faktura vat duplikat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu faktura vat duplikat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące faktura vat duplikat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kiedy odliczyć VAT, gdy zaginął oryginał faktury?

  Kiedy odliczyć VAT, gdy zaginął oryginał faktury?

  W przypadku zaginięcia oryginału faktury zakupu towarów lub usług, a także w przypadkach, kiedy ulegnie on zniszczeniu, podstawą do odliczenia VAT-u jest posiadanie duplikatu faktury - po spełnieniu tego wymogu odliczenie podatku następuje w miesiącu otrzymania duplikatu. Jest jednak możliwość odliczenia w rozliczeniu za okres, w którym przedsiębiorca otrzymał fakturę.

  czytaj więcej

 • Kopia e-faktury także pozwala na odliczenie podatku

  Kopia e-faktury także pozwala na odliczenie podatku

  Brak oryginału faktury elektronicznej, spowodowany np. awarią systemu komputerowego u wystawcy, nie pozbawia możliwości jej rozliczenia.

  czytaj więcej

 • Ulga internetowa w PIT jeszcze dostępna. Sprawdź, czy warto z niej skorzystać

  Ulga internetowa w PIT jeszcze dostępna. Sprawdź, czy warto z niej skorzystać

  Składając zeznanie za 2012 r. można po raz ostatni skorzystać z ulgi internetowej na dotychczasowych zasadach. W niektórych przypadkach opłacalna może być jednak rezygnacja z ulgi w tym roku, aby zachować prawo do niej na dwa następne lata. Odliczyć można nie tylko internet w domu, ale również ten w komórce – przypomina Tax Care.

  czytaj więcej

 • Jakie zasady należy stosować, a czego unikać w fakturowaniu

  Jakie zasady należy stosować, a czego unikać w fakturowaniu

  Podatnicy VAT mają obowiązek wystawiania faktur przy sprzedaży towarów lub usług. Mogą sporządzać je w wersji papierowej lub elektronicznej. Nie muszą jednak ich podpisywać ani płacić podatku od dokumentów pro forma.

  czytaj więcej

 • Organ nie oszacuje obrotu, gdy brak faktur bądź ich duplikatów

  Organ nie oszacuje obrotu, gdy brak faktur bądź ich duplikatów

  Sprawa, którą rozstrzygnął Naczelny Sąd Administracyjny, dotyczyła przedsiębiorcy budowlanego. Urząd skarbowy wydał wobec niego decyzję wymiarową w VAT za rok 2007.

  czytaj więcej

 • VAT: Ustalanie obowiązku podatkowego wciąż nastręcza trudności

  VAT: Ustalanie obowiązku podatkowego wciąż nastręcza trudności

  Refakturowanie usług, odliczanie podatku w przypadku zakupu auta i wystawianie duplikatów faktur – m.in. z tym podatnicy mają problemy po zmianach w przepisach o VAT.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska uderza w prawników

  Poczta Polska uderza w prawników

  Operator łata dziury po przegranym przetargu na dostarczanie przesyłek z sądów i prokuratur. Od 1 marca za duplikat nadania przesyłki poleconej zamiast, jak dotychczas, 3,69 zł każe płacić 20 zł, a więc ponad 5,5 razy więcej.

  czytaj więcej

 • Śledzik z fakturką. Czego dowiedzieliśmy się z taśm "Wprost"?

  Śledzik z fakturką. Czego dowiedzieliśmy się z taśm "Wprost"?

  Czego dowiadujemy się z taśm, o których tak wiele się dziś mówi? Otóż, wbrew pozorom, dowiadujemy się wielu bardzo ważnych rzeczy, zwłaszcza o świecie współczesnym

  czytaj więcej

 • Nie zabierajcie nam gotówki: Karta płatnicza nie daje poczucia bezpieczeństwa

  Nie zabierajcie nam gotówki: Karta płatnicza nie daje poczucia bezpieczeństwa

  Jest środkiem przeciwbólowym i antydepresantem. Wzmacnia samoocenę i poczucie bezpieczeństwa. Powstrzymuje przed rozrzutnością. Żadna karta czy płatnicza aplikacja w smartfonie nie zastąpi zbawiennego dla naszej psychiki szelestu banknotów i brzęku monet

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT od 1 lipca: Podatnik musi dokumentować wydatki na benzynę

  Zmiany w VAT od 1 lipca: Podatnik musi dokumentować wydatki na benzynę

  Warto, aby numer rejestracyjny był na każdej fakturze paliwowej, ponieważ ułatwia to identyfikację tego wydatku zarówno jako kosztu uzyskania przychodów, jak i dla potrzeb odliczenia VAT - mówi Marta Szafarowska, doradca podatkowy, partner w MDDP.

  czytaj więcej

 • Odliczenie VAT: Przedsiębiorca musi udowodnić, że zużył paliwo do celów działalności

  Odliczenie VAT: Przedsiębiorca musi udowodnić, że zużył paliwo do celów działalności

  Pan Józef prowadzi działalność gospodarczą, w której wykorzystuje samochód, którym jeździ do pracy i z pracy do domu. Korzysta z niego również, jeśli robi zakupy w weekendy i wyjeżdża z rodziną na wakacje. – Od 1 lipca mogę odliczać połowę VAT wykazanego na fakturze. Czy od każdej faktury, która dotyczy paliwa, mogę odliczać VAT? Jak mam udowodnić, że zużyłem paliwo do celów działalności, jeśli przyjdzie do mnie kontrola z urzędu skarbowego – pyta pan Józef.

  czytaj więcej

 • W podatkach liczą się logika i zdrowy rozsądek

  W podatkach liczą się logika i zdrowy rozsądek

  Czy niewidomy może wykonać usługi za ponad 195 tys. zł, rencista sprzedawać dziennie 80 ton złomu, a emerytka obracać na koncie 10 mln zł? Fiskus i sądy często kierują się nie tylko literą prawa.

  czytaj więcej

 • JPK: Ochrona danych wymaga doprecyzowania

  JPK: Ochrona danych wymaga doprecyzowania

  Zmiany wprowadzone ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1649 ze zm.) w zakresie przekazywania ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych na żądanie organów podatkowych w postaci elektronicznej, odpowiadającej określonej strukturze logicznej (dalej: jednolity plik kontrolny) już teraz budzą wiele wątpliwości i generują wiele pytań wśród przedsiębiorców. Na niecałe 3 miesiące przed wejściem w życie znowelizowanych przepisów wiele zagadnień wciąż jest niejasnych, a podmioty aktualizujące systemy księgowe dostrzegają niespójności techniczne wewnątrz struktur JPK. Dziś staramy się opisać niektóre obawy i wskazać, jak w praktyce nowe przepisy będą funkcjonować, a także jak na swoją korzyść mogą je wykorzystać podatnicy.

  czytaj więcej

 • Kradzież kasy pancernej nie wzruszy decyzji fiskusa

  Kradzież kasy pancernej nie wzruszy decyzji fiskusa

  Podatnik, który zdobył duplikaty faktur, potwierdzające prawo do odliczenia VAT naliczonego, i tak nie może żądać uchylenia niekorzystnego rozstrzygnięcia, jeśli stało się ono ostateczne.

  czytaj więcej

 • Fiskus wyciąga pomocną dłoń do poszkodowanych w nawałnicach

  Fiskus wyciąga pomocną dłoń do poszkodowanych w nawałnicach

  PROBLEM: Zerwany dach domu, przywalony konarem samochód czy zalany magazyn pełen niesprzedanego towaru – to tylko niektóre przeciwności losu, z którymi muszą mierzyć się poszkodowani ze 101 gmin dotkniętych sierpniowymi nawałnicami. A co w sytuacji, gdy oprócz majątku utracą też np. wszystkie faktury? Czy będą mieć problem z fiskusem? I co z otrzymaną pomocą – tą od państwa i od innych ludzi. Czy będą musieli podzielić się nią z fiskusem? Czy odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela jest przychodem opodatkowanym PIT? ⒸⓅ

  czytaj więcej

 • Andrzej, Joanna, znów Andrzej i znów Joanna: Czyli jak były policjant zwodzi ludzi

  Andrzej, Joanna, znów Andrzej i znów Joanna: Czyli jak były policjant zwodzi ludzi

  Były policjant w dwóch osobach podający się za adwokata i robiący biznesy. Andrzej upoważnia Joannę do występowania w swoim imieniu. Ale Joanna o niczym nie wie, bo wszystko jest w rękach Andrzeja. Majstersztyk.

  czytaj więcej

 • Rekompensaty za drogi prąd w pytaniach i odpowiedziach

  Rekompensaty za drogi prąd w pytaniach i odpowiedziach

  Ustawa prądowa dość mocno zagmatwała sytuację sprzedawców i odbiorców prądu, którzy nie są indywidualnymi klientami.

  czytaj więcej

 • Biuro rachunkowe: Jak prawidłowo rozliczyć duplikat faktury

  Biuro rachunkowe: Jak prawidłowo rozliczyć duplikat faktury

  Prowadzę biuro rachunkowe. Jednym z moich klientów jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w zakresie usług architektonicznych i mająca status podatnika VAT czynnego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników