emerytury zagraniczne najnowsze informacje

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu emerytury zagraniczne najnowsze informacje. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące emerytury zagraniczne najnowsze informacje.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zapomnij o gotówce w kopercie, czyli mały poradnik korumpowania

  Zapomnij o gotówce w kopercie, czyli mały poradnik korumpowania

  Ci, którzy chcą za pomocą przekupstwa skutecznie załatwić swoje sprawy, ryzykują pobyt w więzieniu. Dlatego wypróbowują wciąż nowe chwyty, licząc na to, że śledczy jeszcze ich nie znają.

  czytaj więcej

 • Nadchodzi okres przywileju pracy: Stracą ją miliony i stanie się dobrem luksusowym

  Nadchodzi okres przywileju pracy: Stracą ją miliony i stanie się dobrem luksusowym

  Na pierwszy ogień pójdą białe kołnierzyki: analitycy, urzędnicy, finansiści. Potem prawnicy, nauczyciele, w końcu pracę stracą aptekarze i lekarze. Sztuczna inteligencja najpierw wybije specjalistów. Już zaczęła

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Jednorazowy dodatek do emerytur krok po kroku. Wszystko, co musisz wiedzieć o pomocy dla seniora

  Jednorazowy dodatek do emerytur krok po kroku. Wszystko, co musisz wiedzieć o pomocy dla seniora

  Od 1 marca wysokość wszystkich świadczeń wypłacanych przez organy rentowe ulegnie zwiększeniu o 0,24 proc. Natomiast osoby otrzymujące renty i emerytury niższe niż 2 tys. zł mogą liczyć na jednorazowe wsparcie.

  czytaj więcej

 • Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Na przedsiębiorcach prowadzących restauracje i inne lokale gastronomiczne ciąży wiele obowiązków związanych z poinformowaniem klienta o oferowanych produktach, m.in. prawidłowe określenie nazwy potrawy, wskazanie użytych do jej przyrządzenia składników, alergenów, podanie masy i ceny. Tymczasem znaczna część przepisów prawa żywieniowego znajduje się w aktach prawnych Unii Europejskiej. Oprócz tego niezbędna jest też znajomość kilku polskich ustaw oraz rozporządzeń wykonawczych. Wiele z tych aktów było w ostatnich latach zmienianych. Przykładowo od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowe rozporządzenie ministra rozwoju z 9 grudnia 2015 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług (Dz.U. poz. 2121), które jest aktem wykonawczym do ustawy z 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. poz. 915).

  czytaj więcej

 • BREXIT: Kolejne obligacje spadają poniżej zera. Francja, Irlandia kuszą inwestorów

  BREXIT: Kolejne obligacje spadają poniżej zera. Francja, Irlandia kuszą inwestorów

  Oprocentowanie duńskich i japońskich obligacji po raz pierwszy w historii spadło poniżej zera. Gospodarka Wlk. Brytanii może nie być w tak złym stanie jak się o niej mówi. Francja i Irlandia chcą przyciągnąć zagraniczne banki.

  czytaj więcej

 • Dyktatorzy umierają. Dyktatury trwają

  Dyktatorzy umierają. Dyktatury trwają

  Wbrew pozorom najczęściej umierają we własnym łóżku. Wbrew nadziejom ich śmierć wcale nie oznacza nowego początku. Ich dzieło bywa znacznie trwalsze, niż mogłoby się wydawać. Dyktatorzy pozostawiają po sobie chaos, a wcześniej czy później wielu dawnych poddanych zaczyna za nimi tęsknić

  czytaj więcej

 • Mają 500+, ale nie będą miały emerytur: 150 tysięcy kobiet odeszło z pracy przez rządowy program

  Mają 500+, ale nie będą miały emerytur: 150 tysięcy kobiet odeszło z pracy przez rządowy program

  Rezygnacja z zatrudnienia przez kobiety pobierające świadczenie 500+ staje się faktem. Taki wniosek płynie z najnowszych państwowych statystyk.

  czytaj więcej

 • Jak Orbán walczy z Brukselą ankietami

  Jak Orbán walczy z Brukselą ankietami

  Po raz szósty od początku rządów koalicji Fidesz-KDNP rząd wysyła do Węgrów ankiety, w których prosi o wyrażenie opinii w najważniejszych kwestiach. Po raz pierwszy Viktor Orbán sięgnął po taki sposób konsultacji społecznych w 2005 r., rok przed wyborami parlamentarnymi. Ówczesny lider opozycji zaprezentował wtedy członków Rady Konsultacji Narodowych, w której skład wchodziło 10 osób, w tym Imre Pozsgay, jedna z najważniejszych postaci węgierskiej transformacji 1989 r. Wówczas i później ankiety otrzymywały osoby powyżej 16. roku życia.

  czytaj więcej

 • Terra incognita Polonia: W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy

  Terra incognita Polonia: W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy

  Wzrost gospodarczy nie jest dla nas niczym nowym. Z krótkimi przerwami rozwijamy się od początku transformacji. Raz szybciej, raz wolniej, a tego, jak smakuje prosperity, doświadczaliśmy ostatnio w 2007 r., ale wtedy karnawał został przerwany przez globalny kryzys finansowy. Udało się nam utrzymać status zielonej wyspy, lecz fatalna kondycja naszych zagranicznych partnerów oznaczała, że nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł.

  czytaj więcej

 • Dostały 500+ i odeszły z pracy. Policzono, jak program wpłynął na sytuację zawodową kobiet

  Dostały 500+ i odeszły z pracy. Policzono, jak program wpłynął na sytuację zawodową kobiet

  Instytut Badań Strukturalnych (IBS) przeanalizował dane z badań BAEL, sprawdzając, jak program 500 plus wpłynął na sytuację zawodową kobiet. Wynika z nich, że w I połowie 2017 r. ok. 90 tys. kobiet nie pracowało, bo ich rodziny dostawały świadczenia wychowawcze. Najsilniej ten efekt wystąpił w I kw. 2017 r. – zatrudnienia nie podjęło ok. 103 tys. kobiet. Gdyby nie 500 plus, wskaźnik zatrudnienia kobiet z dziećmi byłby – jak wskazuje Iga Magda z IBS – o 2 do 3 punków procentowych wyższy.

  czytaj więcej

 • Ani triumf, ani zgon Morawieckiego. Premier stał się mechanicznym wykonawcą pomysłów PiS

  Ani triumf, ani zgon Morawieckiego. Premier stał się mechanicznym wykonawcą pomysłów PiS

  Premier ratuje swój obóz, a przy okazji samego siebie. Ale też gubi istotę swoich celów. I ma małe szanse, aby ją w przyszłości odzyskać.

  czytaj więcej

 • Gospodarka będzie hamować. Piątka Kaczyńskiego może to złagodzić

  Gospodarka będzie hamować. Piątka Kaczyńskiego może to złagodzić

  W czasie kampanii wyborczych rząd utrzyma niezłą koniunkturę. Ale spowolnienia nie da się uniknąć.

  czytaj więcej

 • Brudziński: Do sukcesów zaliczyłbym m.in. brak poparcia dla globalnego paktu ws. uchodźców

  Brudziński: Do sukcesów zaliczyłbym m.in. brak poparcia dla globalnego paktu ws. uchodźców

  Wysokie poczucie bezpieczeństwa to efekt profesjonalizmu służb, a także konkretnych działań podejmowanych przez rząd PiS - powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński. Do sukcesów resortu zaliczył m.in. brak poparcia dla porozumienia z Marrakeszu Global Compact for Migration.

  czytaj więcej

 • Prof. A. Dudek: Wybór Mazowieckiego na premiera był odejściem od ustaleń okrągłego stołu [WIDEO]

  Prof. A. Dudek: Wybór Mazowieckiego na premiera był odejściem od ustaleń okrągłego stołu [WIDEO]

  To, że premier Tadeusz Mazowiecki wywodził się z „Solidarności”, było ogromnym posunięciem spraw do przodu oraz odejściem od wielu ustaleń zawartych w Magdalence i przy okrągłym stole – mówi PAP prof. Antoni Dudek, historyk z UKSW, autor książki „Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski”.

  czytaj więcej

 • PiS i pełzająca dekomunizacja. Po cichu przybywa zakazanych stanowisk

  PiS i pełzająca dekomunizacja. Po cichu przybywa zakazanych stanowisk

  Usuwanie ze stanowisk i zamykanie wybranych posad dla ludzi z rodowodem w komunistycznych służbach. PiS przekonuje, że nadrabia zaniechania. Dekomunizowani mówią o łamaniu praw konstytucyjnych

  czytaj więcej

 • Jak rozmontowano Trójkę. W ciągu jednego weekendu i to mimochodem

  Jak rozmontowano Trójkę. W ciągu jednego weekendu i to mimochodem

  Radiową Trójkę, która mimo spadającej słuchalności wciąż cieszy się opinią kultowej, rozmontowano w ciągu jednego weekendu – i to mimochodem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników