gus formularze 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gus formularze 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gus formularze 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wszystko o Narodowym Spisie Powszechnym 2011

  Wszystko o Narodowym Spisie Powszechnym 2011

  Trwa narodowy spis powszechny. Gdyby nie było internetu, rachmistrzowie zapukaliby do drzwi każdego dorosłego Polaka. Ale dzięki sieci możemy spisać się sami. To pozwoli ograniczyć koszty. W 2002 spis kosztował 660 mln złotych, w tym ma to być ok. 500 mln zł. Oto co każdy z nas powinien wiedzieć o spisie.

  czytaj więcej

 • Ministrowie mają zadanie: przekuć zapowiedzi premiera w ustawy

  Ministrowie mają zadanie: przekuć zapowiedzi premiera w ustawy

  Expose premiera Tuska zostało wpisane do planu działań rządu. Ustawy i rozporządzenia powstaną w pół roku.

  czytaj więcej

 • Resort utrudnił uzyskanie 1 proc. PIT

  Resort utrudnił uzyskanie 1 proc. PIT

  Zmiany w sprawozdawczości OPP wprowadzone przez Ministerstwo Pracy miały ułatwić wypełnianie obowiązków, a w praktyce mogą to uniemożliwić.

  czytaj więcej

 • Ułatwienia dla małych organizacji pożytku publicznego są niewystarczające

  Ułatwienia dla małych organizacji pożytku publicznego są niewystarczające

  Z początkiem przyszłego roku wejdą w życie znowelizowane przepisy ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2010 r. nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), które umożliwią organizacjom pożytku publicznego (OPP) o przychodzie do 100 tys. zł rocznie składanie uproszczonych sprawozdań merytorycznych.

  czytaj więcej

 • Odzyskamy mniej VAT za materiały budowlane

  Odzyskamy mniej VAT za materiały budowlane

  Od końca 2011 r. systematycznie spada cena 1 mkw. powierzchni użytkowej nowego budynku mieszkalnego ogłaszana przez prezesa GUS, która wpływa na wysokość zwrotu VAT.

  czytaj więcej

 • Jak założyć własny biznes?

  Jak założyć własny biznes?

  Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej niejednej osobie jawi się jako długi i karkołomny proces. Nie jest to aż tak skomplikowane i nie zawsze wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych nakładów czasu i pieniędzy. Statystyki pokazują, że dziennie od 1 tys. do 1,2 tys. osób w Polsce decyduje się na „pójście na swoje”. Eksperci Meritum Banku i przedsiębiorcy wyjaśniają od czego zacząć.

  czytaj więcej

 • Jak w trakcie roku wybrać dogodną formę opodatkowania

  Jak w trakcie roku wybrać dogodną formę opodatkowania

  Przedsiębiorca rozpoczynający działalność musi zdecydować, czy będzie rozliczał się ryczałtem, według skali, czy liniowo. W pewnych przypadkach może w ciągu roku podatkowego skutecznie zmienić decyzję. Jeśli potem rozszerza działalność, musi uważać, czy np. nie traci prawa do ryczałtu.

  czytaj więcej

 • Wypaczona idea 1 proc. podatku: Gigantyczne sumy na reklamę, najwięcej zgarniają wyspecjalizowane organizacje

  Wypaczona idea 1 proc. podatku: Gigantyczne sumy na reklamę, najwięcej zgarniają wyspecjalizowane organizacje

  Miał wspierać niewielkie, lokalne organizacje, którym trudno w inny sposób finansować swoją działalność. Wystarczyło 10 lat, by ideę jednego procenta postawiono na głowie.

  czytaj więcej

 • Limity MdM-u wymagają szybkich poprawek? To było wiadome już 5 lat temu

  Limity MdM-u wymagają szybkich poprawek? To było wiadome już 5 lat temu

  Prezydent złożył już swój podpis pod ustawą wprowadzającą zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. Nowelizacja zasad MdM-u przewiduje m.in. włączenie używanych lokali do systemu dopłat oraz znaczący wzrost dofinansowania dla rodzin wielodzietnych. Mimo wcześniejszych uwag ekspertów i analityków, zmiany nie objęły systemu obliczania wskaźników cenowych. W obecnych warunkach, istotnym problemem jest niedopasowanie limitów MdM-u do lokalnych cen. Ta kwestia nabierze jeszcze większego znaczenia, gdy dopłaty obejmą rynek wtórny.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Pan Robert zamierza rozpocząć działalność w internecie. Prawdopodobnie będzie handlował elektroniką. W jego ofercie znajdą się więc telefony komórkowe, tablety, laptopy, a niewykluczone, że również telewizory, monitory i drukarki. Znalazł już dostawcę sprzętu i doszedł do wniosku, że będzie w stanie konkurować z innymi małymi podmiotami działającymi w internecie, które oferują podobny asortyment klientom indywidualnym. Zamierza handlować głównie na portalach aukcyjnych, oferując produkty w opcji pozwalającej na zakup po określonej cenie. – Jak powinienem rozliczać podatki w takiej działalności? I na co uważać, żeby nie narazić się fiskusowi – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Wspólny VAT dla gminy oraz jej jednostek organizacyjnych

  Wspólny VAT dla gminy oraz jej jednostek organizacyjnych

  Gmina udostępnia odpłatnie na rzecz mieszkańców lub zainteresowanych podmiotów gospodarczych swoje zasoby lokalowe. W tym celu zawarła umowy, a otrzymane od najemców opłaty rozliczała i nadal rozlicza na gruncie VAT. Od 2004 r. jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.

  czytaj więcej

 • Samobójstwa nastolatków. Winne media społecznościowe?

  Samobójstwa nastolatków. Winne media społecznościowe?

  Dane są przerażające - można przyjąć, że w Polsce co piąty zgon nastolatka spowodowany jest samobójstwem. O tym trudnym zjawisku opowiada w rozmowie z Mira Suchodolską Halszka Witkowska, suicydolog.

  czytaj więcej

 • Mniej biurokracji w kontaktach z PFRON

  Mniej biurokracji w kontaktach z PFRON

  W ciągu pięciu lat o 74 proc. spadła liczba sprawozdań wymaganych od przedsiębiorstw przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników