ile kosztuje prawo jazdy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ile kosztuje prawo jazdy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ile kosztuje prawo jazdy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Klienci Pesy sami składają sobie tabor

  Klienci Pesy sami składają sobie tabor

  Tramwaje, piętrusy, pociągi Dart. Nabywcy tych pojazdów boją się, że Pesa nie zdąży i wtedy stracą setki milionów unijnych dotacji.

  czytaj więcej

 • 5 finansowych pułapek przy zakupie mieszkania

  5 finansowych pułapek przy zakupie mieszkania

  Nie 10 proc., a nawet 20 proc. ceny mieszkania trzeba mieć w gotówce, aby kupić mieszkanie na kredyt. Przy wyborze wymarzonych czterech kątów łatwo też zapomnieć o ważnych kosztach, które trzeba ponieść zarówno przy zakupie, jak i potem - będąc już właścicielem. Lion’s Bank przestrzega przed popełnieniem 5 kosztownych błędów przy zakupie własnego „M”.

  czytaj więcej

 • Niesłuszne zwolnienie i brak wynagrodzenia: 8 przypadków, kiedy możesz pozwać pracodawcę do sądu

  Niesłuszne zwolnienie i brak wynagrodzenia: 8 przypadków, kiedy możesz pozwać pracodawcę do sądu

  Zatrudniony może zwrócić się do sądu o pomoc między innymi, jeśli firma niepoprawnie wystawiła mu świadectwo pracy, niesłusznie nałożyła na niego karę porządkową lub w sytuacji, gdy dana osoba chce odwołać się od wypowiedzenia umowy.

  czytaj więcej

 • Kierowcy nie piją, wolą dopalacze. Policja jest bezradna

  Kierowcy nie piją, wolą dopalacze. Policja jest bezradna

  Przepisy nie zachęcają policji, aby zaostrzyła kontrole kierowców jeżdżących po środkach odurzających.

  czytaj więcej

 • Koła w ruch. Kolej będzie pompować pieniądze w szlaki towarowe

  Koła w ruch. Kolej będzie pompować pieniądze w szlaki towarowe

  Na nowe inwestycje kolejowe ma trafić do 2023 r. 67 mld zł. Nowość jest taka, że tym razem liczą się nie tylko przewozy pasażerskie. Główny cel: przyspieszyć. Bo czas to pieniądz.

  czytaj więcej

 • Bąk: Dietetycy ocalili Audi. Ale nas zabiją

  Bąk: Dietetycy ocalili Audi. Ale nas zabiją

  Tylko w ciągu dwóch dni wpadły mi w ręce trzy materiały, z których wynika, że wszystko, czym się żywię, jest złe i szkodliwe. Zaczęło się od mięsa – naukowcy pracujący dla ONZ doszli do wniosku, że 50 g przetworzonej krowy czy świni podnosi ryzyko wystąpienia raka o 18 proc. Jeżeli tak jest w istocie, to tylko w ostatnim miesiącu zwiększyłem prawdopodobieństwo, że to, co jem, zje mnie od środka, o jakieś 8000 proc. A biorąc pod uwagę, ile schabowych i mielonych wchłonąłem przez całe swoje życie, za cud należy uznać, że w ogóle jeszcze żyję. Chętnie zamieniłbym krowy na kury, ale te z kolei karmione są tablicą Mendelejewa i prochami swoich przodków. I mają dokładnie tyle składników odżywczych co trociny.

  czytaj więcej

 • Szymaniak: Kto nas ochroni przed tymi, którzy nas chronią

  Szymaniak: Kto nas ochroni przed tymi, którzy nas chronią

  Żeby nie było: uważam posła Stanisława Żmijana za bardzo pracowitego parlamentarzystę, który w odróżnieniu od wielu innych zabiera głos tylko w tych sprawach, na których się zna. Jednak muszę przyznać, że ucieszyło mnie, że w ubiegłym tygodniu odczuł dobrodziejstwa ustawy o pijanych kierowcach na własnej skórze.

  czytaj więcej

 • Odebranie samochodu z policyjnego parkingu słono kosztuje

  Odebranie samochodu z policyjnego parkingu słono kosztuje

  Na chwilę przystanąłem przed sklepem, by załadować towar i po powrocie zobaczyłem, jak mój samochód odjeżdża na lawecie. Miałem pecha, gdyż akurat przechodzili tędy strażnicy miejscy i stwierdzili, że zatrzymałem się w miejscu niedozwolonym. Szybko zorganizowali holowanie – żali się pan Maciej. – Czy straż miejska ma prawo odholowania samochodu z jezdni na mój koszt, nawet jeśli zatrzymałem się na trochę? Kto ustala wysokość opłat za usuwanie pojazdów i ich przechowywanie oraz na jaki cel są one przekazywane? Postraszono mnie jeszcze utratą samochodu, gdy w porę go nie odbiorę. Czy to prawda – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Na koniec kadencji prezent: PO podwyższa mandaty

  Na koniec kadencji prezent: PO podwyższa mandaty

  500 zł zamiast 150 – taką karę za przewożenie dziecka bez fotelika chce wprowadzić MSW. Więcej zapłacimy też za niezapinanie pasów. Rozporządzenie ma być podpisane jeszcze przed zmianą rządu.

  czytaj więcej

 • Nowe wytyczne dotyczące alkolocków

  Nowe wytyczne dotyczące alkolocków

  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opracowało zupełnie nowy projekt rozporządzenia w sprawie wymagań funkcjonalnych i wymogów technicznych blokady alkoholowej. Chodzi o urządzenia, które wymagają od kierowcy przeprowadzenia kontroli trzeźwości przed każdorazowym uruchomieniem silnika. Jeśli stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dopuszczalny poziom (0,1 mg/dm3), blokada ma nie dopuścić do włączenia pojazdu.

  czytaj więcej

 • Bąk: Einstein jeździłby audi. Ja wolę citroena

  Bąk: Einstein jeździłby audi. Ja wolę citroena

  Kursy na prawo jazdy są obecnie oderwane od rzeczywistości. Najpierw przez 30 godzin człowiek szuka odpowiedzi na idiotyczne pytania w rodzaju: „Czy jadąc przez wieś, można wyprzedzić zaprzęg konny”, a przez następne 10 godzin uczy się parkowania tyłem na parkingu przed Biedronką.

  czytaj więcej

 • Z wielkiego CEPiK ostał się tylko listek. Ewidencja pojazdów i kierowców nie ruszy od stycznia 2016 r.

  Z wielkiego CEPiK ostał się tylko listek. Ewidencja pojazdów i kierowców nie ruszy od stycznia 2016 r.

  Nowa, kosztująca ok. 140 mln zł Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) miała od stycznia 2016 r. być używana przez starostwa wydające prawa jazdy, a także m.in. policję, sądy, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, stacje kontroli pojazdów czy szkoły jazdy. Miała też posłużyć do obsługi rygorystycznego okresu próbnego dla początkujących kierowców (chodzi m.in. o bardziej restrykcyjne ograniczenia prędkości dla takich osób, łatwiejszą możliwość utraty prawa jazdy czy konieczność przejścia dwóch dodatkowych kursów po uzyskaniu uprawnień), którym zmotoryzowani Polacy mieli być objęci również od stycznia 2016 r.

  czytaj więcej

 • Straż miejska bez fotoradarów i wyższe mandaty. Jakie zmiany od 2016

  Straż miejska bez fotoradarów i wyższe mandaty. Jakie zmiany od 2016

  Od stycznia 2016 roku straż miejska nie będzie wystawiała mandatów za przekroczenie prędkości. Jednocześnie wzrośnie wysokość mandatów karnych i łatwiej można będzie stracić prawo jazdy.

  czytaj więcej

 • Import rośnie, auta się starzeją: Coraz więcej używanego złomu w Polsce

  Import rośnie, auta się starzeją: Coraz więcej używanego złomu w Polsce

  Ponad połowa sprowadzanych do naszego kraju pojazdów używanych ma więcej niż 10 lat.

  czytaj więcej

 • Zniżki na przejazdy dla seniorów? Tylko w Intercity

  Zniżki na przejazdy dla seniorów? Tylko w Intercity

  Chcę się wybrać do córki na święta. Słyszałam, że PKP wprowadziło zniżki dla seniorów. Poszłam do kasy i okazało się, że muszę wykupić jakąś specjalną kartę. To co to za zniżka, skoro muszę za nią zapłacić – denerwuje się pani Alina. – Nie jeżdżę często pociągiem i żadne karty na zniżki nie są mi potrzebne – dodaje czytelniczka

  czytaj więcej

 • Jak działa mózg przestępcy. Wywiad z Wojciechem Glacem

  Jak działa mózg przestępcy. Wywiad z Wojciechem Glacem

  O tym, że nasze działania są wypadkową procesów uświadomionych i nieuświadomionych. I w ogromnym stopniu zdeterminowane poziomem różnych neurotransmiterów.

  czytaj więcej

 • Modernizacja leopardów po świętach. Pieniądze zgarnie polski przemysł

  Modernizacja leopardów po świętach. Pieniądze zgarnie polski przemysł

  Umowa na modernizację leopardów 2 A4 zostanie podpisana tuż po świętach. Jej wartość to ok. 2,3 mld zł. Połowa tej kwoty ma trafić do polskiego przemysłu.

  czytaj więcej

 • Wykorzystanie grawitacji mogłoby przenosić nas w przyszłość [WYWIAD]

  Wykorzystanie grawitacji mogłoby przenosić nas w przyszłość [WYWIAD]

  Rozmowa z dr. hab. Jackiem Szczytko, fizykiem z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • Narty w Austrii. Gdzie warto się wybrać?

  Narty w Austrii. Gdzie warto się wybrać?

  Na miłośników białego szaleństwa w Austrii czeka ponad 7 300 km tras w 420 ośrodkach. Które miejsca warto wybrać na zimowy wypoczynek z nartami lub deską snowboardową? Wszystko zależy od naszego gustu. Stoki i ośrodki można porównywać np. bazie SkiResort.info

  czytaj więcej

 • Bąk: Jeszcze więcej śniegu poproszę!

  Bąk: Jeszcze więcej śniegu poproszę!

  Zapewne i do waszych uszu dotarła informacja, że lada chwila na drogi wyjedzie pierwszy polski samochód. I to supersportowy: arrinera hussarya. Jak chwali się producent, którego zakład znajduje się w szopie na peryferiach Warszawy, auto zostało zaprojektowane, skonstruowane i zbudowane w kraju. To doskonała informacja.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne