formularz zus zfa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu formularz zus zfa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące formularz zus zfa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wznawiając działalność gospodarczą po wakacjach, pamiętaj o złożeniu wniosku

  Wznawiając działalność gospodarczą po wakacjach, pamiętaj o złożeniu wniosku

  Przedsiębiorcy wznawiający działalność gospodarczą po wakacjach muszą pamiętać o złożeniu wniosku do CEIDG lub urzędu gminy. W przypadku drobnych usług, zawieszenie może pomóc w uniknięciu obowiązku stosowania kasy fiskalnej.

  czytaj więcej

 • ZUS zapłaci składki za legalnie zatrudnioną nianię

  ZUS zapłaci składki za legalnie zatrudnioną nianię

  W przyszłym miesiącu kończy mi się urlop macierzyński. Nie chcę jeszcze wysyłać synka do żłobka, ale nie mogę liczyć na pomoc mamy. Pomyślałam o opiekunce, lecz zarobki moje i męża nie są wystarczające. Czy mogę w tej sytuacji otrzymać pomoc od państwa, np. przynajmniej częściową refundację kosztów jej zatrudnienia – pyta pani Anna.

  czytaj więcej

 • Jakie druki trzeba złożyć za chorego byłego pracownika

  Jakie druki trzeba złożyć za chorego byłego pracownika

  Jeden z pracowników naszej firmy przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. ZUS przyznał mu to świadczenie na rok. Jednak po trzech miesiącach rozwiązaliśmy umowę o pracę z tym pracownikiem. Czy jako płatnik mamy obowiązek poinformować o tym ZUS, czy pracownik sam powinien się zgłosić do ZUS w celu dalszego wypłacania zasiłku? Jakie ewentualne druki należy przesłać do organu rentowego?

  czytaj więcej

 • 5 zasad rozliczeń z ZUS-em, które początkujący przedsiębiorca znać powinien

  5 zasad rozliczeń z ZUS-em, które początkujący przedsiębiorca znać powinien

  Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, musi pamiętać nie tylko o regularnym płaceniu podatków, ale także o terminowym odprowadzaniu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Unikanie lub zaniedbywanie tego obowiązku, tak jak w przypadku nierozliczenia się z fiskusem, może skutkować przykrymi konsekwencjami dla przedsiębiorcy. Można ich uniknąć, jeżeli już na etapie zakładania własnej firmy poznamy zasady regulowania płatności dla ZUS-u.

  czytaj więcej

 • O czym musi pamiętać rolnik, gdy zatrudnia pracownika

  O czym musi pamiętać rolnik, gdy zatrudnia pracownika

  Zatrudnienie pracownika w gospodarstwie rolnym wymaga dopełnienia szeregu obowiązków wynikających m.in. z kodeksu pracy. Rolnik-pracodawca podlegający ubezpieczeniu w KRUS musi zatrudnioną osobę zgłosić do ZUS-u i tam odprowadzać comiesięczną e-składkę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników