infor prawo pracy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu infor prawo pracy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące infor prawo pracy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawo do cytatu? Według sądu dotyczy ono całych tekstów

  Prawo do cytatu? Według sądu dotyczy ono całych tekstów

  Pobieranie pełnych artykułów z gazet i ich sprzedawanie w ramach monitoringu mediów jest legalne – taki zdumiewający wyrok wydał SO w Poznaniu. Prawnicy uważają, że nie znajduje to oparcia w przepisach.

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski: Wszystkim potrzebna jest lekcja przedsiębiorczości

  Ryszard Pieńkowski: Wszystkim potrzebna jest lekcja przedsiębiorczości

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości, bezdyskusyjnie. Gospodarka to sól każdego narodu, jest fundamentem państwa. Jego siły, pozycji międzynarodowej, autorytetu. Jej rozwój to warunek sine qua non odpowiedniego rozwoju życia społecznego. I dobrze by było, żebyśmy wszyscy stale o tym pamiętali.

  czytaj więcej

 • Napęd lepszy niż w Tesli [EUREKA DGP]

  Napęd lepszy niż w Tesli [EUREKA DGP]

  Choć napędy elektryczne są znane od ponad stu lat, cały czas trzeba je udoskonalać – zwłaszcza biorąc pod uwagę potrzeby motoryzacji. To z myślą o niej inżynierowie ze Szczecina opracowali specjalny silnik elektryczny

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: Majsterkowanie w trzech wymiarach

  Eureka DGP: Majsterkowanie w trzech wymiarach

  Drukarki 3D cieszą się coraz większą popularnością. Sukces tej technologii nie oznacza, że w urządzeniach nic już się nie da poprawić. Swoje usprawnienia zaproponowali inżynierowie z Kielc.

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: Przyszłość ma grubość atomu węgla

  Eureka DGP: Przyszłość ma grubość atomu węgla

  Wynalazki wykorzystujące grafen zdominowały podium tegorocznej edycji konkursu „Eureka! DGP”.

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski: Granice naszych możliwości wyznacza wyobraźnia

  Ryszard Pieńkowski: Granice naszych możliwości wyznacza wyobraźnia

  - Praca nieuchronnie będzie się automatyzować, również w mediach. Ale na mądrych, zaangażowanych ludzi z inicjatywą zawsze będzie zapotrzebowanie - zdradza w rozmowie z Barbarą Kasprzycką, Ryszard Pieńkowski - Prezes Infor PL S.A.

  czytaj więcej

 • Kamera, która widzi (prawie) wszystko. Oto wynalazek polskich inżynierów

  Kamera, która widzi (prawie) wszystko. Oto wynalazek polskich inżynierów

  Zna to każdy miłośnik seriali kryminalnych: policjanci prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa, ale brakuje im poszlak. Nagle okazuje się, że w pobliżu miejsca zbrodni była zamontowana uliczna kamera, która zarejestrowała zdarzenie, lecz obraz jest nieostry. Z pomocą rusza technologia: pochyleni nad komputerowym monitorem śledczy mówią do technika kilka razy „powiększ, wyostrz” i – voila! – naszym oczom ukazuje się wyraźna twarz zabójcy.

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski, właściciel Grupy INFOR PL, odkupił od Ringier Axel Springer udziały w spółce INFOR Biznes

  Ryszard Pieńkowski, właściciel Grupy INFOR PL, odkupił od Ringier Axel Springer udziały w spółce INFOR Biznes

  INFOR PL oraz Ringier Axel Springer Inwestycje (RASI) podpisały umowę, na mocy której spółka INFOR PL SA staje się 100-procentowym właścicielem spółki INFOR Biznes (IB), wydającej „Dziennik Gazetę Prawną” oraz wiele serwisów internetowych, m.in. gazetaprawna.pl, dziennik.pl i forsal.pl.

  czytaj więcej

 • Eureka: Smog się nie przeciśnie

  Eureka: Smog się nie przeciśnie

  Czy to się komuś podoba, czy nie, to minie trochę czasu, zanim wygramy walkę z zanieczyszczeniem powietrza. W tym czasie możemy jednak toksyn nie wpuszczać do mieszkań – dzięki rozwiązaniu naukowca z Krakowa.

  czytaj więcej

 • Nagrody „Eureka! DGP” rozdane

  Nagrody „Eureka! DGP” rozdane

  Listę laureatów V edycji naszego konkursu zdominowali wynalazcy, których odkrycia mają uprościć i ułatwić już znane rozwiązania i procesy.

  czytaj więcej

 • Odzyskujemy papier z makulatury i szkło z butelek. A dlaczego nie kruszywo i cement ze starego betonu?

  Odzyskujemy papier z makulatury i szkło z butelek. A dlaczego nie kruszywo i cement ze starego betonu?

  Trwa szósta edycja konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”, do którego zaprosiliśmy polskie uczelnie, instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN. Do 17 maja w Magazynie DGP będziemy opisywać wynalazki nominowane przez naszą redakcję do nagrody głównej, wybrane spośród 54 prac nadesłanych przez uczelnie oraz instytuty.

  czytaj więcej

 • Pierwsze prawo samochodu elektrycznego: Im lepszy silnik, tym dalej pojedzie

  Pierwsze prawo samochodu elektrycznego: Im lepszy silnik, tym dalej pojedzie

  Trwa szósta edycja konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”, do którego zaprosiliśmy polskie uczelnie, instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN. Do 17 maja w Magazynie DGP będziemy opisywać wynalazki nominowane przez naszą redakcję do nagrody głównej, wybrane spośród 54 prac nadesłanych przez uczelnie oraz instytuty.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 maja podczas kongresu Impact’19 w Krakowie. Nagrodą jest 30 tys. zł dla zespołu, który pracował nad zwycięskim wynalazkiem, ufundowane przez Mecenasa Polskiej Nauki – firmę Polpharma, oraz kampania promocyjna dla uczelni lub instytutu o wartości 50 tys. zł w mediach INFOR Biznes (wydawcy Dziennika Gazety Prawnej), ufundowana przez organizatora.

  czytaj więcej

 • Eureka! DGP: Jak odzyskać surowce z kartonów po sokach?

  Eureka! DGP: Jak odzyskać surowce z kartonów po sokach?

  Święty Graal ekologów: ze wszystkiego odzyskać 100 proc. Teraz także z kartonów po mleku i sokach

  czytaj więcej

 • Zimny powiew znad portu. Oto prosty sposób, by zmniejszyć rachunki za prąd [EUREKA DGP]

  Zimny powiew znad portu. Oto prosty sposób, by zmniejszyć rachunki za prąd [EUREKA DGP]

  Latem nie tylko ludzie poszukują chłodu, lecz także przemysł – który przy okazji liczy na niezłe oszczędności.

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski: Wiele lat temu przewidziałem rozwój samorządu i wzrost jego roli

  Ryszard Pieńkowski: Wiele lat temu przewidziałem rozwój samorządu i wzrost jego roli

  W rozmowie z zastępcą redaktora naczelnego Markiem Tejchmanem, Ryszard Pieńkowski, prezes INFOR PL wspomina początki wydawnictwa, które zawsze nastawione było na wsparcie przedsiębiorców, którzy mogli czuć się zagubieni w gąszczu zmian.

  czytaj więcej

 • NPBP: Przyszłość ma na imię przedsiębiorczość

  NPBP: Przyszłość ma na imię przedsiębiorczość

  Czy to się komuś podoba, czy nie, biznes przesądzi o kolejnych dziesięcioleciach naszego kraju. Dlatego DGP już po raz siódmy zorganizował akcję, w której sercu są przedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski: Ćwierć wieku z Wami i dla Was, Drodzy Czytelnicy!

  Ryszard Pieńkowski: Ćwierć wieku z Wami i dla Was, Drodzy Czytelnicy!

  Dokładnie 25 lat temu, 22 października 1994 roku, ukazał się pierwszy numer tygodnika „Gazeta Prawna”, na białym papierze, który po kilku miesiącach zamieniliśmy na żółty - i tak jest dotychczas . Obecnie - po połączeniu 10 lat temu z „Dziennikiem” -„Gazeta Prawna”, często nazywana przez Was „żółtymi stronami”, jest największą częścią „Dziennika Gazety Prawnej”.

  czytaj więcej

 • Z płatnościami po wyroku lepiej nie zwlekać

  Z płatnościami po wyroku lepiej nie zwlekać

  Przegrana przed sądem może teraz oznaczać wyższe kwoty do zapłaty. W grę wchodzi nie tylko wyrównanie drugiej stronie kosztów procesu, lecz także odsetki w razie opóźnienia.

  czytaj więcej

 • Komentarz do ustawy Karta nauczyciela: Dodatki do pensji, limit czasowego zatrudnienia (cz. 2)

  Komentarz do ustawy Karta nauczyciela: Dodatki do pensji, limit czasowego zatrudnienia (cz. 2)

  Jedną z kompetencji jednostek samorządu terytorialnego jako organów prowadzących szkoły jest ustalenie wysokości i warunków przyznawania dodatków do pensji nauczycieli. Po raz pierwszy ustawodawca ją ograniczył. Odgórnie ustalił bowiem minimalną wysokość dodatku za sprawowanie funkcji wychowawcy klasy. Od 1 września 2019 r. nie może być ona niższa niż 300 zł. Rozwiązanie to, wprowadzone komentowaną ustawą z 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1287; dalej: ustawa zmieniająca), wywołało więcej kontrowersji. Otóż w nowym art. 34a Karty nauczyciela (dalej: KN) określono, że dodatek ten przysługuje za wychowawstwo klasy. Funkcję wychowawcy wykonują także przedszkolanki. Sęk w tym, że w przedszkolach nie ma klas, a są oddziały. Czy zatem ten dodatek należy się nauczycielom w tych placówkach? Spory na ten temat miała uciąć nowelizacja rozporządzenia wykonawczego, w której minister edukacji narodowej wyraźnie wskazał, że tym nauczycielom dodatek również się należy. Czy ta zmiana ucina wszystkie spekulacje? Niestety nie. Przede wszystkim wątpliwości dotyczą tego, czy minimalna wysokość dodatku obejmuje także nauczycieli przedszkoli. Samorząd uważa, że nie. Dlatego w niektórych nowelizacjach regulaminów wynagradzania uchwalonych przez rady gmin nie zagwarantowano dla przedszkolanek tego dodatku w wysokości 300 zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników