkliwa konsekwencja: brak możliwości otwarcia apteki. Główny Inspektorat Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz przedstawiciele samorządu aptekarskiego mówią wręcz jednomyślnie: wchodzące w życie zmiany są konieczne, ale to wciąż za mało. Już dziś trwają przygotowania do kolejnych reform.

  czytaj więcej

 • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej: 500 plus dla niepełnosprawnych to priorytet [WYWIAD]

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej: 500 plus dla niepełnosprawnych to priorytet [WYWIAD]

  Wierzę, że pierwsze środki rozszerzonego 500 plus trafią do rodzin już w lipcu – mówi Bożena Borys-Szopa. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej nie obawia się negatywnego wpływu programu na rynek pracy.

  czytaj więcej

 • Poseł PiS, który jeździ na Woodstock: Jestem tam dla tysięcy młodych ludzi [WYWIAD MAZURKA]

  Poseł PiS, który jeździ na Woodstock: Jestem tam dla tysięcy młodych ludzi [WYWIAD MAZURKA]

  Ci, którzy nie głosują na Prawo i Sprawiedliwość, postrzegają moją partię jako groteskę, taką siermięgę, koturnowych, starych facetów. To się nadaje do omemowania, obśmiania, a nie do budowania przeciw nam barykad. Z Jackiem Kurzępą rozmawia Robert Mazurek

  czytaj więcej

 • USA na wojnie z biedą. Kartki żywnościowe ratują życie prawie 47 mln obywateli

  USA na wojnie z biedą. Kartki żywnościowe ratują życie prawie 47 mln obywateli

  Rządowy program kartek żywnościowych ratuje 45 mln Amerykanów przed głodem. I tworzy miejsca pracy w usługach i rolnictwie.

  czytaj więcej

 • Współczesne niewolnice, czyli polskie opiekunki niemieckich emerytów

  Współczesne niewolnice, czyli polskie opiekunki niemieckich emerytów

  Nawet dokładnie nie wiadomo, ile ich jest. Kobiet, które wyjechały, by opiekować się starcami w krajach Europy Zachodniej. Eksperci coraz częściej mówią, że to współczesne niewolnice. Bez żadnych praw.

  czytaj więcej

 • Łódź łączy pokolenia. Rewitalizacja to nie tylko remonty

  Łódź łączy pokolenia. Rewitalizacja to nie tylko remonty

  Opracowanie innowacyjnego modelu mieszkaniowego, który ma sprzyjać tworzeniu więzi między seniorami a młodszymi generacjami, także poza rodziną – taki cel postawiło sobie miasto. Efekt? Pierwszy w Polsce Dom Wielopokoleniowy, który ma być wzorem dla kolejnych tego typu inicjatyw

  czytaj więcej

 • Kadrowa karuzela w USA. Trump rozważa wymianę Mike'a Pence'a

  Kadrowa karuzela w USA. Trump rozważa wymianę Mike'a Pence'a

  Po serii porażek w europejskim tournée prezydent Trump rozważa wymianę swojego zastępcy Mike’a Pence’a w przyszłorocznym starciu o Biały Dom.

  czytaj więcej

 • Zapowiedzi coraz wyższej pensji minimalnej to kolejny cios w finanse samorządów

  Zapowiedzi coraz wyższej pensji minimalnej to kolejny cios w finanse samorządów

  Niektóre JST już zaczęły szacować, ile na tym stracą. Z ich analiz wynika, że pierwszej podwyżki w zasadzie nie odczują. Ale kolejne już tak, bo stopniowe podwyższanie uposażeń najsłabiej zarabiającym spowoduje zmianę całej siatki płac w urzędach.

  czytaj więcej

 • PiS przedstawia "piątkę dla zdrowia"

  PiS przedstawia "piątkę dla zdrowia"

  Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w sobotę w Opolu program "Piątka dla zdrowia" oparty na pięciu priorytetach: zwiększeniu finansów na zdrowie, modernizacji szpitali, wspieraniu badań kontrolnych Polaków, opiece nad seniorami oraz unowocześnieniu opieki onkologicznej.

  czytaj więcej

 • Politycy kuszą lepszym zdrowiem. Co proponują komitety wyborcze?

  Politycy kuszą lepszym zdrowiem. Co proponują komitety wyborcze?

  PiS przedstawia „piątkę dla zdrowia”, a KO zapowiada skrócenie kolejek przed gabinetem lekarza.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników