emerytury zagraniczne jaki pit 2014

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu emerytury zagraniczne jaki pit 2014. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące emerytury zagraniczne jaki pit 2014.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  czytaj więcej

 • Koniec z podwójnym opodatkowaniem: Zagraniczne dochody z pracy i emerytur bez podatku w Polsce

  Koniec z podwójnym opodatkowaniem: Zagraniczne dochody z pracy i emerytur bez podatku w Polsce

  Zagraniczne dochody z pracy, emerytur itp. będą docelowo zwolnione z daniny w Polsce. Wpłyną jedynie na wysokość stawki od polskich dochodów – zapowiada Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  Już tylko miesiąc mają podatnicy na złożenie fiskusowi zeznań rocznych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Część podatników, osiągających dochody z różnych źródeł – pracy, działalności gospodarczej, zbycia nieruchomości, akcji na giełdzie - będzie musiało złożyć nawet dwa albo trzy formularze podatkowe. Przypominamy, jaki formularz złożyć w jakim przypadku oraz z jakich ulg skorzystać. Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje znowelizowana ulga na dzieci. Podatnicy, posiadający co najmniej troje dzieci mogą więcej odliczyć od podatku niż rok wcześniej. Rewolucją jest jednak możliwość odzyskania kwoty ulgi, której podatnik nie odliczył. Chodzi o sytuację, gdy podatek do zapłaty wykazany w zeznaniu jest niższy niż kwota przysługującej ulgi na dzieci. Zgodnie z nowymi przepisami, urząd skarbowy zwróci podatnikowi również kwotę nieodliczoną od podatku.

  czytaj więcej

 • PIT 2014. Jak rozliczyć zagraniczną emeryturę

  PIT 2014. Jak rozliczyć zagraniczną emeryturę

  Mieszkający w Polsce emeryt co do zasady zapłaci podatek od świadczenia z zagranicy w naszym kraju. Powinien mieć jednak na uwadze szereg wyjątków zapisanych w międzynarodowych umowach o unikaniu opodatkowania. Przed rocznym rozliczeniem z fiskusem warto więc sprawdzić, który kraj wypłaca emeryturę.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Zwolnienia i ulgi podatkowe dla żołnierzy

  Zwolnienia i ulgi podatkowe dla żołnierzy

  Trzy miesiące temu pan Piotr został zawodowym wojskowym. Przy okazji dowiedział się od kolegów, że z tego tytułu mogą mu przysługiwać dodatkowe bonusy. Zastanawia go jednak, czy będzie musiał zapłacić od nich podatek, czy może wojskowi mają prawo do preferencji

  czytaj więcej

 • Szydło dla DGP: Jest możliwość wprowadzenia godzinowej stawki minimalnej

  Szydło dla DGP: Jest możliwość wprowadzenia godzinowej stawki minimalnej

  Potrzebni są liderzy i wizjonerzy, ale Polska bardziej potrzebuje polityków rzemieślników – mówi Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera

  czytaj więcej

 • Bruksela każe zmienić przepisy o ulgach dla oszczędzających na emeryturę na indywidualnych kontach

  Bruksela każe zmienić przepisy o ulgach dla oszczędzających na emeryturę na indywidualnych kontach

  Jeśli w ciągu dwóch miesięcy Polska nie zdecyduje się na rozszerzenie preferencji dla podatników oszczędzających na indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego, to Komisja Europejska pozwie nasz kraj do Trybunału Sprawiedliwości UE.

  czytaj więcej

 • Jak ująć korektę odpisu na ZFŚS spowodowaną zmianą stanu zatrudnienia

  Jak ująć korektę odpisu na ZFŚS spowodowaną zmianą stanu zatrudnienia

  W jednostce budżetowej w trakcie roku kilku pracowników rozwiązało umowę o pracę z powodu przejścia na emeryturę. Dlatego w końcu roku trzeba będzie dokonać korekty odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Jak ująć w księgach rachunkowych wspomnianą korektę oraz zwrot środków z niej wynikających, przy założeniu ich zwrotu w roku dokonania korekty odpisu oraz w roku następnym?

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  W pierwszym miesiącu roku istotne są dwa terminy, których muszą dotrzymać podatnicy i płatnicy – 20 stycznia oraz 31 stycznia (a w 2016 r. 1 lutego – ze względu na to, że 31 stycznia wypada w niedzielę).

  czytaj więcej

 • Łączenie emerytury z pracą. Pytanie o równość wobec prawa

  Łączenie emerytury z pracą. Pytanie o równość wobec prawa

  Strasburski trybunał sprzeciwia się regulacjom, które w sposób dyskryminujący ograniczają możliwość łączenia emerytury z pracą. Obecnie takich przepisów w Polsce nie ma, jednak rząd powinien mieć to stanowisko na uwadze, projektując zmiany w systemie emerytalnym.

  czytaj więcej

 • Czemu służy wymiana informacji pomiędzy urzędami skarbowymi w UE

  Czemu służy wymiana informacji pomiędzy urzędami skarbowymi w UE

  Jeżeli polski podatnik zarobi na odsetkach za granicą, to fiskus chce o tym wiedzieć. Konieczna jest więc współpraca aparatu skarbowego w całej UE.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Do 15 lutego deklaracje na formularzu DT-1 muszą złożyć właściciele środków transportowych, a więc samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep i autobusów.

  czytaj więcej

 • Pracowałeś za granicą? Należy ci się zwrot podatku

  Pracowałeś za granicą? Należy ci się zwrot podatku

  Każdy kto pracował za granicą i otrzymywał wynagrodzenie, powinien się z tego rozliczyć - niezależnie od tego, czy jego pobyt trwał kilka tygodni, czy też kilka miesięcy. Jak pokazują statystyki z ostatnich lat, uzyskane w ten sposób środki pieniężne stanowią spory zastrzyk finansowy dla wielu rodzin.

  czytaj więcej

 • Jak przekonać ZUS i sądy, żeby zaliczyły okresy pracy do emerytury

  Jak przekonać ZUS i sądy, żeby zaliczyły okresy pracy do emerytury

  Sądy rozpatrując sprawy przeciwko ZUS, muszą zeznania świadków traktować na równi z dokumentami przedstawianymi przez pracodawców. Starając się o świadczenie, należy dostarczyć jak najwięcej dowodów potwierdzających prawo do niego.

  czytaj więcej

 • Kiedy można nie płacić podatku od zasiłków i rent z zagranicy

  Kiedy można nie płacić podatku od zasiłków i rent z zagranicy

  Osoby mieszkające w Polsce, które otrzymują np. od angielskich instytucji zasiłek wdowi albo żałobny, nie muszą płacić PIT. Tak samo jest ze środkami otrzymanymi z Francji lub Niemiec.

  czytaj więcej

 • Kwota wolna od podatku w 2017 r.: Projekt ustawy skierowany do prac w komisji

  Kwota wolna od podatku w 2017 r.: Projekt ustawy skierowany do prac w komisji

  Sejm nie zgodził się z wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu nowelizacji ustaw o PIT i CIT, utrzymującego w 2016 i 2017 roku dotychczasową kwotę wolną od podatku i opodatkowującego Fundusze Inwestycyjne Zamknięte.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej

  Morawiecki: Dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej

  Dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej - mówi PAP wicepremier Mateusz Morawiecki. Uważa, że nasz degresywny system podatkowy trzeba zmieniać w kierunku progresywnego, ale biznes nie powinien się obawiać, że rząd chce go opodatkować tak, jak pracujących na etacie.

  czytaj więcej

 • Komisja Europejska: Polska bez kar za ulgi dla IKZE

  Komisja Europejska: Polska bez kar za ulgi dla IKZE

  Komisja Europejska zamknęła dochodzenie w sprawie zbyt wąskiego zakresu polskich preferencji podatkowych dla oszczędzających na indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. Informację potwierdził DGP przedstawiciel biura prasowego KE.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników