jak uzyskać prawo do lokalu komunalnego po śmierci głównego najemcy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak uzyskać prawo do lokalu komunalnego po śmierci głównego najemcy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak uzyskać prawo do lokalu komunalnego po śmierci głównego najemcy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jakie rozwiązania uniemożliwiają gminom efektywne zarządzanie mieszkaniami

  Jakie rozwiązania uniemożliwiają gminom efektywne zarządzanie mieszkaniami

  Jakie są możliwości wypowiedzenia najmu mieszkania komunalnego osobom znajdującym się w lepszej sytuacji ekonomicznej? Jakie możliwości mają gminy, aby udostępniać lokale komunalne osobom, które naprawdę potrzebują pomocy w zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych?

  czytaj więcej

 • Gminy chcą odzyskiwać mieszkania komunalne od lokatorów

  Gminy chcą odzyskiwać mieszkania komunalne od lokatorów

  Umożliwi im to przygotowywana przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego.

  czytaj więcej

 • Umowy wynajmu mieszkania socjalnego tylko na czas określony

  Umowy wynajmu mieszkania socjalnego tylko na czas określony

  W skład mieszkaniowego zasobu gminy będą wchodzić nie tylko te mieszkania, których właścicielem jest gmina, lecz także te, które mają nieuregulowany stan prawny i znajdują się w posiadaniu samorządu (gminy władają nimi jak właściciele). Z kolei z najmu okazjonalnego lokali mieszkalnych będą mogły korzystać także podmioty prowadzące działalność gospodarczą, a nie – jak dziś – tylko osoby fizyczne.

  czytaj więcej

 • Kto i kiedy może zamieszkać w lokalu socjalnym

  Kto i kiedy może zamieszkać w lokalu socjalnym

  Pani Sylwia jest w ciąży. Ślubu z ojcem dziecka nie wzięła i na razie nie ma takich planów. Są jednak razem, wspólnie wynajmują mieszkanie, ale każde zameldowane jest gdzie indziej. Ona we własnościowym mieszkaniu rodziców, on w komunalnym mieszkaniu ojca.

  czytaj więcej

 • Na sporządzenie PIT-8C zostały trzy tygodnie

  Na sporządzenie PIT-8C zostały trzy tygodnie

  Dokument ten przekazujemy do końca lutego podatnikom i fiskusowi. Firmy i różne jednostki administracyjne wykazują w nim informacje o należnościach z innych źródeł przychodów oraz niektórych przychodach kapitałowych. Przepisy nie są w tym względzie precyzyjne, warto więc skorzystać z wydanych interpretacji.

  czytaj więcej

 • Mieszkaniowy ciężar na barkach samorządów

  Mieszkaniowy ciężar na barkach samorządów

  Komunalne, socjalne, tymczasowe. Gospodarka lokalowa gminy wiąże się z wieloma kosztami i niemałymi problemami. Często też z niezadowoleniem mieszkańców, wśród których dalej panuje typowo komunistyczne myślenie: mienie państwowe, znaczy niczyje. Można je więc niszczyć

  czytaj więcej

 • Ostrożnie z ograniczeniami przy najmie lokali

  Ostrożnie z ograniczeniami przy najmie lokali

  Rada gminy powinna określić maksymalny pułap dochodów, które wykluczają wynajęcie mieszkania komunalnego. Niewyznaczenie tego kryterium może być przyczyną unieważnienia uchwały

  czytaj więcej

 • Mieszkanie komunalne w związku partnerskim

  Mieszkanie komunalne w związku partnerskim

  Mieszkam z partnerką, która jest najemcą lokalu komunalnego. Prowadzimy razem dom i łączą nas takie same relacje, jakie są w związku małżeńskim. Czy zostanę najemcą po śmierci mojej partnerki – pyta pani Joanna

  czytaj więcej

 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie komunalne na chwilę, a nie na zawsze

  Mieszkanie komunalne na chwilę, a nie na zawsze

  Proponowane zmiany w zasadach najmu mieszkań przyniosą efekty dopiero w kolejnej dekadzie. Umowy na czas określony i możliwość kontroli wysokości dochodów – takie rewolucyjne zmiany w wynajmie tanich lokali od gmin zapowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w ramach przygotowywanego właśnie programu mieszkaniowego. Gdyby dochody okazały się zbyt wysokie, gminy mogłyby podnosić najemcom czynsze.

  czytaj więcej

 • Jest reprywatyzacja, musicie się wynosić. Historia kamienicy na Mokotowie odzwierciedla patologie ostatnich lat

  Jest reprywatyzacja, musicie się wynosić. Historia kamienicy na Mokotowie odzwierciedla patologie ostatnich lat

  Niepozorna kamieniczka na Górnym Mokotowie w Warszawie. Z odpadającymi tynkami pokrytymi wiekowym brudem i liszajami wyrzeźbionymi przez grzyby. Tysiące takich zapuszczonych domów można spotkać we wszystkich polskich miastach. Historia tej konkretnej odzwierciedla wiele patologii ostatnich lat.

  czytaj więcej

 • Rząd czyści gminne budynki. Bogatsi lokatorzy na bruk

  Rząd czyści gminne budynki. Bogatsi lokatorzy na bruk

  Ministerstwo Infrastruktury chce skrócić kolejki do lokali komunalnych. Ci, którzy są w lepszej sytuacji materialnej bądź mają inne mieszkanie, stracą prawo do najmu.

  czytaj więcej

 • Będą podwyżki czynszu w lokalach komunalnych dla osób o wysokich zarobkach

  Będą podwyżki czynszu w lokalach komunalnych dla osób o wysokich zarobkach

  Osoby, które zajmują lokale komunalne i mają wysokie dochody, muszą się liczyć z podwyżką opłat za mieszkanie. Dopłacą do niego o tyle więcej, o ile wzrosła im pensja.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników