handel długami

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu handel długami. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące handel długami.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Trzy metody na trzydziestokrotność: Zniesienie pułapu składek emerytalnych pozbawi najbogatszych przywilejów

  Trzy metody na trzydziestokrotność: Zniesienie pułapu składek emerytalnych pozbawi najbogatszych przywilejów

  Jeden z pomysłów dotyczących jednolitego podatku to likwidacja progu, od którego przestaje się płacić ZUS. To zysk dla budżetu większy niż z podatku bankowego i handlowego razem wziętych. 331,9 tys. osób. Właśnie tylu ubezpieczonych w 2015 r. miało na tyle wysokie zarobki, że przekroczyły one trzydziestokrotność średniej płacy i tym samym nie musieli do końca roku płacić składek emerytalnych. Tak wynika z informacji ZUS. Efekt? Niższe wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznego o 6,2 mld zł.

  czytaj więcej

 • Woś: Pogrzeb neoliberalizmu nie może być udawany

  Woś: Pogrzeb neoliberalizmu nie może być udawany

  Mam dwie wiadomości. Dobrą i złą. Dobra jest taka, że neoliberalna ortodoksja nie jest już dominującą ideologią ekonomiczną. Ale zła polega na tym, że nawet wielu z tych, którzy to powtarzają nadal gada neoliberalizmem. Często nawet o tym nie wiedząc.

  czytaj więcej

 • Wilkowicz: Rewolucja w MFW nie dla nas

  Wilkowicz: Rewolucja w MFW nie dla nas

  Niedawny tekst „Neoliberalism: Oversold?” trzech urzędników Międzynarodowego Funduszu Walutowego dał niemały powód do radości Zbigniewowi Parafianowiczowi („Liberalizm jest passé”, Magazyn DGP z 17 czerwca) i nieco mniejszy Rafałowi Wosiowi („Pogrzeb neoliberalizmu nie może być udawany”, DGP z 20 czerwca).  W przypadku Wosia zadowolenie zmniejsza konstatacja, że chociaż autorzy z MFW podważają sensowność neoliberalnego podejścia, to w realnym świecie mamy go wciąż o wiele za dużo: zaczynając od wycofywania się państwa z obowiązków wobec obywateli (tanie mieszkalnictwo, niska jakość edukacji) przez utrzymywanie mocniejszej pozycji pracodawców w stosunku do pracowników, aż po trwające negocjacje w  sprawie unijno-amerykańskiego układu o wolnym handlu TTIP.

  czytaj więcej

 • Gospodarcze skutki Brexitu: Umocnienie franka i niższy wzrost gospodarczy Polski

  Gospodarcze skutki Brexitu: Umocnienie franka i niższy wzrost gospodarczy Polski

  Praktycznie każda sfera naszej ekonomii negatywnie odczułaby wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Wyjątkiem mógłby być rynek pracy. Jeśli dojdzie do Brexitu, to należy pytać nie o to, czy jego skutki będą negatywne, lecz jak bardzo. Tak przynajmniej wynika z ocen ekspertów i analityków, z którymi rozmawialiśmy.

  czytaj więcej

 • Długi w transporcie nie topnieją

  Długi w transporcie nie topnieją

  Silny wzrost gospodarczy nie przekłada się na poprawę sytuacji w branży transportowej. Podwyżka cen paliw, wciąż duża konkurencja odbijają się na marżach przewoźników, którzy są coraz gorszymi płatnikami.

  czytaj więcej

 • Brexit: Brytyjscy politycy uspokajają rynki, dla których najgorsza jest niepewność

  Brexit: Brytyjscy politycy uspokajają rynki, dla których najgorsza jest niepewność

  Brytyjscy politycy uspokajają rynki finansowe. Kluczowe będą najbliższe dni i pierwsze decyzje polityczne. Efekty Brexitu są odczuwalne na całym świecie, ale będą miały niewielki wpływ na ceny surowców.

  czytaj więcej

 • Plan Morawieckiego wchodzi w fazę operacyjną. Nastąpi zmiana dyplomacji handlowej

  Plan Morawieckiego wchodzi w fazę operacyjną. Nastąpi zmiana dyplomacji handlowej

  Rząd przyjął informację na temat założeń, są one teraz w konsultacjach międzyresortowych. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ma być gotowa do końca tego roku.

  czytaj więcej

 • Paragony tylko w sieci. Zmiany od 2017 r.

  Paragony tylko w sieci. Zmiany od 2017 r.

  Papierowe wydruki już niedługo mogą zniknąć z naszego życia. Z końcem 2017 r. biznes czeka wielka wymiana kas fiskalnych na takie, które będą rejestrowały sprzedaż elektronicznie.

  czytaj więcej

 • Prezes Alior Banku: Gdzie wyrośnie nowe City

  Prezes Alior Banku: Gdzie wyrośnie nowe City

  Prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj przewiduje, że Brexit może być dobrą okazją do przyspieszenia konsolidacji polskiego sektora bankowego.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy już nie upadają tak często

  Polskie firmy już nie upadają tak często

  W I połowie roku sądy ogłosiły 328 bankructw firmowych – wynika z danych Coface. To zasługa dobrej koniunktury, która jeszcze potrwa. Od stycznia do czerwca liczba bankructw w Polsce zmniejszyła się o 14 proc. r./r. Tym samym potwierdzają się prognozy ekspertów – że ich skala będzie sukcesywnie maleć.

  czytaj więcej

 • Brexit: Równowaga ponad wszystko

  Brexit: Równowaga ponad wszystko

  Gdy na Wyspach minie szok, Londyn rzuci wyzwanie UE. I nie będzie miał innego wyjścia, jak powrót do strategii wykrwawiania kolejnych superpaństw chcących zdominować Europę. Upokorzyć, ukarać i pozostawić na obrzeżu europejskiego superpaństwa. Tak w skrócie można odczytać zamysły wobec Wielkiej Brytanii, jakie mają wpływowi zwolennicy dalszej szybkiej unijnej integracji. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker tuż po ogłoszeniu wyników referendum zaczął domagać się od brytyjskiego rządu, by ten od razu rozpoczął negocjacje o wyjściu z Unii.

  czytaj więcej

 • Złoty umocnił się wobec głównych walut

  Złoty umocnił się wobec głównych walut

  W czwartek złoty nieco zyskał wobec głównych walut, choć wobec innych walut naszego regionu stracił. Ok. 17.50 za euro trzeba było zapłacić 4,43 zł, za dolara 4,00 zł, za franka 4,09 zł, a za funta 5,17 zł.

  czytaj więcej

 • Współczesne niewolnictwo: Polska niechlubnym liderem Europy

  Współczesne niewolnictwo: Polska niechlubnym liderem Europy

  Na świecie jest ich 46 mln, a w Polsce 181 tysięcy – tyle zdaniem Walk Free Foundation żyje współczesnych niewolników. W tym roku Polska znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia wśród wszystkich krajów europejskich.

  czytaj więcej

 • Franczyza - biznes pod cudzym logo traci na popularności

  Franczyza - biznes pod cudzym logo traci na popularności

  Polski rynek franczyzy czas boomu ma już za sobą. Nowym graczom coraz trudniej na nim zaistnieć. Świadczy o tym rosnąca liczba porażek wśród sieci.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Potrzeba więcej polskiej gospodarki w gospodarce

  Morawiecki: Potrzeba więcej polskiej gospodarki w gospodarce

  Zadłużenie Polski powoduje, że znaczna część dochodu wypracowanego przez polskich przedsiębiorców jest transferowana za granicę - mówił w piątek w Łodzi wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem korzystną zmianę da wprowadzenie zasady "więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników