handel obwoźny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu handel obwoźny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące handel obwoźny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kupujesz towar? Lepiej sprawdź od kogo. Możesz mieć problemy z fiskusem

  Kupujesz towar? Lepiej sprawdź od kogo. Możesz mieć problemy z fiskusem

  Prowadzę firmę budowlaną – opowiada pan Jan, przedsiębiorca z Warszawy. – Jakiś czas temu odwiedził mnie przedstawiciel handlowy firmy X i zaproponował materiały – 10 proc. taniej niż u konkurencji. Nie zastanawiałem się, bo towar był świetnej jakości, płatność na miejscu, faktura do ręki, żal było nie kupić. Dobiliśmy targu jeszcze kilka razy, a potem kontakt się urwał. Problemy zaczęły się po kilku latach, kiedy w mojej firmie pojawili się urzędnicy kontroli skarbowej. Twierdzą, że dostawca był oszustem, ale karzą za to mnie – żali się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Seniorzy z coraz większymi długami. Rośnie wartość kredytów spłacanych przez emerytów z opóźnieniem

  Seniorzy z coraz większymi długami. Rośnie wartość kredytów spłacanych przez emerytów z opóźnieniem

  Ponad 426 tys. osób w wieku 65 plus opóźnia spłatę kredytów wartych prawie 4 mld zł o dłużej niż trzy miesiące – wynika z danych BIK.

  czytaj więcej

 • Jak założyć firmę w Niemczech?

  Jak założyć firmę w Niemczech?

  Procedura założenia własnej firmy w Niemczech odbywa się we właściwym miejscowo urzędzie ds. działalności gospodarczej (Gewerbeamt), gdzie należy złożyć odpowiedni formularz wraz z wymaganymi załącznikami.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa? Rolnicy nadal czekają na ustawę

  Sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa? Rolnicy nadal czekają na ustawę

  Poselski projekt ustawy o sprzedaży żywności przez rolników trafi do prac sejmowych - zdecydowała w środę sejmowa komisja ustawodawcza. Do projektu miało zastrzeżenia Biuro Analiz Sejmowych, które wskazywało, że jest on niezgodny z unijnym prawem.

  czytaj więcej

 • Kukiz'15 apeluje w imieniu rolników: Nie blokujcie ustawy o sprzedaży bezpośredniej

  Kukiz'15 apeluje w imieniu rolników: Nie blokujcie ustawy o sprzedaży bezpośredniej

  Dopuszczenie do sprzedaży przetworzonych produktów przez rolników pozwoli podnieść się im z kolan. Większe zyski zostaną też w kieszeni rolnika - przekonuje Jarosław Sachajko z Kukiz'15. Apelował do marszałka Sejmu, by ten nie "blokował" projektu ustawy w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedzielę: Nie będzie regionalnych jarmarków

  Zakaz handlu w niedzielę: Nie będzie regionalnych jarmarków

  Ograniczona będzie sprzedaż towarów w trakcie niedzielnych jarmarków, pikników, giełd. Ucierpią na tym przede wszystkim regiony turystyczne.

  czytaj więcej

 • Emerytury i zakaz handlu niedzielę: Zobacz, jakich możesz się spodziewać zmian w prawie

  Emerytury i zakaz handlu niedzielę: Zobacz, jakich możesz się spodziewać zmian w prawie

  Projekty - zaostrzający przepisy antyaborcyjne i zakazujący handlu w niedzielę - są już w sejmie. W najbliższym czasie Polacy mogą spodziewać się też zmian w systemie emerytalnym.

  czytaj więcej

 • Kto pierwszy przy zajęciu pasa drogowego, ten lepszy

  Kto pierwszy przy zajęciu pasa drogowego, ten lepszy

  Prowadzę handel obwoźny. Wystąpiłem do urzędu miasta o wydanie zezwolenia na zajęcie fragmentu pasa drogowego w celu sprzedaży kwiatów i zniczy od 15 października do 30 listopada br. Dostałem decyzję odmowną. W uzasadnieniu podano, że zezwolenie dostała inna osoba, bo wcześniej niż ja złożyła wniosek (w czerwcu). Uważam, że zostałem pokrzywdzony. Po pierwsze, od kilku lat dostawałem zezwolenia na to miejsce, po drugie, nie konsultowano ze mną tej decyzji, po trzecie, urzędnik sam doradził, żeby wniosek złożyć w sierpniu. Czy jest szansa na zmianę decyzji?

  czytaj więcej

 • Abolicja podatkowa. Komu przysługuje?

  Abolicja podatkowa. Komu przysługuje?

  Abolicja dla skruszonych podatników umożliwiłaby tym, którzy nie byli organizatorami procederu unikania opodatkowania powrót na normalny, legalny rynek . Mogłoby to być korzystnym rozwiązaniem dla gospodarki. Aplikacje, rozszerzenie uprawnień i toga dla doradców podatkowych podniosłyby rangę zawodu i poprawiły jakość systemu prawno-podatkowego - uważają przedstawiciele Krajowej Izby Doradców Podatkowych i sędziowie sądów administracyjnych. Rozmawiało z nimi Centrum Prasowe PAP.

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedzielę: Interpretacja ministerstwa niezgodna z ustawą [10 PRZYKŁADÓW]

  Zakaz handlu w niedzielę: Interpretacja ministerstwa niezgodna z ustawą [10 PRZYKŁADÓW]

  Ministerstwo Pracy w porozumieniu z Państwową Inspekcją Pracy wydało „nterpretację przepisów ustawy o zakazie handlu w niedziele. Jest ona  w wielu miejscach niezgodna z brzmieniem ustawy i może narażać obywateli na odpowiedzialność karną za jej stosowanie - alarmuje m Obywatelskiego Rozwoju. Zdaniem Think tanku władza wykonawcza nie może wyręczać ustawodawcy w ustalaniu tego, co jest zabronione lub dozwolone oraz władzy sądowniczej w stosowaniu prawa. - W przeciwieństwie od interpretacji podatkowych, resort pracy nie ma żadnej kompetencji do wydawania wiążącej wykładni przepisów prawa pracy - twierdzą eksperci.

  czytaj więcej

 • Kasy fiskalne są, ale mało gdzie je widać

  Kasy fiskalne są, ale mało gdzie je widać

  Handel obwoźny na takich samych zasadach jak stacjonarny, a więc sprzedawcy zobligowani są do posiadania kas fiskalnych. Jak jest na rynku w Radomsku? Różnie, choć kupujący do paragonu wagi nie przywiązują. Robi to natomiast skarbówka i wystawia mandaty.

  czytaj więcej

 • Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

  Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

  15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

  czytaj więcej

 • Prowadzenie księgi podatkowej. Komentarz do rozporządzenia

  Prowadzenie księgi podatkowej. Komentarz do rozporządzenia

  Rozporządzenie ministra finansów z 23 grudnia 2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. poz. 2544)

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników