faktury korygujące vat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu faktury korygujące vat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące faktury korygujące vat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Fiskus ma plan, jak wesprzeć rozwój rynku kapitałowego

  Fiskus ma plan, jak wesprzeć rozwój rynku kapitałowego

  Możliwość kompensowania zysków i strat z inwestycji, preferencje dla obligacji prorozwojowych i likwidacja podatku od podwyższenia kapitału.

  czytaj więcej

 • Opłaty reprograficzne bez VAT

  Opłaty reprograficzne bez VAT

  Opłata reprograficzna ma zapewnić twórcom oraz uprawnionym z praw pokrewnych godziwą rekompensatę z tytułu potencjalnej straty, jaką mogliby ponieść w związku z kopiowaniem utworów chronionych prawem autorskim przez osoby fizyczne.

  czytaj więcej

 • Umowa leasingu w spółce. Jak ją rozliczyć bilansowo? [PORADNIA RACHUNKOWA]

  Umowa leasingu w spółce. Jak ją rozliczyć bilansowo? [PORADNIA RACHUNKOWA]

  Kiedy skorygować przychód bilansowy związany z przyznanymi rabatamiCzy spółka może dla celów bilansowych rozliczać umowę leasingu tak jak w podatkachZ jaką dokładnością należy podawać dane liczbowe zawarte w sprawozdaniuJak zaewidencjonować opłatę produktową

  czytaj więcej

 • Wyrejestrowany przedsiębiorca nie skoryguje deklaracji VAT

  Wyrejestrowany przedsiębiorca nie skoryguje deklaracji VAT

  Kto zlikwidował działalność gospodarczą, nie odzyska nadpłaconego podatku. Nie ma bowiem prawa do korekty swoich przeszłych rozliczeń – konsekwentnie twierdzi fiskus

  czytaj więcej

 • Stawka VAT na fakturze. Skarbówka zawęża status zainteresowanego

  Stawka VAT na fakturze. Skarbówka zawęża status zainteresowanego

  Kontrahent ma prawo wiedzieć, czy stawka VAT na fakturze, którą otrzymuje od firmy świadczącej usługi na jego rzecz, jest właściwa – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Skarb Państwa bogaci się dzięki błędom komorników

  Skarb Państwa bogaci się dzięki błędom komorników

  Kto kupi nieruchomość na licytacji i niesłusznie zapłaci VAT w cenie, nie ma co liczyć na zwrot nadpłaty.

  czytaj więcej

 • Wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu ciężarowego a VAT-23 [PORADNIA PODATKOWA]

  Wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu ciężarowego a VAT-23 [PORADNIA PODATKOWA]

  Jaką stawką VAT opodatkować budowę obiektów mieszkalnych przeznaczonych na placówki opiekuńczo-wychowawcze? Czy w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu ciężarowego trzeba złożyć VAT-23? Jak rozliczyć premię pieniężną otrzymaną z pominięciem dystrybutorów Ile czasu podatnik musi przechowywać dokumentację podatkową, jeżeli odliczał stratę.

  czytaj więcej

 • Podatkowy błąd sprzedawcy uprawnia do odszkodowania

  Podatkowy błąd sprzedawcy uprawnia do odszkodowania

  Nabywca, który na zasadzie odwrotnego obciążenia musi wpłacić VAT do urzędu skarbowego, może domagać się od dostawcy rekompensaty za podatek niesłusznie zapłacony w cenie towaru – orzekł Sąd Rejonowy w Białymstoku.

  czytaj więcej

 • Wyrok TSUE nie oznacza, że to koniec kart paliwowych?

  Wyrok TSUE nie oznacza, że to koniec kart paliwowych?

  Firma PROKOW Sp. z o.o. zajmuje się produkcją urządzeń mechanicznych. Spółka zatrudnia wielu pracowników, którym zapewnia osobowe samochody służbowe, a także ma flotę samochodów dostawczych i ciężarowych, które wykorzystywane są wyłącznie dla potrzeb prowadzonej działalności. Zarząd spółki uznał, że przy takiej liczbie pojazdów warto skorzystać z kart paliwowych dostarczonych przez dystrybutora.

  czytaj więcej

 • MF: Unijny trybunał nie zmienił rozliczeń VAT w budowlance

  MF: Unijny trybunał nie zmienił rozliczeń VAT w budowlance

  O rozliczeniu VAT od usług budowlanych nadal powinien decydować moment zgłoszenia prac do odbioru, a nie podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego – wynika z najnowszego komunikatu Ministerstwa Finansów.

  czytaj więcej

 • Zmiany w raportowaniu JPK. Jest nowa struktura

  Zmiany w raportowaniu JPK. Jest nowa struktura

  Skarbówka może zażądać danych dotyczących faktur przesłanych na nowych zasadach. Od 1 lipca 2019 r. faktury wystawione przed tą datą będą raportowane według wersji nowej struktury JPK_FA(2).

  czytaj więcej

 • Korekta tylko wtedy, gdy było odliczenie podatku

  Korekta tylko wtedy, gdy było odliczenie podatku

  Dłużnik, który z powodu zwłoki z zapłatą za towar lub usługę zrezygnował z odliczenia podatku naliczonego, może skorzystać z tego prawa, gdy ureguluje należność. W takiej sytuacji nie musi korygować VAT naliczonego za wcześniejsze okresy rozliczeniowe, na podstawie art. 89b ust. 1 ustawy o VAT – potwierdził dyrektor KIS.

  czytaj więcej

 • Rekompensaty za drogi prąd w pytaniach i odpowiedziach

  Rekompensaty za drogi prąd w pytaniach i odpowiedziach

  Ustawa prądowa dość mocno zagmatwała sytuację sprzedawców i odbiorców prądu, którzy nie są indywidualnymi klientami.

  czytaj więcej

 • Budimex wygrał ostatecznie spór o VAT

  Budimex wygrał ostatecznie spór o VAT

  Jeżeli roboty budowlane są realizowane na podstawie umów kontraktowych FIDIC, to fiskus nie może żądać podatku już z chwilą ich wykonania – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Rozrachunki z kontrahentami. Nowe zasady ujmowania i wyceny

  Rozrachunki z kontrahentami. Nowe zasady ujmowania i wyceny

  Przyjęte przez Komitet Standardów Rachunkowości na posiedzeniu 9 lipca br. stanowisko w sprawie rozrachunków z kontrahentami ma obowiązywać już przy sporządzaniu sprawozdań finansowych za 2019 r. Czekający na publikację w Dzienniku Urzędowym ministra finansów dokument ma pomóc w praktyce służbom księgowym w ujmowaniu, wycenie i prezentacji należności i zobowiązań wynikających z prowadzenia bieżącej operacyjnej działalności jednostki.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT 2019: Nie zawsze zapłacimy poza split paymentem

  Zmiany w VAT 2019: Nie zawsze zapłacimy poza split paymentem

  Obowiązkowa podzielona płatność to sztandarowa i kluczowa zmiana uszczelniająca VAT. Od 1 listopada br. zastąpi ona inne szczególne rozwiązania stosowane dotychczas w VAT: odwrotne obciążenie, solidarną odpowiedzialność nabywcy i sprzedawcy (choć nie zniknie ona całkowicie z przepisów) oraz kaucję gwarancyjną.

  czytaj więcej

 • Jak sobie radzić z otrzymanymi fakturami zawierającymi błędne dane

  Jak sobie radzić z otrzymanymi fakturami zawierającymi błędne dane

  Problem z fakturowaniem i korygowaniem dokumentów faktur od lat jest jednym z podstawowych, z którym muszą borykać się podatnicy. Wprowadzone z początkiem kwietnia 2017 r. przepisy przewidujące dotkliwe sankcje za nierzetelne fakturowanie bardzo zaniepokoiły podatników i zmotywowały wielu z nich do uszczelniania systemu emisji faktur oraz weryfikacji otrzymanych dokumentów.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa

  Poradnia rachunkowa

  Czy mandat karny nałożony na pracownika można zaliczyć do pozostałych kosztów operacyjnych. W jaki sposób zaksięgować zadatek na poczet dostawy towaru. Na które konto powinny trafić wydatki związane z poszukiwaniem pracowników Gdzie w księgach ująć rozchód towarów przeznaczonych na potrzeby firmy. Jakie operacje księguje się na koncie 201 w sferze budżetowej.

  czytaj więcej

 • Jak zaoszczędzić dzięki JPK i białej liście

  Jak zaoszczędzić dzięki JPK i białej liście

  Cyfryzacja rozliczeń podatkowych już przynosi wymierne efekty budżetowe. Jest więc pewne, że będzie postępować, możliwe nawet, że w szybszym tempie niż dotychczas.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć zwrot towarów u sprzedawcy i nabywcy

  Jak rozliczyć zwrot towarów u sprzedawcy i nabywcy

  X, spółka z o.o. (podatnik VAT czynny), sprzedała 28 grudnia 2018 r. towary (obuwie) Witoldowi K., przedsiębiorcy prowadzącemu samodzielnie działalność gospodarczą i posiadającemu status podatnika VAT czynnego. 28 grudnia 2018 r. na udokumentowanie sprzedaży została wystawiona faktura na kwotę 12 300 zł (w tym VAT: 2300 zł) i tego samego dnia kontrahent otrzymał tę fakturę wraz z towarami. 3 stycznia 2019 r. spółka otrzymała przelewem zapłatę. X rozpoznała podatek należny i przychody z tytułu sprzedaży obuwia w grudniu 2018 r. Niestety, 30 września 2019 r. doszło do zwrotu towaru przez kontrahenta, przy czym spółka X wystawiła fakturę korygującą na udokumentowanie zwrotu obuwia 30 sierpnia 2019 r. W fakturze tej skorygowano podstawę opodatkowania na minus o 10 000 zł, a podatek należny na minus o 2300 zł. Kontrahent otrzymał fakturę korygującą 3 września 2019 r., a potwierdzenie odbioru (tzw. żółtą zwrotkę) X otrzymała 10 września 2019 r. Jak spółka powinna rozliczyć otrzymanie zwrotu sprzedanych towarów udokumentowanych fakturą korygującą?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników