handel długami

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu handel długami. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące handel długami.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szef KNF: Koszty wynikające z kredytów frankowych powinny ponieść banki i kredytobiorcy [WYWIAD]

  Szef KNF: Koszty wynikające z kredytów frankowych powinny ponieść banki i kredytobiorcy [WYWIAD]

  Problem kredytów frankowych dotyczy zarówno banków, jak i kredytobiorców, dlatego koszty związane z rozwiązaniem tego problemu powinny solidarnie ponieść obie strony - uważa kończący kadencję przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

  czytaj więcej

 • Dalekie rynki kuszą mimo barier

  Dalekie rynki kuszą mimo barier

  AKCJA DGP Eksport w odległe obszary to wyzwanie. Z każdym rokiem przybywa jednak firm, które je podejmują. W Europie robi się za ciasno.

  czytaj więcej

 • Klinger i Janczura: Polak. Najlepszy klient firmy pożyczkowej

  Klinger i Janczura: Polak. Najlepszy klient firmy pożyczkowej

  Szpitale to skarbonki bez dna. Pieniędzy zawsze brakuje. Paradoks polega na tym, że równocześnie to doskonały i przynoszący wysokie zyski interes. Dla firm pożyczkowych. Bo tak naprawdę szpital to jeden z bardziej wiarygodnych klientów. Może i nie płaci na czas. Może jest na skraju bankructwa, ale za nim stoją państwowe pieniądze. Jakby co, to i tak zapłaci albo samorząd, albo Ministerstwo Zdrowia. Nikt przecież nie dopuści do tego, by zlikwidować placówkę.

  czytaj więcej

 • Pracodawcy we mgle. Rząd nie rozpieszcza już przedsiębiorców

  Pracodawcy we mgle. Rząd nie rozpieszcza już przedsiębiorców

  Zaczyna brakować rąk do pracy, rząd wprowadza prosocjalne rozwiązania, związki zawodowe dyktują zmiany w prawie. A firmy w tej nowej rzeczywistości nie umieją się odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Pracodawcy we mgle

  Pracodawcy we mgle

  Zaczyna brakować rąk do pracy, rząd wprowadza prosocjalne rozwiązania, związki zawodowe dyktują zmiany w prawie. A firmy w tej nowej rzeczywistości nie umieją się odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Komu oddać rodzinny biznes?

  Komu oddać rodzinny biznes?

  Przedsiębiorcy okresu transformacji mają dylemat – jak zorganizować firmy, by prosperowały jeszcze wiele lat po ich odejściu na emeryturę. Sukcesorów upatrują najczęściej w dzieciach. Te nie garną się jednak, by pójść w ślady rodziców. Może to grozić upadkiem wielu najmniejszych, jednoosobowych podmiotów.

  czytaj więcej

 • Morawski: Część populizmu to fala przejściowa

  Morawski: Część populizmu to fala przejściowa

  Polityka to teraz dla inwestorów główne źródło zagrożenia. Niedawno oglądałem krótki filmik nakręcony przez szwajcarski bank UBS, w którym różni analitycy wypowiadali się na temat trendów rynkowych w przyszłości.

  czytaj więcej

 • Najstarszy żyjący noblista ekonomiczny: Demokracja to utopia, a państwo to kij na rynki [WYWIAD]

  Najstarszy żyjący noblista ekonomiczny: Demokracja to utopia, a państwo to kij na rynki [WYWIAD]

  Nasze jednostkowe preferencje są tak złożone, że żaden kandydat nie spełnia ich w całości. Może być tylko im bliski. W związku z tym nigdy nie wybieramy kandydata, który nam odpowiada, ale wybieramy tego, który najmniej nam nie odpowiada - mówi Kenneth Arrow.

  czytaj więcej

 • Nagroda Nobla dla prezydenta Kolumbii: Nowe oblicze starej katastrofy

  Nagroda Nobla dla prezydenta Kolumbii: Nowe oblicze starej katastrofy

  I tak się spotkamy: za dziesięć lub dwadzieścia tysięcy trupów – miał powiedzieć rządowym negocjatorom jeden z liderów kolumbijskiej partyzantki FARC, gdy rozmowy na temat pokoju znalazły się w impasie. Prezydent Juan Manuel Santos jest na najlepszej drodze, by raz jeszcze udowodnić trafność tej mitycznej frazy.

  czytaj więcej

 • Awansowaliśmy w Doing Business, ale PKB słabnie za sprawą inwestycji

  Awansowaliśmy w Doing Business, ale PKB słabnie za sprawą inwestycji

  Więcej długu, więcej dochodów. Dług polskiego sektora instytucji rządowych i samorządowych liczony metodą unijną wzrósł w II kwartale do 53,8 proc. PKB wobec 52,1 proc. PKB w I kwartale – podał Eurostat. Rok wcześniej dług wynosił 51,1 proc. PKB. Ministerstwo Finansów robi jednak wiele, by zmniejszyć tempo przyrostu zadłużenia – walczy o każdą złotówkę dochodów. Resort poinformował, że po trzech kwartałach tego roku kontrolerzy „odzyskali” prawie 1,6 mld zł dochodów, których podatnicy nie odprowadzili do budżetu. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku kwota się niemal podwoiła (wtedy było to 870 mln zł). Duża część to zatrzymane zwroty VAT na ponad 566 mld zł (wzrost w ujęciu rocznym o około 335 proc.).

  czytaj więcej

 • Bildt: Bałtyk to morze natowskie i unijne. Musimy modernizować flotę

  Bildt: Bałtyk to morze natowskie i unijne. Musimy modernizować flotę

  Rosja modernizuje swoją flotę bałtycką; my powinniśmy robić to samo. Musimy mieć możliwość kontrolowania Morza Bałtyckiego pod jego powierzchnią, na powierzchni i w przestrzeni powietrznej, ponieważ Bałtyk to morze zarówno natowskie, jak i unijne - mówi PAP były premier Szwecji Carl Bildt.

  czytaj więcej

 • Tydzień na rynkach finansowych: Rynki wstrzymują oddech przed wyborami w USA

  Tydzień na rynkach finansowych: Rynki wstrzymują oddech przed wyborami w USA

  W ubiegłym tygodniu Fed utrzymał stopy proc. na niezmienionym poziomie, a dane z rynku pracy USA umocniły oczekiwania na zacieśnienie polityki pieniężnej jeszcze w tym roku. W tym tygodniu liczą się niemal wyłącznie wybory prezydenckie w USA, od których zależeć będzie sytuacja na rynkach w najbliższej przyszłości. W poniedziałek w brytyjskim parlamencie odbędzie się debata nt. Brexitu.

  czytaj więcej

 • Donald Trump: Kim jest 45. prezydent USA?

  Donald Trump: Kim jest 45. prezydent USA?

  Najstarsi ludzie w USA nie pamiętają tak niezwykłego kandydata na prezydenta, jak ubiegający się w tym roku o ten urząd z ramienia Partii Republikańskiej (GOP) Donald J. Trump.

  czytaj więcej

 • Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Z tych wyborów obie główne partie USA wychodzą poobijane. Demokraci długo nie poradzą sobie z porażką. Wszystkie wskaźniki i historyczne tendencje ich faworyzowały. Bezrobocie było rekordowo niskie, a urzędujący prezydent wyjątkowo popularny. Clinton walczyła o trzecią kadencję Obamy i przegrała z kretesem. Centrolewica musi przeprowadzić serię rozliczeń. Wielki przegrany prawyborów Bernie Sanders, jak wskazywały nawet jesienią symulacyjne sondaże, rozgromiłby Trumpa. Faworyzowanie przez establishment Clinton pomimo jej oczywistych słabości jako kandydata skończyło się katastrofą. Czas przemyśleć partyjne procedury i zwyczaje, żeby na długie lata nie oddać pola republikanom. Tymczasem Partia Republikańska też kończy tę kampanię wewnętrznie rozdarta. Do nowego Kongresu dostało się wielu kandydatów, którzy otwarcie krytykowali Trumpa. Senatorowie i kongresmeni elekci znaleźli się w wyjątkowo trudnym położeniu.

  czytaj więcej

 • Dyplomacja gniewu Trumpa. Jaka będzie polityka zagraniczna nowego prezydenta USA?

  Dyplomacja gniewu Trumpa. Jaka będzie polityka zagraniczna nowego prezydenta USA?

  Najpierw był Brexit. Teraz jest Trump. Jesteśmy świadkami podwójnej katastrofy, Europa powinna zapiąć pasy – przekonuje były szef MSZ Szwecji Carl Bildt. Jak będzie wyglądała polityka zagraniczna nowego prezydenta USA?

  czytaj więcej

 • Szykują się zmiany dla przedsiębiorców. Morawiecki przedstawił "Konstytucję biznesu"

  Szykują się zmiany dla przedsiębiorców. Morawiecki przedstawił "Konstytucję biznesu"

  Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść przedsiębiorców, stosowanie wobec nich zasady pewności prawa, gwarantującej, że raz przyjęta interpretacja prawa nie będzie przez urzędy zmieniana - to niektóre elementy projektu ustawy Prawo przedsiębiorców, przygotowanego przez ministerstwo rozwoju. Poniżej załączamy dokument.

  czytaj więcej

 • "Die Welt": Tylko Merkel może zapobiec rozpadowi Zachodu. Czy będzie ubiegać się o reelekcję?

  "Die Welt": Tylko Merkel może zapobiec rozpadowi Zachodu. Czy będzie ubiegać się o reelekcję?

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest jedynym politykiem w Europie, który może stawić czoło Donaldowi Trumpowi i zapobiec rozpadowi Zachodu - pisze Alan Posener w niedzielnym wydaniu "Die Welt". Merkel ma dziś ogłosić, czy będzie się ubiegać o reelekcję.

  czytaj więcej

 • Polska ryzykuje pójście śladami Węgier

  Polska ryzykuje pójście śladami Węgier

  Polska będzie kolejną Grecją. Tak twierdzi wiele osób w naszym kraju, a po obniżeniu wieku emerytalnego, decyzji kosztownej dla budżetu, to poczucie się nasiliło.

  czytaj więcej

 • Giełdowe spółki walczą o wyższe obroty. I inwestują

  Giełdowe spółki walczą o wyższe obroty. I inwestują

  Po trzech kwartałach mniejsze firmy wypadają lepiej od narodowych czempionów pod względem wzrostu przychodów. Ale i one mają problem ze zwiększaniem sprzedaży.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników