faktura vat program

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu faktura vat program. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące faktura vat program.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały rynek usług księgowych. Sprawiły, że prowadzenie dokumentów związanych z działalnością biznesową, takich jak wystawianie faktur, prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów czy środków trwałych, jest możliwe z dowolnego miejsca, do tego w prosty sposób.

  czytaj więcej

 • Sprawozdanie finansowe za 2018: Po sporządzeniu trzeba podpisać i odpowiednio opublikować

  Sprawozdanie finansowe za 2018: Po sporządzeniu trzeba podpisać i odpowiednio opublikować

  Sprawozdanie za 2018 r. musi być sporządzone w formie elektronicznej i sygnalizowaliśmy to już na naszych łamach. W praktyce pojawia się jednak coraz więcej wątpliwości, dlatego w tym dodatku zebraliśmy te pojawiające się najczęściej. Dotyczą one często aspektów technicznych, które są w tym roku szczególnie istotne.

  czytaj więcej

 • Kto i pod jakimi warunkami może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej

  Kto i pod jakimi warunkami może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej

  Jesienią ubiegłego roku rozpocząłem budowę domu jednorodzinnego. Obecnie dom jest w stanie surowym otwartym. W najbliższym czasie zamierzam ponieść wydatki na zakup i montaż: stolarki okiennej i drzwiowej, pieca gazowego kondensacyjnego oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Czy faktury otrzymane na te zakupy będę mógł rozliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej w zeznaniu podatkowym za 2019 r., skoro budowę rozpocząłem w roku poprzednim?

  czytaj więcej

 • Posłowie zgodzili się na białą listę podatników VAT

  Posłowie zgodzili się na białą listę podatników VAT

  Ministerstwo Finansów udostępni od 1 września jeden wykaz podatników VAT, w którym pojawią się też informacje o ich rachunkach bankowych. Uchwaloną w piątek nowelizację ustawy o VAT rozpatrzy teraz Senat.

  czytaj więcej

 • Będą pieniądze na piątkę Kaczyńskiego. Przegląd zmian podatkowych 2019-2020

  Będą pieniądze na piątkę Kaczyńskiego. Przegląd zmian podatkowych 2019-2020

  Danina solidarnościowa, obowiązkowy split payment, rozszerzenie struktur JPK czy kasy fiskalne online to tylko niektóre narzędzia, które mają wzmocnić budżet państwa. Dodatkowe miliony pomogą sfinansować programy socjalne partii. Uszczelnienie podatków nie oznacza jednak wyłącznie obciążenia przedsiębiorców. Ma ono poprawić kondycję finansów publicznych, co w dalszej perspektywie ma przełożyć się m.in. na obniżkę stawek VAT.

  czytaj więcej

 • Wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu ciężarowego a VAT-23 [PORADNIA PODATKOWA]

  Wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu ciężarowego a VAT-23 [PORADNIA PODATKOWA]

  Jaką stawką VAT opodatkować budowę obiektów mieszkalnych przeznaczonych na placówki opiekuńczo-wychowawcze? Czy w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu ciężarowego trzeba złożyć VAT-23? Jak rozliczyć premię pieniężną otrzymaną z pominięciem dystrybutorów Ile czasu podatnik musi przechowywać dokumentację podatkową, jeżeli odliczał stratę.

  czytaj więcej

 • MF będzie ostrzegało firmy zagrożone nieświadomym udziałem w karuzeli VAT

  MF będzie ostrzegało firmy zagrożone nieświadomym udziałem w karuzeli VAT

  Ministerstwo Finansów będzie ostrzegało firmy zagrożone nieświadomym udziałem w karuzeli VAT - zapowiedział we wtorek wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.

  czytaj więcej

 • Fiskus zaalarmuje przedsiębiorców wkręcanych w karuzele VAT

  Fiskus zaalarmuje przedsiębiorców wkręcanych w karuzele VAT

  Do firm najbardziej narażonych na podatkowe oszustwa w ciągu najbliższych tygodni trafią pierwsze listy ostrzegawcze ze skarbówki o grożącym im ryzyku udziału w oszustwie karuzelowym.

  czytaj więcej

 • Nie ma pewności, kto rozlicza podatek przy inwestycjach w OZE

  Nie ma pewności, kto rozlicza podatek przy inwestycjach w OZE

  Sądy przyznają rację samorządom, że montaż na budynkach mieszkalnych paneli fotowoltaicznych nie jest objęty odwrotnym obciążeniem. Fiskus uważa inaczej.

  czytaj więcej

 • Catering dla oddziałów NATO w Polsce jest bez VAT

  Catering dla oddziałów NATO w Polsce jest bez VAT

  Dostawy i usługi na rzecz innych niż polskie sił zbrojnych są z zerową stawką podatku, niezależnie od tego, czy trafiają za granicę, czy zostają w kraju – orzekł wczoraj NSA.

  czytaj więcej

 • Kiedy wykonanie zabudowy meblowej z 8-proc. VAT

  Kiedy wykonanie zabudowy meblowej z 8-proc. VAT

  Firma kupiła mieszkanie na wynajem i zamierza zamówić u stolarza wykonanie zabudowy meblowej. Jaką stawkę VAT powinien w tym przypadku zastosować stolarz na fakturze?

  czytaj więcej

 • Zmiany w raportowaniu JPK. Jest nowa struktura

  Zmiany w raportowaniu JPK. Jest nowa struktura

  Skarbówka może zażądać danych dotyczących faktur przesłanych na nowych zasadach. Od 1 lipca 2019 r. faktury wystawione przed tą datą będą raportowane według wersji nowej struktury JPK_FA(2).

  czytaj więcej

 • E-kontrole nowoczesne narzędzia pracy fiskusa

  E-kontrole nowoczesne narzędzia pracy fiskusa

  Elektronizacja rozliczeń podatkowych wciąż nabiera tempa. Wymaga to nieustannego śledzenia zmian legislacyjnych przez podatników, choć często nawet profesjonalistom trudno za nimi podążać.

  czytaj więcej

 • MF: Wysokość progu dokumentacyjnego nie zależy od charakteru wspólnego przedsięwzięcia

  MF: Wysokość progu dokumentacyjnego nie zależy od charakteru wspólnego przedsięwzięcia

  W maju pisaliśmy, że podatnicy nie wiedzą, jaki próg dokumentacyjny będzie właściwy dla umów konsorcjum i innych o podobnym charakterze. A wszystko dlatego, że w obecnym stanie prawnym – inaczej niż to było do końca 2018 r. – ani przepisy ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 865; dalej: ustawa o CIT), ani bliźniacze dla nich w tym zakresie regulacje ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1509 ze zm.; dalej: ustawa o PIT) nie wskazują expressis verbis, że wspólne przedsięwzięcie, konsorcjum czy umowa o podobnym charakterze stanowią transakcje kontrolowane i to mające istotny wpływ na wysokość dochodu podatnika, podlegające obowiązkowi sporządzenia dokumentacji.

  czytaj więcej

 • Obowiązkowy split payment od 1 września. Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT

  Obowiązkowy split payment od 1 września. Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT

  Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o VAT wprowadzający m.in. obowiązkowy split payment w niektórych branżach - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Z komunikatu wynika, że rozwiązanie to ma wejść w życie 1 września 2019 r.

  czytaj więcej

 • Jak się przygotować do białej listy podatników i obowiązkowego split paymentu ?

  Jak się przygotować do białej listy podatników i obowiązkowego split paymentu ?

  Firma Rakow SA zajmuje się działalnością produkcyjną i handlową, w ramach której współpracuje z licznymi kontrahentami krajowymi i zagranicznymi. Do tej pory nie miała do czynienia z towarami objętymi potencjalną odpowiedzialnością solidarną w VAT. Z kolei odwrotne obciążenie w transakcjach krajowych wystąpiło raz czy dwa razy w całej historii firmy, przy okazji wymiany większej partii laptopów. Z tego powodu zarząd spółki niespecjalnie interesował się dotychczas tego rodzaju szczególnymi mechanizmami wprowadzanymi przez prawodawcę w celu eliminowania unikania przez podatnika opodatkowania czy wyłudzania VAT. Oczywiście główna księgowa firmy, pani Barbara, stara się być na bieżąco, czyta prasę, udziela się na forach internetowych i chodzi na szkolenia, jednak dotyczyło to raczej zwykłych, bieżących zagadnień związanych z rozliczeniami podatkowymi, a nie procedur „szczególnego zastosowania” (jak zwykła je nazywać).

  czytaj więcej

 • Gminni prosumenci bez VAT? MF analizuje sprawę

  Gminni prosumenci bez VAT? MF analizuje sprawę

  Samorządy coraz częściej instalują na swoich obiektach prosumenckie instalacje fotowoltaiczne. Ale nurtuje kwestia naliczania VAT od takiej energii. Resort finansów pracuje nad wydaniem jednoznacznej interpretacji dotyczącej jej opodatkowania.

  czytaj więcej

 • Biała lista VAT, czyli księgowi w roli detektywa

  Biała lista VAT, czyli księgowi w roli detektywa

  Po pojawieniu się białej listy podatników VAT testowaniu poddawane jest nie tylko działanie interface’u API. Firmy także ręcznie wyszukują na białej liście kontrahentów. Dziś pokazujemy, jak to wygląda w praktyce. Aby lepiej zobrazować całość zagadnienia, rozpatrzmy przykładowy przebieg procesu płatności w firmie średniej wielkości.

  czytaj więcej

 • Bezpieczna transakcja, czyli jak działa biała lista podatników VAT

  Bezpieczna transakcja, czyli jak działa biała lista podatników VAT

  Wprowadzenie wykazu vatowców niesie za sobą kolejne obowiązki dla firm, co z góry zniechęca przedsiębiorców. Nie zapominajmy jednak, że weryfikacja kontrahentów i dbałość o przejrzyste transakcje leży nie tylko w interesie skarbówki, ale przede wszystkim – samych podatników.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Na ile władza powinna się angażować w różne projekty unowocześniające gospodarkę, jak powinna wyglądać współpraca urzędników i przedsiębiorców, jak ci ostatni mogą wpływać na ważne polityczne decyzje – o tych sprawach dyskutowano w redakcji Dziennika Gazety Prawnej w ramach projektu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników