ile kosztuje egzamin na prawo jazdy b

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ile kosztuje egzamin na prawo jazdy b. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ile kosztuje egzamin na prawo jazdy b.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawo jazdy: te aplikacje pomogą ci zdać egzamin

  Prawo jazdy: te aplikacje pomogą ci zdać egzamin

  Prezentujemy sześć aplikacji na Androida, dzięki którym przyswoisz i usystematyzujesz widzę potrzebną do zaliczenia egzaminu na prawo jazdy kategorii B. Nie zabranie również wirtualnej przejażdżki po ulicach miasta, którą zapewnia oprogramowanie Prawo Jazdy 3d.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie drogowym: Alkolock w każdym samochodzie

  Zmiany w prawie drogowym: Alkolock w każdym samochodzie

  Eksperci są zdania, że samo zaostrzanie sankcji nie wyeliminuje z dróg kierujących pod wpływem alkoholu. Dlatego ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które mają przyczynić się do zmniejszenia liczby pijanych na drogach.

  czytaj więcej

 • Będą ograniczenia w lataniu dronami

  Będą ograniczenia w lataniu dronami

  Latem tego roku mają pojawić się ograniczenia w lataniu dronami - dowiedział się reporter RMF FM. Dla wielu pilotów tych maszyn pojawią się obowiązkowe "prawa jazdy" potrzebne do kierowania dronami. Ograniczony zostanie także zasięg ich latania. Sprzedawcy dronów będą musieli także rozdawać kupującym instrukcje obsługi.

  czytaj więcej

 • Uwaga, senior na drodze: Unia broni się przed starszymi kierowcami

  Uwaga, senior na drodze: Unia broni się przed starszymi kierowcami

  Prawa jazdy wydawane czasowo, dodatkowe egzaminy: świat broni się przed starymi kierowcami. W Niemczech, Holandii czy krajach skandynawskich władze postawiły na system dobrowolnych szkoleń i warsztatów, podczas których seniorzy mogą poznać swoje faktyczne umiejętności i samemu ocenić, czy są w stanie jeszcze wsiąść za kółko.

  czytaj więcej

 • Myślisz o prawie jazdy? Lepiej się pospiesz

  Myślisz o prawie jazdy? Lepiej się pospiesz

  Ciągle słyszę o zmianach dotyczących procedury ubiegania się o prawo jazdy kat. B. Chcę wreszcie zapisać się na kurs i zdobyć uprawnienia. Czy to jest dobry moment – pyta pan Andrzej.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy: Czy rezygnując z teorii zapłacimy mniej?

  Prawo jazdy: Czy rezygnując z teorii zapłacimy mniej?

  Mija siedem miesięcy, odkąd przyszli kierowcy mogą rezygnować z wykładów w szkołach jazdy. Z tej możliwości korzysta jednak tylko 4 proc. kandydatów.

  czytaj więcej

 • Jak zdobyć prawo jazdy: Fakty i mity

  Jak zdobyć prawo jazdy: Fakty i mity

  Choć w organizacji procesu ubiegania się o prawo jazdy od 2013 r. zaszło już wiele zmian, kolejne czekają nas od przyszłego roku.

  czytaj więcej

 • Inwazja dronów. Kosztowne prawo jazdy ma powstrzymać amatorów

  Inwazja dronów. Kosztowne prawo jazdy ma powstrzymać amatorów

  Od początku roku wydano już niemal tysiąc certyfikatów na komercyjne wykorzystywanie dronów. Pod koniec ubiegłego roku takich praw jazdy było ledwie trochę ponad trzysta. Boom trwa, bo chętni na to, by móc wykorzystywać bezzałogowce coraz popularniejsze choćby na rynku reklamy, spieszą się przed zmianami prawa.

  czytaj więcej

 • Jazda polska: Jak łamać przepisy i nie stracić uprawnień

  Jazda polska: Jak łamać przepisy i nie stracić uprawnień

  Zaostrzenie prawa bardziej zmieniło zachowania policjantów niż kierowców: wystawiają mniej mandatów za prędkość, a więcej za inne wykroczenia. Okazuje się również, że jeździmy szybciej, ale uważamy, by nie odebrano nam prawa jazdy.

  czytaj więcej

 • Trudno oceniać onkocelebrytów. Zachorowali i musieli wykrzyczeć tę chorobę [WYWIAD]

  Trudno oceniać onkocelebrytów. Zachorowali i musieli wykrzyczeć tę chorobę [WYWIAD]

  Nie oceniam onkocelebrytów, bo znam ludzi, którzy zachorowali i musieli wykrzyczeć tę chorobę. Wszyscy pamiętamy hasło „Zbieram na cycki” fundacji Rak & Roll i inne akcje. Tylko, wie pani, jak się pod koniec roku robi kwerendę, to okazuje się, że Małgosia nie odbiera telefonów, Agnieszki też nie ma...

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy na nowych zasadach dopiero w 2018 [ZMIANY]

  Prawo jazdy na nowych zasadach dopiero w 2018 [ZMIANY]

  Zmiany dotyczące prawa jazdy nie wejdą w życie 1 stycznia 2017 r. Termin ten w związku problemami z uruchomieniem systemu CEPIK 2.0 przesunięto na 4 czerwca 2018 r. Aby zostać pełnoprawnym kierowcą po tym terminie trzeba będzie przejść dodatkowe szkolenia oraz dostosować się do ograniczeń związanych 8-miesięcznym okresem próbnym.

  czytaj więcej

 • Kolejne zmiany w prawie jazdy? Rząd chce wprowadzić dodatkowe kursy przed egzaminem

  Kolejne zmiany w prawie jazdy? Rząd chce wprowadzić dodatkowe kursy przed egzaminem

  Resort infrastruktury rozważa wprowadzenie dodatkowych kursów przed przystąpieniem do egzaminu.

  czytaj więcej

 • Sędziowie nie idą na barykady: Ogłoszona przez kolejnego ministra sprawiedliwości reforma niezbyt ich wzrusza

  Sędziowie nie idą na barykady: Ogłoszona przez kolejnego ministra sprawiedliwości reforma niezbyt ich wzrusza

  Wbrew temu, co można by przypuszczać, słuchając opinii wygłaszanych przez prominentnych przedstawicieli sędziowskiego samorządu, osoby zakładające do pracy togi z fioletowymi obszywkami i złote łańcuchy są dalekie od tego, aby pobiec z bronią na barykady w celu obrony demokracji i niezawisłości ich zawodu. Ogłoszona przez kolejnego ministra sprawiedliwości reforma systemowa także niezbyt ich wzrusza. – Pożyjemy, zobaczymy – mówią. I dodają, że zmiany są potrzebne. Analiza sytuacji i pomysły, jakie zaserwował niedawno Zbigniew Ziobro, są w większości zasadne i słuszne. Ale trzeba zobaczyć, w jaki sposób (i czy w ogóle) te hasła zostaną zrealizowane.

  czytaj więcej

 • Bąk: Trump, mam auto dla Ciebie

  Bąk: Trump, mam auto dla Ciebie

  Po gigantycznym karambolu, jaki miał miejsce kilka tygodni temu na A1 pod Łodzią, ktoś rzucił pomysł, by bezwzględnie zakazać ciężarówkom wyprzedzania się na ekspresówkach i autostradach. I automatycznie przyklasnęło mu pół Polski. Informację szybko podchwyciło Ministerstwo Infrastruktury i Nicnierobienia, które podobno poważnie zastanawia się nad przygotowaniem stosownego przepisu. I wszyscy powtarzają taki sam argument: „manewr ten zmusza w wielu przypadkach kierowców aut osobowych jadących za ciężarówkami do nagłego hamowania. Samo wyprzedzanie zaś bywa czasochłonne, co prowadzi do utrudnień w płynności ruchu”.

  czytaj więcej

 • Jak zredukować punkty karne w 2017

  Jak zredukować punkty karne w 2017

  Kierowcy naruszający przepisy ruchu drogowego mogą zostać ukarani mandatem karnym. Dodatkowo, w wybranych sytuacjach określonych w taryfikatorze, na konto prowadzącego pojazd trafia konkretna liczba punktów karnych. Te jednak można zredukować.

  czytaj więcej

 • Ochotnicze Hufce Pracy nie zniknęły razem z Polską Ludową. To wciąż wielka państwowa instytucja, która cały czas pomaga młodzieży

  Ochotnicze Hufce Pracy nie zniknęły razem z Polską Ludową. To wciąż wielka państwowa instytucja, która cały czas pomaga młodzieży

  Co jakiś czas ktoś wpada na pomysł, że te hufce to może głupi pomysł, że za dużo na nie idzie pieniędzy, które można by przeznaczyć na coś innego. W tym roku OHP będą kosztowały budżet państwa 297,2 mln zł. Za podobną kwotę swojego czasu została sprzedana na aukcji najdroższa rzeźba świata – „Idący człowiek” Alberta Giacomettiego. Tyle że „Człowiek” jest jeden (w sześciu odlewach), a ich tysiące. I wciąż idą. 

  czytaj więcej

 • Bąk: Tylko dla ludzi mądrych [Volvo XC40]

  Bąk: Tylko dla ludzi mądrych [Volvo XC40]

  Być może słyszeliście o wypadku, jaki miał miejsce kilka dni temu na trasie ekspresowej S8. Dwóch dżentelmenów najpierw niewinnie zajeżdżało sobie drogę, następnie zaczęli zalotnie i delikatnie ocierać się o siebie zderzakami, aż w końcu obaj doszli do wniosku, że lepiej będzie się zatrzymać. Stanęli więc, wysiedli z aut, obrzucili się czułymi słowy, a potem postanowili rozstrzygnąć spór za pomocą pięści. Gdy skoczyli ku sobie, przywalił w nich białoruski TIR.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników