faktura korekta vat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu faktura korekta vat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące faktura korekta vat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Najważniejsze elementy planu uszczelniania podatków już działają i przynoszą efekty, ale przedsiębiorcy chcieliby szerszej dyskusji o wprowadzanych kolejnych – to wnioski z debaty „Uszczelnianie podatków – wyzwanie dla Polski, wyzwanie międzynarodowe”. Resort finansów deklaruje otwartość na postulaty biznesu

  czytaj więcej

 • Leki trafią do domów dziecka

  Leki trafią do domów dziecka

  Co prawda i samorząd aptekarski, i organizacje pracodawców, i eksperci mylą się co do znaczenia wprowadzonego niedawno przepisu, niemniej jednak zostanie on poprawiony.

  czytaj więcej

 • E-kontrole nowoczesne narzędzia pracy fiskusa

  E-kontrole nowoczesne narzędzia pracy fiskusa

  Elektronizacja rozliczeń podatkowych wciąż nabiera tempa. Wymaga to nieustannego śledzenia zmian legislacyjnych przez podatników, choć często nawet profesjonalistom trudno za nimi podążać.

  czytaj więcej

 • Korekta tylko wtedy, gdy było odliczenie podatku

  Korekta tylko wtedy, gdy było odliczenie podatku

  Dłużnik, który z powodu zwłoki z zapłatą za towar lub usługę zrezygnował z odliczenia podatku naliczonego, może skorzystać z tego prawa, gdy ureguluje należność. W takiej sytuacji nie musi korygować VAT naliczonego za wcześniejsze okresy rozliczeniowe, na podstawie art. 89b ust. 1 ustawy o VAT – potwierdził dyrektor KIS.

  czytaj więcej

 • Niedużak: Nie będzie sukcesji w spółkach [WYWIAD]

  Niedużak: Nie będzie sukcesji w spółkach [WYWIAD]

  - Pakiet „Przyjazne prawo” to wiele korzystnych dla przedsiębiorców rozwiązań. Dlatego nie warto spierać się o jedno z nich. Wolimy zrezygnować z jednego z uproszczeń w imię tego, by weszło w życie kilkadziesiąt innych - mówi w w wywiadzie dla DGP dr Marek Niedużak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii

  czytaj więcej

 • Jak zaksięgować zaległości podatkowe za lata ubiegłe?

  Jak zaksięgować zaległości podatkowe za lata ubiegłe?

  W jaki sposób zewidencjonować odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela? Co w związku z dofinansowaniem kolonii dla dzieci pracowników należy zapisać w księgach? Jak zaksięgować zaległości podatkowe za lata ubiegłe?

  czytaj więcej

 • Rekompensaty za drogi prąd w pytaniach i odpowiedziach

  Rekompensaty za drogi prąd w pytaniach i odpowiedziach

  Ustawa prądowa dość mocno zagmatwała sytuację sprzedawców i odbiorców prądu, którzy nie są indywidualnymi klientami.

  czytaj więcej

 • Brak przepisów przejściowych w VAT. Sklepy elektroniczne z trudem rozliczą podatek

  Brak przepisów przejściowych w VAT. Sklepy elektroniczne z trudem rozliczą podatek

  Mali przedsiębiorcy, którzy w sieci sprzedają np. komputery, telefony czy sprzęt domowy, od 1 września będą musieli rozliczać podatek od towarów i usług. Ustawodawca nie przewidział dla nich przepisów przejściowych.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał ustawę zastępującą deklaracje VAT plikami JPK

  Prezydent podpisał ustawę zastępującą deklaracje VAT plikami JPK

  Zastąpienie deklaracji VAT plikami JPK, a także uszczelnienie VAT m.in. w handlu internetowym oraz eliminacja nieprawidłowości w akcyzie związanej z obrotem preparatami smarowymi - ma na celu nowelizacja ustawy podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

  czytaj więcej

 • Wiadomo więcej o nowym JPK_VAT - jakie dane będą raportowane

  Wiadomo więcej o nowym JPK_VAT - jakie dane będą raportowane

  Ciągle nieznana jest finalna treść struktury nowego JPK_VAT, który zastąpi deklaracje podatkowe. Wiadomo już jednak, jakie dane będą w nim raportowane.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach 2019/2020. Oto 10 kluczowych reform

  Zmiany w podatkach 2019/2020. Oto 10 kluczowych reform

  Kolejne miesiące nie oszczędzą przedsiębiorców. Jeszcze w 2019 roku będą musieli dostosować się do kolejnych zmian w prawie podatkowym. Pojawią się nowe przepisy i nowe obowiązki. Oto najważniejsze z nich.

  czytaj więcej

 • Split payment wciąż pod znakiem zapytania [WYWIAD]

  Split payment wciąż pod znakiem zapytania [WYWIAD]

  Przepis wprowadzający obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności jest jasny – twierdzi Ministerstwo Finansów. Innego zdania są eksperci, którzy uważają, że MF popełniło błąd i powinno dążyć do jego usunięcia.

  czytaj więcej

 • Grubsze foliówki trzeba będzie rozliczyć tak samo, jak cieńsze torebki

  Grubsze foliówki trzeba będzie rozliczyć tak samo, jak cieńsze torebki

  Od 1 września br. sklepy będą musiały pobierać opłatę recyklingową również od grubszych torebek, które mają 50 mikrometrów i więcej. Kwotę tę wlicza się do podstawy opodatkowania VAT. Trzeba ją też odpowiednio ująć w PIT i CIT.

  czytaj więcej

 • Kiedy zaniechanie inwestycji zmusza do korekty odliczonego VAT

  Kiedy zaniechanie inwestycji zmusza do korekty odliczonego VAT

  Spółka (podatnik VAT czynny) w 2017 r. rozpoczęła budowę centrum rozrywki. Inwestycja ta miała służyć działalności opodatkowanej, w związku z tym spółka odliczała w całości VAT wynikający z faktur dokumentujących nabyte towary i usług związane z budową tego centrum. Obecnie spółka zamierza zaniechać dalszego prowadzenia tej inwestycji, ponieważ nowa analiza ekonomiczna wykazała, że będzie nieopłacalna. Decyzja nie jest natomiast związana ze zmianą koncepcji prowadzonej działalności. Czy spółka powinna dokonać korekty podatku naliczonego od poniesionych wydatków inwestycyjnych?

  czytaj więcej

 • Porządki w rejestrze VAT pod znakiem zapytania

  Porządki w rejestrze VAT pod znakiem zapytania

  Fiskus nie może wykreślać podatników bez wydania decyzji administracyjnej. Jeśli tak robi, działa bezskutecznie – orzekają kolejne wojewódzkie sądy administracyjne.

  czytaj więcej

 • Jak sobie radzić z otrzymanymi fakturami zawierającymi błędne dane

  Jak sobie radzić z otrzymanymi fakturami zawierającymi błędne dane

  Problem z fakturowaniem i korygowaniem dokumentów faktur od lat jest jednym z podstawowych, z którym muszą borykać się podatnicy. Wprowadzone z początkiem kwietnia 2017 r. przepisy przewidujące dotkliwe sankcje za nierzetelne fakturowanie bardzo zaniepokoiły podatników i zmotywowały wielu z nich do uszczelniania systemu emisji faktur oraz weryfikacji otrzymanych dokumentów.

  czytaj więcej

 • Podzielona płatność wejdzie w życie już 1 listopada. Jak się przygotować?

  Podzielona płatność wejdzie w życie już 1 listopada. Jak się przygotować?

  To ostatni dzwonek na przygotowania. Muszą o tym pamiętać wszyscy przedsiębiorcy działający w takich branżach wrażliwych jak: elektroniczna, budowlana, paliwowa, stalowa, metali nieżelaznych i recyklingu

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa

  Poradnia rachunkowa

  Czy mandat karny nałożony na pracownika można zaliczyć do pozostałych kosztów operacyjnych. W jaki sposób zaksięgować zadatek na poczet dostawy towaru. Na które konto powinny trafić wydatki związane z poszukiwaniem pracowników Gdzie w księgach ująć rozchód towarów przeznaczonych na potrzeby firmy. Jakie operacje księguje się na koncie 201 w sferze budżetowej.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć zwrot towarów u sprzedawcy i nabywcy

  Jak rozliczyć zwrot towarów u sprzedawcy i nabywcy

  X, spółka z o.o. (podatnik VAT czynny), sprzedała 28 grudnia 2018 r. towary (obuwie) Witoldowi K., przedsiębiorcy prowadzącemu samodzielnie działalność gospodarczą i posiadającemu status podatnika VAT czynnego. 28 grudnia 2018 r. na udokumentowanie sprzedaży została wystawiona faktura na kwotę 12 300 zł (w tym VAT: 2300 zł) i tego samego dnia kontrahent otrzymał tę fakturę wraz z towarami. 3 stycznia 2019 r. spółka otrzymała przelewem zapłatę. X rozpoznała podatek należny i przychody z tytułu sprzedaży obuwia w grudniu 2018 r. Niestety, 30 września 2019 r. doszło do zwrotu towaru przez kontrahenta, przy czym spółka X wystawiła fakturę korygującą na udokumentowanie zwrotu obuwia 30 sierpnia 2019 r. W fakturze tej skorygowano podstawę opodatkowania na minus o 10 000 zł, a podatek należny na minus o 2300 zł. Kontrahent otrzymał fakturę korygującą 3 września 2019 r., a potwierdzenie odbioru (tzw. żółtą zwrotkę) X otrzymała 10 września 2019 r. Jak spółka powinna rozliczyć otrzymanie zwrotu sprzedanych towarów udokumentowanych fakturą korygującą?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników