emerytury zagraniczne jaki pit 2013

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu emerytury zagraniczne jaki pit 2013. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące emerytury zagraniczne jaki pit 2013.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Euro w Polsce już wkrótce? Sprawdź, kiedy spełnimy wymagania do przyjęcia wspólnej waluty

  Euro w Polsce już wkrótce? Sprawdź, kiedy spełnimy wymagania do przyjęcia wspólnej waluty

  Za rok możemy zacząć myśleć o terminie wejścia do strefy euro, bo pod koniec 2015 roku spełnimy większość kryteriów pozwalających znaleźć się w strefie .

  czytaj więcej

 • Niskie odsetki lepsze od ryzyka. Rośnie wartość lokat bankowych

  Niskie odsetki lepsze od ryzyka. Rośnie wartość lokat bankowych

  Mimo mizernego oprocentowania oferowanego przez banki rośnie wartość depozytów zgromadzonych przez gospodarstwa domowe. Pieniądze płyną też do bezpiecznych funduszy, a omijają rynek akcji

  czytaj więcej

 • Węgry Orbana idą pod prąd. Jak wychodzi na tym gospodarka kraju?

  Węgry Orbana idą pod prąd. Jak wychodzi na tym gospodarka kraju?

  Węgry Viktora Orbána odważyły się na podążanie własną drogą. Czy gospodarka kraju dobrze na tym wychodzi?

  czytaj więcej

 • Szczurek: Nie może być tak, że ktoś nie dokłada się do systemu emerytalnego. Potrzebne są zmiany w umowach

  Szczurek: Nie może być tak, że ktoś nie dokłada się do systemu emerytalnego. Potrzebne są zmiany w umowach

  Im lepiej ktoś zarabia, tym relatywnie mniej oddaje fiskusowi. Szczególnie jeśli pracuje na umowach cywilnoprawnych. Na drugim końcu skali dochodowej jest odwrotnie. Z perspektywy osób najsłabiej zarabiających i tych, które pracują na etacie, podatki nie są już takie niskie - mówi w wywiadzie dla DGP minister finansów Mateusz Szczurek.

  czytaj więcej

 • Potwór, który czai się w kopalniach

  Potwór, który czai się w kopalniach

  Reakcja rządu i opinii publicznej na kryzys w polskim górnictwie to dość smutne widowisko. Czy niczego się nie nauczyliśmy przez te 25 lat budowania demokracji i kapitalizmu?

  czytaj więcej

 • Raport specjalny "DGP". Porażki legislacyjne 2014: Reforma OFE, lex Trynkiewicz i VAT od samochodów

  Raport specjalny "DGP". Porażki legislacyjne 2014: Reforma OFE, lex Trynkiewicz i VAT od samochodów

  Spośród regulacji, które w 2014 r. weszły w życie bądź zostały uchwalone, wybraliśmy te, które w naszej ocenie oraz w opinii kilkudziesięciu ekspertów uczestniczących w ankiecie DGP, można uznać za wyjątkowo brzemienne w skutki– w dobrym i złym tego słowa znaczeniu. W rezultacie powstał swoisty ranking najlepszych i najgorszych zeszłorocznych regulacji. W obu przypadkach wybraliśmy po 10 tych, które miały najwięcej wskazań.

  czytaj więcej

 • Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  czytaj więcej

 • Koniec z podwójnym opodatkowaniem: Zagraniczne dochody z pracy i emerytur bez podatku w Polsce

  Koniec z podwójnym opodatkowaniem: Zagraniczne dochody z pracy i emerytur bez podatku w Polsce

  Zagraniczne dochody z pracy, emerytur itp. będą docelowo zwolnione z daniny w Polsce. Wpłyną jedynie na wysokość stawki od polskich dochodów – zapowiada Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  Już tylko miesiąc mają podatnicy na złożenie fiskusowi zeznań rocznych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Część podatników, osiągających dochody z różnych źródeł – pracy, działalności gospodarczej, zbycia nieruchomości, akcji na giełdzie - będzie musiało złożyć nawet dwa albo trzy formularze podatkowe. Przypominamy, jaki formularz złożyć w jakim przypadku oraz z jakich ulg skorzystać. Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje znowelizowana ulga na dzieci. Podatnicy, posiadający co najmniej troje dzieci mogą więcej odliczyć od podatku niż rok wcześniej. Rewolucją jest jednak możliwość odzyskania kwoty ulgi, której podatnik nie odliczył. Chodzi o sytuację, gdy podatek do zapłaty wykazany w zeznaniu jest niższy niż kwota przysługującej ulgi na dzieci. Zgodnie z nowymi przepisami, urząd skarbowy zwróci podatnikowi również kwotę nieodliczoną od podatku.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne emerytury: Kiedy trzeba zapłacić podatek

  Zagraniczne emerytury: Kiedy trzeba zapłacić podatek

  Emeryt mieszkający w Polsce co do zasady tu rozliczy podatek od świadczenia z innego kraju. W zawartych przez nasz kraj umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania istnieje jednak wiele wyjątków, które powinien mieć na uwadze. Ważne jest m.in. źródło wypłacanej przez obcy kraj emerytury.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Zwolnienia i ulgi podatkowe dla żołnierzy

  Zwolnienia i ulgi podatkowe dla żołnierzy

  Trzy miesiące temu pan Piotr został zawodowym wojskowym. Przy okazji dowiedział się od kolegów, że z tego tytułu mogą mu przysługiwać dodatkowe bonusy. Zastanawia go jednak, czy będzie musiał zapłacić od nich podatek, czy może wojskowi mają prawo do preferencji

  czytaj więcej

 • Jak ująć korektę odpisu na ZFŚS spowodowaną zmianą stanu zatrudnienia

  Jak ująć korektę odpisu na ZFŚS spowodowaną zmianą stanu zatrudnienia

  W jednostce budżetowej w trakcie roku kilku pracowników rozwiązało umowę o pracę z powodu przejścia na emeryturę. Dlatego w końcu roku trzeba będzie dokonać korekty odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Jak ująć w księgach rachunkowych wspomnianą korektę oraz zwrot środków z niej wynikających, przy założeniu ich zwrotu w roku dokonania korekty odpisu oraz w roku następnym?

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Do 15 lutego deklaracje na formularzu DT-1 muszą złożyć właściciele środków transportowych, a więc samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep i autobusów.

  czytaj więcej

 • Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądała polityka bez Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego udziela Przemysław Wipler, wiceprezes partii KORWIN, założyciel Fundacji Republikańskiej i Stowarzyszenia Republikanie. Poseł na Sejm RP VII kadencji.

  czytaj więcej

 • Kwota wolna od podatku w 2017 r.: Projekt ustawy skierowany do prac w komisji

  Kwota wolna od podatku w 2017 r.: Projekt ustawy skierowany do prac w komisji

  Sejm nie zgodził się z wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu nowelizacji ustaw o PIT i CIT, utrzymującego w 2016 i 2017 roku dotychczasową kwotę wolną od podatku i opodatkowującego Fundusze Inwestycyjne Zamknięte.

  czytaj więcej

 • Emerytalne rewolucje 2017: Zobacz, co się zmieni

  Emerytalne rewolucje 2017: Zobacz, co się zmieni

  Takiego roku jeszcze nie było w polskich ubezpieczeniach. Praktycznie nie ma miesiąca, żeby nie były wdrażane nowe przepisy. I to dotyczące nie tylko wcześniej przyznanych świadczeń, lecz także tych, które dopiero będą wypłacane. Jak każde zmiany – mają one swoje wady i zalety.

  czytaj więcej

 • Miliardy od firm uciekają fiskusowi. Skarbówka przykręci im śrubę

  Miliardy od firm uciekają fiskusowi. Skarbówka przykręci im śrubę

  W walce z agresywnymi optymalizacjami wiele działań zostało już podjętych, a kolejne są w drodze. Uszczelnienie CIT ma przynieść kilka miliardów złotych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników