jacek kondracki adwokat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jacek kondracki adwokat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jacek kondracki adwokat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Andrzej Tomaszek: Doświadczony, ale nie wypalony

  Andrzej Tomaszek: Doświadczony, ale nie wypalony

  Jego kancelaria cieszy się renomą, a on sam uznaniem kolegów po fachu. Ale dla dobra warszawskiego samorządu jest gotów nawet zawiesić własną praktykę.

  czytaj więcej

 • "Prawo Agaty kontra Ally McBeal": Telewizyjna fikcja a prawnicza rzeczywistość

  "Prawo Agaty kontra Ally McBeal": Telewizyjna fikcja a prawnicza rzeczywistość

  -Od lipca będzie dramat. Młodzi prawnicy są nieprzygotowani do funkcjonowania na zasadach, jakich będzie od nich wymagał nowy sposób procesowania - twierdzi sędzia Barbara Piwnik. - Reforma jest powrotem do tego, co już było, ale młode pokolenie nie odnajdzie się w tym systemie, bo nie ma żadnego nawiązania. Prokuratorzy i adwokaci będą musieli być przygotowani do spraw, w których występują. Będzie to dla nich novum, a rola sędziego będzie ograniczona – wyliczała była minister sprawiedliwości, jedna z uczestniczek debaty „Prawo Agaty kontra Ally McBeal” zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim.

  czytaj więcej

 • Tajmnica zawodowa: Adwokaci ostrzegają przed podsłuchami

  Tajmnica zawodowa: Adwokaci ostrzegają przed podsłuchami

  – Mówiąc o tajemnicy adwokackiej i ogólnie o tajemnicach zawodowych, nie mówimy o tym, co chroni nas, przedstawicieli wolnych zawodów, ale o tym, co chroni obywateli. Każde próby – w większości nieudane – naruszenia tych tajemnic są de facto próbami ingerencji w prawa obywateli – mówił, rozpoczynając wczorajszą konferencję, adwokat Michał Fertak, rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników