gus z-10

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gus z-10. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gus z-10.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Osłabienie walut antypodów

  Osłabienie walut antypodów

  Od początku tygodnia eurodolar porusza się w przedziale 1,3310 – 1,3380. Dziś również nie oczekujemy zauważalnego wzrostu zmienności, gdyż na rynkach bazowych nie ma zaplanowanych żadnych ważnych wydarzeń ani odczytów danych makro. Niskiej zmienności sprzyja również, wyczekiwanie na jutrzejszą publikację protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.

  czytaj więcej

 • Aprecjacja złotego wyhamowała

  Aprecjacja złotego wyhamowała

  Od początku sesji azjatyckiej amerykańska waluta zyskuje na wartości. Dolar umacnia się wobec wszystkich walut z grona G-10. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3265. Po umocnieniu z pierwszej części tygodnia, od wczoraj notowania złotego poruszają się w dwugroszowym przedziale wahań – kurs EUR/PLN między 4,2050 a 4,2250, natomiast USD/PLN między 3,16 a 3,18.

  czytaj więcej

 • Złoty mocniejszy na coraz płytszym rynku

  Złoty mocniejszy na coraz płytszym rynku

  Piątkowy, poranny obrót na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie złotego w stosunku do euro oraz próby osłabienia krajowej waluty w stosunku do dolara oraz franka. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1560 PLN za euro, 3,0484 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3933 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu po nieudanej próby zejścia niżej ostatecznie wynoszą 4,347% w przypadku papierów 10-letnich.

  czytaj więcej

 • Lekkie odreagowanie dolara

  Lekkie odreagowanie dolara

  W trakcie sesji azjatyckiej dolar amerykański zyskał na wartości. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,3630, a USD/PLN wzrósł pod 3,04. Od wczorajszego popołudnia stabilne natomiast pozostają notowania EUR/PLN. Kurs od rana pozostaje przy 4,14.

  czytaj więcej

 • Miesięczne minimum na EUR/USD

  Miesięczne minimum na EUR/USD

  Od początku tygodnia waluty, które w gronie G-10 cieszą się renomą najbardziej ryzykownych, czyli dolary nowozelandzki, australijski i kanadyjski umocniły się do dolara amerykańskiego o około 2 proc. W tym samym czasie euro osłabiło się o ponad 0,5 proc., a kurs EUR/USD zniżkował do 1,37 (najniżej w tym miesiącu. Na wartości zyskała polska waluta. Kurs EUR/PLN zniżkował o trzy grosze do 4,1620. Natomiast w stosunkowo wąskim przedziale bo między 3,02 a 3,05, cały tydzień pozostał kurs USD/PLN.

  czytaj więcej

 • Niska aktywność na rynku złotego, aukcja długu w kalendarzu

  Niska aktywność na rynku złotego, aukcja długu w kalendarzu

  Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę dalszego, lekkiego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1913 PLN za euro, 3,0340 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4318 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,084% w przypadku papierów 10-letnich.

  czytaj więcej

 • Jak przetrwać upały w swoim mieszkaniu

  Jak przetrwać upały w swoim mieszkaniu

  Klimatyzacja i własny basen, to najprostsze, ale i najdroższe sposoby na radzenie sobie z uciążliwym upałem. O przyjemny klimat w mieszkaniu można jednak zadbać na wiele sposobów. Osiem z nich przedstawia Lion’s Bank.

  czytaj więcej

 • Czy w ziemię warto inwestować? Tak, ale nie zawsze

  Czy w ziemię warto inwestować? Tak, ale nie zawsze

  Tylko nieliczne grunty rolne mają szansę stać się atrakcyjną inwestycją (ich udział w całości można szacować na nie więcej niż 5-10 proc.). Mimo to inwestorzy skuszeni atrakcyjnymi cenami nieruchomości rolnych często podejmują pochopne decyzje nie mając pełnej wiedzy o statusie prawnym gruntu.

  czytaj więcej

 • Jak osoba niepełnosprawna może teraz otrzymać kartę parkingową

  Jak osoba niepełnosprawna może teraz otrzymać kartę parkingową

  Wszystkie wydane dokumenty uprawniające do zatrzymywania się na uprzywilejowanych miejscach postoju, po zmianie przepisów stracą ważność. Za wyrobienie nowego trzeba zapłacić 21 zł

  czytaj więcej

 • GUS: Zbiory zboża w Polsce lepsze niż rok temu

  GUS: Zbiory zboża w Polsce lepsze niż rok temu

  Pod koniec lipca GUS wstępnie szacował zbiory zbóż na ok. 25,7-26,8 mln t, czyli o 6-10 proc. więcej niż w 2013 r.

  czytaj więcej

 • 8 sposobów na niższe rachunki za ogrzewanie

  8 sposobów na niższe rachunki za ogrzewanie

  Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? Choć tegoroczna zima jest wyjątkowo łaskawa dla naszych portfeli, to warto kuć żelazo póki gorące i dodatkowymi działaniami oszczędzić jeszcze więcej. Szczególnie, że zwykle nie wymagają one nakładów finansowych, chodzi tylko o zmianę nawyków. Źródło: Home Broker, autor Marcin Krasoń.

  czytaj więcej

 • GUS: Poprawiły się nastroje konsumenckie w czerwcu

  GUS: Poprawiły się nastroje konsumenckie w czerwcu

  Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej był w czerwcu wyższy o 3,2 pkt. proc. niż w maju br. i ukształtował się na poziomie -10,4.

  czytaj więcej

 • Pracodawcy muszą poinformować GUS o pensjach i liczbie zatrudnionych

  Pracodawcy muszą poinformować GUS o pensjach i liczbie zatrudnionych

  Przełom roku to czas na sprawdzenie, jakie obowiązki sprawozdawcze w zakresie statystyki publicznej czekają firmy i inne podmioty zatrudniające pracowników w 2016 roku.

  czytaj więcej

 • GUS czeka na informacje o wynagrodzeniach i liczbie pracowników

  GUS czeka na informacje o wynagrodzeniach i liczbie pracowników

  Przełom roku to czas, by firmy i inni pracodawcy sprawdzili, jakie sprawozdania z zakresu statystyki publicznej będą musieli składać w 2017 r.

  czytaj więcej

 • Tankowanie już uderza po kieszeni. A będzie drożej

  Tankowanie już uderza po kieszeni. A będzie drożej

  Ceny benzyny E95 i oleju napędowego wzrosły w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 30 groszy na litrze. W ostatnim tygodniu września za litr oleju napędowego trzeba było zapłacić na krajowych stacjach średnio 4,38 zł, najwięcej od ponad czterech miesięcy.

  czytaj więcej

 • Przekazywanie danych do GUS: Nowy zakres i terminy w 2018

  Przekazywanie danych do GUS: Nowy zakres i terminy w 2018

  Składanie rocznych i kwartalnych sprawozdań dotyczących zatrudnienia będzie się odbywać już tylko elektronicznie. Za to firmy będą musiały robić to częściej.

  czytaj więcej

 • Najnowsze dane o średnim wynagrodzeniu. Jest lepiej niż przewidywali eksperci

  Najnowsze dane o średnim wynagrodzeniu. Jest lepiej niż przewidywali eksperci

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu 2018 roku wyniosło 4.840,44 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 7,8 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie w tym samym okresie wzrosło o 3,7 proc.

  czytaj więcej

 • Dynamika wynagrodzeń będzie przyspieszać? Tak wynika z danych GUSu

  Dynamika wynagrodzeń będzie przyspieszać? Tak wynika z danych GUSu

  Dynamika wynagrodzeń może w kolejnych miesiącach nadal przyspieszać, natomiast dynamika zatrudnienia może nadal pozostawać relatywnie niska - takie wnioski z piątkowych danych GUS wyciąga główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników