
Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać w różnych aspektach - mówił w TVP prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o największe osiągnięcia rządu PiS przed połową kadencji. Dodał, że jest jeszcze wiele kwestii do zrealizowania m.in. w sferze gospodarki. - Do doskonałości jeszcze daleko - zaznaczył. Prezes PiS pytany był również o incydenty podczas Marszu Niepodległości i o rekonstrukcję rządu.
czytaj więcej

W reformie wymiaru sprawiedliwości nie chodziło o jego naprawę. Sanacji marzyła się własna kasta sędziów, którzy od razu wiedzieliby, co i jak sądzić.
czytaj więcej

Po 1989 r. nie zaliczyliśmy jeszcze ani jednej recesji. Politycy uznali, że to ich zasługa, i zaczęli balować na koszt tych, którzy ją napędzają.
czytaj więcej

Najprawdopodobniej w tym tygodniu poznamy nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Najwyższa pora na zamknięcie ciągnącej się od jesieni dyskusji o rekonstrukcji, bo spora część urzędników czeka na to, kto będzie ich szefem. – 40 proc. administracji rządowej nie pracuje, czekając na rozstrzygnięcia – mówi jeden z polityków PiS. W przypadku obsady stanowiska ministra finansów najpoważniejszym
kandydatem, który – jak przekonują nasi informatorzy – zyskał już
akceptację kierownictwa politycznego PiS, jest wiceminister finansów
Teresa Czerwińska, która odpowiada za budżet. Jednak w niedzielę
pojawiły się wokół niej kontrowersje. Wirtualna Polska podała, że
urodziła się ona w 1974 r. w Dyneburgu na Łotwie, która wówczas należała
do ZSRR, co miałoby być przeszkodą w uzyskaniu dostępu do informacji
niejawnych. Resort finansów wiadomość o odmowie dostępu do tego typu
informacji zdementował, ale nie podał, czy o taki dostęp występowano. Na
liście kandydatów na szefa MF pojawia się też Paweł Gruza, wiceminister
finansów odpowiedzialny za podatki, i prawa ręka Mateusza Morawieckiego
w sprawach gospodarczych – Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu
Rozwoju. W przypadku resortu rozwoju od początku mocnym kandydatem jest
wiceminister Jerzy Kwieciński. Na giełdzie nazwisk pojawia się też
Jadwiga Emilewicz, także wiceminister rozwoju. Jest wiceprezesem partii
Jarosława Gowina Porozumienie.
czytaj więcej

Naszymi żądaniami wypłaty biliona dolarów za straty wojenne w Berlinie się nie przejęto. Natomiast podobna groźba plemion Herero i Nama wzbudziła tam spory niepokój. Ale afrykańskie ludy, w przeciwieństwie do nas, wiedzą, jak walczyć o swoje prawa.
czytaj więcej

Wszystko pewne jak w banku, zysk gwarantowany, trzeba się szybko decydować, bo szansa ucieknie. Czyli krótka historia okazji, o której inwestorzy nigdy nie powinni się dowiedzieć.
czytaj więcej

Problemy nie znikają, gdy się zamknie oczy. Kraje PIGS – Portugalia, Włochy, Grecja i Hiszpania – to wciąż gospodarcza bomba, której nikt nie umie rozbroić. Tym razem detonator mają Włosi.
czytaj więcej

Proszę o determinację, odwagę i zaangażowanie ze wszystkich sił podczas wyborów samorządowych; jeśli przegramy ten bój, to następną bitwę - wybory parlamentarne - też przegramy – oświadczył w środę w Krotoszynie (Wielkopolskie) prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
czytaj więcej

Rozliczenie z fiskusem za 2018 r. będzie prostsze, bo podatników zasadniczo wyręczy skarbówka. Ponadto wniosek o wspólny PIT z małżonkiem lub dzieckiem będzie można złożyć po terminie lub w ramach korekty
czytaj więcej

Zarzucają Biedroniowi narcyzm, może to i prawda. Ale to przecież jego podstawowe paliwo.
czytaj więcej

Polacy wykonujący prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze mogą doliczyć do stażu okres jej świadczenia na terenie UE. Muszą tylko o tym wiedzieć.
czytaj więcej

Wbrew modnym ostatnio teoriom wolny handel z innymi narodami nie szkodzi gospodarkom. Jego ograniczanie jest nie tylko szkodliwe, ale i zwyczajnie absurdalne
czytaj więcej

Gdyby w 1989 r. George Soros przekonał prezydenta USA do swojego planu reformy polskiej gospodarki, Leszek Balcerowicz nie przeszedłby do historii jako autor terapii szokowej.
czytaj więcej

Rozszerzanie Europy na Wschód stało się mantrą naszych czasów. Procesem nieodwracalnym i jednokierunkowym. Choć ostatnio – prawda – mówi się o nim rzadziej i z wyraźnie mniejszym entuzjazmem. Widać za to proces odwrotny: rozszerzanie na Zachód Azji Środkowej i jej modelu społeczno-politycznego.
czytaj więcej

Od czterech lat obserwujemy proces niszczenia państwa - powiedział w niedzielę szef PO Grzegorz Schetyna podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Lider PO mówił też o m.in. polityce zdrowotnej, senioralnej, walce ze smogiem.
czytaj więcej

Na ile władza powinna się angażować w różne projekty unowocześniające gospodarkę, jak powinna wyglądać współpraca urzędników i przedsiębiorców, jak ci ostatni mogą wpływać na ważne polityczne decyzje – o tych sprawach dyskutowano w redakcji Dziennika Gazety Prawnej w ramach projektu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”.
czytaj więcej
![Fogiel: Nie chcemy w klubie senatorów z zarzutami prokuratorskimi [WYWIAD]](https://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/4344000/4344808-radoslaw-fogiel-145-107.jpg)
Radosław Fogiel z PiS opowiada DGP o planach na pierwsze sto dni po wyborach.
czytaj więcej
![Co obiecał w expose Mateusz Morawiecki? Zeroemisyjne szkoły, emerytury, estoński CIT, PPK w konstytucji [9 PUNKTÓW]](https://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/4373000/4373118-expose-mateusza-morawieckiego-145-107.jpg)
W wygłoszonym we wtorek expose premiera Mateusza Morawieckiego
znalazły się m.in. zapowiedzi modernizacji szkół, zmiany przepisów dot.
bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowia obywateli oraz działań
proekologicznych.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników